---
title: "LOE RØRPRODUKTER AS (977293022): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LOE RØRPRODUKTER AS i Øvre Eiker hadde 320 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 80 ansatte. Daglig leder er Lars Kristoffer Loe. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/977293022-loe-rorprodukter-as"
---

# LOE RØRPRODUKTER AS

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · Øvre Eiker · Etablert 1997

- Org.nr: 977 293 022
- Telefon: 91 00 66 00
- E-post: post@loe.no
- Nettsted: [loe.no](https://www.loe.no)
- Daglig leder: Lars Kristoffer Loe (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 320 mill. kr (−1,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 37,4 mill. kr (Margin 11,7 %)
- Ansatte: 80 (Ned fra 89 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 89
- januar 2026: 88
- februar 2026: 85
- mars 2026: 84
- juni 2026: 79
- juli 2026: 80
- september 2026: 81
- oktober 2026: 80

### Per sted

- Hokksund: 64 ansatte
- Vingrom: 6 ansatte
- Hamar: Ingen oppgitt
- Lillestrøm: Ingen oppgitt
- Rygge: Ingen oppgitt
- Skien: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,46 (meget god). Opp fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 69,7 % (meget god). Opp fra 56,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,7 % | 32,4 % | 26,4 % | - |
| Driftsmargin | 10,6 % | 15,2 % | 16,3 % | 15,1 % | 11,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 53,7 % | 60,3 % | 48,1 % | 35,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 1,64 | 1,56 | 1,69 | 2,46 |
| Soliditet | 52,6 % | 53,1 % | 53,6 % | 56,0 % | 69,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 273 689 | 320 007 | 344 848 | 323 833 | 319 793 |
| Driftsresultat | 29 028 | 48 491 | 56 120 | 48 895 | 37 384 |
| Årsresultat | 27 166 | 38 936 | 47 020 | 40 036 | 32 886 |
| Driftsmargin | 10,6 % | 15,2 % | 16,3 % | 15,1 % | 11,7 % |
| Sum gjeld | 81 633 | 83 512 | 89 925 | 85 550 | 55 005 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 274 938 | 282 408 |
| Finansresultat | - | - | - | 2 229 | 4 103 |
| Resultat før skatt | 33 588 | 49 712 | 59 792 | 51 124 | 41 487 |
| Anleggsmidler | 36 463 | 41 177 | 53 633 | 50 259 | 46 369 |
| Omløpsmidler | 135 858 | 136 959 | 140 136 | 144 171 | 135 402 |
| Sum eiendeler | 172 320 | 178 135 | 193 769 | 194 430 | 181 771 |
| Egenkapital | 90 687 | 94 624 | 103 844 | 108 880 | 126 766 |
| Kortsiktig gjeld | 66 633 | 83 512 | 89 925 | 85 550 | 55 005 |
| Langsiktig gjeld | 15 000 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Kristoffer Loe: Daglig leder og styrets leder
- Terje Loe: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ytongveien 30, 3302 Hokksund
- Postadresse: Postboks 4, 3301 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.610 Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 19.02.1997
- Aksjekapital: 1 594 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1997
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 113 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, produksjon og annen økonomisk virksomhet, herunder deltagelse i norske og utenlandske selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641715&sokeverdi=977293022&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000571332&sokeverdi=977293022&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOKKSUND BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/912086542-hokksund-betong-as) | Øvre Eiker | 23 | 115 mill. kr | +5,4 % |
| [STENI AS](https://www.norscout.com/no/company/918150145-steni-as) | Larvik | 82 | 281 mill. kr | +22,6 % |
| [SKJÆVELAND GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/943611432-skjaeveland-gruppen-as) | Sandnes | 75 | 260 mill. kr | +7,0 % |
| [CON-FORM PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/935602211-con-form-produksjon-as) | Orkland | 91 | 136 mill. kr | −20 % |
| [FØRDE SEMENTVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/979814054-forde-sementvare-as) | Sunnfjord | 72 | 144 mill. kr | −0,6 % |
| [ELEMENTPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/917265488-elementpartner-as) | Rauma | 94 | 219 mill. kr | −4,1 % |
| [ELEMENTSØR AS](https://www.norscout.com/no/company/979932715-elementsor-as) | Kristiansand | 64 | 100 mill. kr | +9,7 % |
| [NOBI AS](https://www.norscout.com/no/company/933896412-nobi-as) | Askøy | 97 | 370 mill. kr | +3,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
