---
title: "MENTO SERVICE AS (977208807): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MENTO SERVICE AS i Øygarden hadde 89,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 37 ansatte. Daglig leder er Eivind Telle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/977208807-mento-service-as"
---

# MENTO SERVICE AS

Bearbeiding av metaller · Øygarden · Etablert 1997

Heleid av [MENTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925509485-mento-holding-as)

- Org.nr: 977 208 807
- Telefon: 56 31 54 40
- E-post: mento.service@mento.no
- Nettsted: [mento.no](https://www.mento.no)
- Daglig leder: Eivind Telle

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 89,7 mill. kr (−23 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −28,4 mill. kr (Margin −31,6 %)
- Ansatte: 37 (Ned fra 58 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 59
- oktober 2025: 58
- desember 2025: 56
- februar 2026: 57
- juni 2026: 55
- juli 2026: 40
- august 2026: 38
- september 2026: 37

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −37,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 8,8 % i 2024
- Likviditet: 1,33 (tilfredsstillende). Ned fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 20,6 % (god). Ned fra 25,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −44,8 % | 1,0 % | 8,8 % | −37,5 % |
| Driftsmargin | −21,4 % | −41,5 % | 0,3 % | 5,0 % | −31,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 20,1 % | −173,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,18 | 1,43 | 1,35 | 1,33 |
| Soliditet | - | - | 36,9 % | 25,0 % | 20,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,7 | 3,0 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 61 247 | 56 556 | 121 794 | 116 482 | 89 694 |
| Driftsresultat | −13 109 | −23 488 | 313 | 5 808 | −28 371 |
| Årsresultat | −10 384 | −19 053 | −796 | 3 179 | −23 461 |
| Driftsmargin | −21,4 % | −41,5 % | 0,3 % | 5,0 % | −31,6 % |
| Sum gjeld | 23 837 | 53 907 | 33 677 | 62 681 | 53 345 |
| Sum driftskostnader | - | - | 121 481 | 110 674 | 118 064 |
| Finansresultat | - | - | −1 333 | −1 733 | −1 707 |
| Resultat før skatt | −13 312 | −24 427 | −1 020 | 4 076 | −30 078 |
| Anleggsmidler | 8 090 | 10 140 | 8 072 | 8 267 | 7 370 |
| Omløpsmidler | 34 532 | 51 443 | 45 270 | 75 308 | 59 850 |
| Sum eiendeler | 42 622 | 61 582 | 53 342 | 83 575 | 67 220 |
| Egenkapital | - | - | 19 665 | 20 894 | 13 875 |
| Kortsiktig gjeld | 23 540 | 43 677 | 31 740 | 55 858 | 44 915 |
| Langsiktig gjeld | 296 | 10 230 | 1 937 | 6 823 | 8 430 |

## Konsern

3 selskaper.

- [MENTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925509485-mento-holding-as) (Morselskap)
  - [MENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/980376591-mento-as) (161 ansatte)
  - MENTO SERVICE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Eivind Telle: Daglig leder
- Bjørn Anders Dahle: Styrets leder
- Annette Dahle: Styremedlem
- Sven Erik Sandsmark: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bildøybakken 119, 5360 Kolltveit
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 20.01.1997
- Aksjekapital: 354 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1997
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [VISTA AS](https://www.norscout.com/no/company/929765737-vista-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg, service, vedlikehold og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 01.07.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626385&sokeverdi=977208807&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000463450&sokeverdi=977208807&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,8 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MULTITECH QUALITY & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/915735940-multitech-quality-service-as) | Øygarden | 80 | 107 mill. kr | −43,9 % |
| [PARTNER-MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/917470324-partner-maskinering-as) | Øygarden | 19 | 36 mill. kr | +49 % |
| [PROMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/960006631-promas-as) | Øygarden | 11 | 25,1 mill. kr | −8,6 % |
| [FB INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/835856852-fb-industrier-as) | Øygarden | 9 | 3,84 mill. kr | - |
| [EAGLESVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/992008970-eaglesveis-as) | Øygarden | 8 | 6,48 mill. kr | −7,1 % |
| [LANDRO MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/917389616-landro-mekaniske-as) | Øygarden | 5 | 10,2 mill. kr | +60,6 % |
| [SMIMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/934809386-smimek-as) | Øygarden | 5 | 7,59 mill. kr | - |
| [ÅGOTNES SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/876567962-agotnes-sveis-as) | Øygarden | - | 10,7 mill. kr | +53,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
