---
title: "RVS AS (976878949): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RVS AS i Øvre Eiker hadde 225 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Preben Ellingsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976878949-rvs-as"
---

# RVS AS

Oppføring av bygninger · Øvre Eiker · Etablert 1996

- Org.nr: 976 878 949
- Telefon: 07060
- E-post: firmapost@rvsas.no
- Nettsted: [rvsas.no](https://www.rvsas.no)
- Daglig leder: Preben Ellingsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 225 mill. kr (+32,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 11 mill. kr (Margin 4,9 %)
- Ansatte: 28 (Ned fra 33 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- november 2025: 33
- mars 2026: 31
- april 2026: 32
- juli 2026: 31
- august 2026: 29
- september 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,4 % (meget god). Opp fra 13,2 % i 2024
- Likviditet: 1,60 (god). Ned fra 1,65 i 2024
- Soliditet: 39,5 % (god). Ned fra 39,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,9 % | 13,5 % | 13,2 % | 16,4 % |
| Driftsmargin | 5,4 % | 8,3 % | 4,6 % | 5,0 % | 4,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,5 % | 36,3 % | 31,9 % | 41,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,43 | 1,79 | 1,65 | 1,60 |
| Soliditet | 29,9 % | 31,8 % | 43,3 % | 39,7 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,1 | 1,3 | 1,5 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 143 729 | 172 799 | 188 028 | 170 063 | 224 817 |
| Driftsresultat | 7 827 | 14 381 | 8 692 | 8 422 | 10 961 |
| Årsresultat | 6 172 | 11 281 | 7 144 | 7 020 | 9 392 |
| Driftsmargin | 5,4 % | 8,3 % | 4,6 % | 5,0 % | 4,9 % |
| Sum gjeld | 46 257 | 49 673 | 35 871 | 44 483 | 43 655 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 161 641 | 213 856 |
| Finansresultat | - | - | - | 605 | 989 |
| Resultat før skatt | 7 927 | 14 488 | 9 165 | 9 027 | 11 950 |
| Anleggsmidler | 2 678 | 3 161 | 2 725 | 3 395 | 3 515 |
| Omløpsmidler | 63 309 | 69 683 | 60 509 | 70 348 | 68 651 |
| Sum eiendeler | 65 987 | 72 844 | 63 234 | 73 743 | 72 166 |
| Egenkapital | 19 730 | 23 171 | 27 362 | 29 260 | 28 511 |
| Kortsiktig gjeld | 45 121 | 48 749 | 33 759 | 42 715 | 42 831 |
| Langsiktig gjeld | 1 137 | 924 | 2 112 | 1 768 | - |

## Ledelse og styre

- Preben Ellingsen: Daglig leder og styrets leder
- Bjarte Røyrvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Elektroveien 9, 3300 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 31.10.1996
- Tidligere navn: RESTVERDISIKRING AS (1996 til 2004)
- Aksjekapital: 9 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1996
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [YPSILON BUSINESS & ACCOUNTING](https://www.norscout.com/no/company/996136515-ypsilon-business-accounting)
- Størrelse: Nr. 154 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Verdisikring, utbedring av skader, rehabilitering, rengjøring, entreprenørvirksomhet, taksering samt konsulenttjenester og lignende arbeide, samt garantistillelse for samme og deltakelse i andre selskaper med slik virksomhet.

## Kunngjøringer

- 18.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000185613&sokeverdi=976878949&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FLAGET AS](https://www.norscout.com/no/company/994496166-flaget-as) | Øvre Eiker | 71 | 255 mill. kr | +41,2 % |
| [ØKOHJEM ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/924527528-okohjem-entreprenor-as) | Øvre Eiker | 23 | 22,5 mill. kr | +32,8 % |
| [LOE ELEMENTMONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/997397630-loe-elementmontasje-as) | Øvre Eiker | 79 | 120 mill. kr | +0,9 % |
| [BYGGFOKUS AS](https://www.norscout.com/no/company/996569543-byggfokus-as) | Øvre Eiker | 22 | 55,9 mill. kr | +2,2 % |
| [NTG AS](https://www.norscout.com/no/company/963130007-ntg-as) | Øvre Eiker | 19 | 26,5 mill. kr | +9,9 % |
| [HOBBELSTAD OG RØNNING AS](https://www.norscout.com/no/company/912701069-hobbelstad-og-ronning-as) | Øvre Eiker | 17 | 46,8 mill. kr | −47,7 % |
| [VESTVIKEN ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/918004750-vestviken-entreprenor-as) | Øvre Eiker | 16 | 269 mill. kr | +1,5 % |
| [ØYSTEIN HENRIKSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980263037-oystein-henriksen-as) | Øvre Eiker | 13 | 12,5 mill. kr | −9,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
