---
title: "STAVANGER VENTIL INDUSTRI AS (977203406): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER VENTIL INDUSTRI AS i Strand er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Leif Grønning. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/977203406-stavanger-ventil-industri-as"
---

# STAVANGER VENTIL INDUSTRI AS

Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr · Strand

- Org.nr: 977 203 406
- Daglig leder: Leif Grønning (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −196 416 kr
- Etablert: 1997

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −3,1 % i 2024
- Likviditet: 57,42 (meget god). Opp fra 27,24 i 2024
- Soliditet: 98,3 % (meget god). Opp fra 96,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,1 % | −3,2 % |
| Driftsmargin | 1 579,0 % | −2 726,9 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −3,2 % | −3,3 % |
| Likviditetsgrad | 27,77 | 27,24 | 57,42 |
| Soliditet | 96,6 % | 96,5 % | 98,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 | 7 | - |
| Driftsresultat | 220 | −196 | −196 |
| Årsresultat | −856 | −182 | −180 |
| Driftsmargin | 1 579 % | −2 726,9 % | - |
| Sum gjeld | 204 | 204 | 94 |
| Sum driftskostnader | −206 | 204 | 196 |
| Finansresultat | −1 077 | 14 | 17 |
| Resultat før skatt | −856 | −182 | −180 |
| Anleggsmidler | 330 | 257 | 120 |
| Omløpsmidler | 5 662 | 5 552 | 5 400 |
| Sum eiendeler | 5 992 | 5 809 | 5 520 |
| Egenkapital | 5 788 | 5 605 | 5 426 |
| Kortsiktig gjeld | 204 | 204 | 94 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Leif Grønning: Daglig leder og styrets leder
- Karen Grønning: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sørskårvegen 427, 4121 Tau
- Postadresse: c/o Leif Grønning, Sørskårvegen 427, 4121 Tau
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.120 Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr
- Etablert: 10.01.1997
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [INFOREGN AS](https://www.norscout.com/no/company/936354890-inforegn-as)
- Størrelse: Nr. 31 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av ventiler, utstyr relatert til ventiler, service og vedlikehold av ventiler, ordinær handelsdrift, konsulenttjenester, eien- domsvirksomhet samt delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000513297&sokeverdi=977203406&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HIGH SPEED MACHINING AS](https://www.norscout.com/no/company/992073837-high-speed-machining-as) | Strand | 28 | 49,1 mill. kr | −5,9 % |
| [TORDENSKIOLDS SOLDATER AS](https://www.norscout.com/no/company/933539679-tordenskiolds-soldater-as) | Strand | - | 0 kr | - |
| [SØRSKÅR MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/951821055-sorskar-mekaniske-verksted-as) | Strand | 68 | 179 mill. kr | +18,1 % |
| [MASKINSIKKERHET AS](https://www.norscout.com/no/company/988037133-maskinsikkerhet-as) | Nord-Fron | - | 32 000 kr | - |
| [DEPRO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913779894-depro-holding-as) | Time | - | 0 kr | - |
| [HYCOTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/912106179-hycotech-as) | Ringsaker | - | 85 550 kr | - |
| [FLOW INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/915184863-flow-industrier-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [FLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/914499119-flow-as) | Sola | - | 225 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
