---
title: "STEEN BETONGPUMPING AS (977189101): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEEN BETONGPUMPING AS i Levanger hadde 106 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 56 ansatte. Daglig leder er Arne Steen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/977189101-steen-betongpumping-as"
---

# STEEN BETONGPUMPING AS

Godstransport på vei · Levanger · Etablert 1997

- Org.nr: 977 189 101
- Telefon: 74 08 11 21
- Daglig leder: Arne Steen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 106 mill. kr (+16 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,44 mill. kr (Margin 5,1 %)
- Ansatte: 56 (Ned fra 70 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 66
- oktober 2025: 65
- november 2025: 68
- desember 2025: 70
- januar 2026: 67
- februar 2026: 60
- mars 2026: 56
- mai 2026: 57
- juli 2026: 56
- september 2026: 55
- oktober 2026: 56

### Per sted

- Levanger: 52 ansatte
- Aldersundet: Ingen oppgitt
- Aukra: Ingen oppgitt
- Brekstad: Ingen oppgitt
- Skodje: Ingen oppgitt
- Tiller: Ingen oppgitt
- Ørsta: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,2 % (meget god). Opp fra 9,0 % i 2024
- Likviditet: 1,56 (god). Opp fra 1,41 i 2024
- Soliditet: 34,3 % (god). Opp fra 26,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,1 % | 29,1 % | 9,0 % | 15,2 % |
| Driftsmargin | 4,2 % | 10,9 % | 10,8 % | 3,6 % | 5,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 21,9 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,28 | 1,48 | 1,41 | 1,56 |
| Soliditet | - | - | 28,8 % | 26,8 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,5 | 2,7 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 78 155 | 84 407 | 93 509 | 91 273 | 105 909 |
| Driftsresultat | 3 285 | 9 181 | 10 075 | 3 271 | 5 444 |
| Årsresultat | 2 216 | 6 777 | 7 318 | 1 728 | 3 546 |
| Driftsmargin | 4,2 % | 10,9 % | 10,8 % | 3,6 % | 5,1 % |
| Sum gjeld | 23 666 | 25 134 | 26 837 | 26 098 | 25 121 |
| Sum driftskostnader | - | - | 83 434 | 88 002 | 100 464 |
| Finansresultat | - | - | −684 | −1 040 | −884 |
| Resultat før skatt | 2 856 | 8 706 | 9 390 | 2 231 | 4 561 |
| Anleggsmidler | 7 009 | 4 559 | 10 400 | 9 143 | 10 511 |
| Omløpsmidler | 22 447 | 27 089 | 27 268 | 26 515 | 27 716 |
| Sum eiendeler | 29 456 | 31 648 | 37 669 | 35 658 | 38 227 |
| Egenkapital | - | - | 10 832 | 9 560 | 13 106 |
| Kortsiktig gjeld | 18 127 | 21 225 | 18 437 | 18 832 | 17 779 |
| Langsiktig gjeld | 5 539 | 3 909 | 8 400 | 7 266 | - |

## Ledelse og styre

- Arne Steen: Daglig leder og styremedlem
- Frode Steen: Styrets leder
- Tore Ingar Steen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gråmyrbakken 28, 7608 Levanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 02.01.1997
- Tidligere navn: TORE STEEN TRANSPORT AS (1997 til 2006)
- Aksjekapital: 230 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1997
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 123 av 3 731 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transportvirksomhet og detaljhandel, samt å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 09.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000103640&sokeverdi=977189101&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LEIV SAND TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/992619074-leiv-sand-transport-as) | Levanger | 117 | 277 mill. kr | +17,9 % |
| [M. OKKENHAUG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/916776322-m-okkenhaug-transport-as) | Levanger | 45 | 56,6 mill. kr | +19,1 % |
| [J.M.MYHR TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/999536042-j-m-myhr-transport-as) | Levanger | 23 | 30,5 mill. kr | −8,3 % |
| [HALLGEIR MARTHINUSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/984371764-hallgeir-marthinussen-as) | Levanger | 13 | 25,8 mill. kr | +1,4 % |
| [ASPLUND TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/990268878-asplund-transport-as) | Levanger | 9 | 25,8 mill. kr | +25,5 % |
| [HAGEN TRANSPORT & CONTAINER AS](https://www.norscout.com/no/company/828144952-hagen-transport-container-as) | Levanger | 9 | 6,62 mill. kr | +3,8 % |
| [HPT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/937371071-hpt-invest-as) | Levanger | 7 | 22,4 mill. kr | −0,3 % |
| [HALVORSEN PUKK & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/935698448-halvorsen-pukk-transport-as) | Levanger | 6 | 5,07 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
