---
title: "RIG SUPPLY AS (976943619): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RIG SUPPLY AS i Stavanger hadde 34,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Atle Stian Vaaland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976943619-rig-supply-as"
---

# RIG SUPPLY AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Stavanger · Etablert 1996

- Org.nr: 976 943 619
- Telefon: 51 64 41 90
- Nettsted: [rigsupply.as](https://www.rigsupply.as)
- Daglig leder: Atle Stian Vaaland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,7 mill. kr (+22,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,5 mill. kr (Margin 15,8 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- juni 2026: 5
- august 2026: 5
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 50,1 % (meget god). Opp fra 41,4 % i 2024
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 29,7 % (god). Ned fra 33,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 39,2 % | 46,7 % | 41,4 % | 50,1 % |
| Driftsmargin | 19,4 % | 13,2 % | 14,7 % | 14,2 % | 15,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 121,2 % | 132,9 % | 121,5 % | 152,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,55 | 1,43 | 1,50 | 1,42 |
| Soliditet | 25,0 % | 35,4 % | 30,2 % | 33,5 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 1,8 | 2,3 | 2,0 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 181 | 19 335 | 24 916 | 28 465 | 34 750 |
| Driftsresultat | 3 912 | 2 546 | 3 674 | 4 047 | 5 505 |
| Årsresultat | 3 037 | 2 038 | 2 752 | 3 026 | 4 233 |
| Driftsmargin | 19,4 % | 13,2 % | 14,7 % | 14,2 % | 15,8 % |
| Sum gjeld | 5 664 | 4 428 | 6 758 | 6 869 | 8 738 |
| Sum driftskostnader | 16 269 | - | 21 242 | 24 418 | 29 245 |
| Finansresultat | −4 | - | −118 | −170 | −74 |
| Resultat før skatt | - | 2 613 | 3 556 | 3 877 | 5 431 |
| Anleggsmidler | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | - | 6 853 | 9 685 | 10 323 | 12 425 |
| Sum eiendeler | 7 551 | 6 853 | 9 685 | 10 323 | 12 425 |
| Egenkapital | 1 887 | 2 425 | 2 927 | 3 453 | 3 686 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 428 | 6 758 | 6 869 | 8 738 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Atle Stian Vaaland: Daglig leder og styrets leder
- Birgitte Vaaland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Finnestadsvingen 1, 4029 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 01.11.1996
- Tidligere navn: AS DESCO (1996 til 2000)
- Aksjekapital: 1 350 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1996
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 178 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer i verdipapirer og fast eiendom. Selskapet kan også drive med fremstilling/salg av handelsvarer, konsulenttjenester og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 23.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000075639&sokeverdi=976943619&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WEST ELEKTROVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/940036070-west-elektroverksted-as) | Stavanger | 6 | 12,2 mill. kr | −2,8 % |
| [PIPEQUIP AS](https://www.norscout.com/no/company/985564701-pipequip-as) | Stavanger | - | 31,4 mill. kr | +25 % |
| [BVS BRANNVERNSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/985172722-bvs-brannvernsystemer-as) | Stavanger | 9 | 42 mill. kr | +19 % |
| [METAL AND STEEL SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/982842220-metal-and-steel-supply-as) | Stavanger | - | 6,94 mill. kr | +32,5 % |
| [AANESTAD SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/959617929-aanestad-service-as) | Stavanger | 13 | 64,4 mill. kr | +37,8 % |
| [OFFSHORE EQUIPMENT HUB AS](https://www.norscout.com/no/company/930051756-offshore-equipment-hub-as) | Stavanger | - | 5,06 mill. kr | −86,2 % |
| [MACARTNEY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/971232420-macartney-norge-as) | Stavanger | 27 | 238 mill. kr | +39 % |
| [STAVANGER INDUSTRI SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980378489-stavanger-industri-service-as) | Stavanger | - | 4,47 mill. kr | +27,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
