---
title: "RAMLO SANDTAK AS (977311802): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAMLO SANDTAK AS i Trondheim hadde 214 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 52 ansatte. Daglig leder er Per Håvard Ramlo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/977311802-ramlo-sandtak-as"
---

# RAMLO SANDTAK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Trondheim · Etablert 1997

- Org.nr: 977 311 802
- E-post: tore@ramlo.no
- Nettsted: [ramlo.no](https://ramlo.no)
- Daglig leder: Per Håvard Ramlo (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 214 mill. kr (+7,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,06 mill. kr (Margin 3,8 %)
- Ansatte: 52 (Ned fra 53 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 54
- november 2025: 53
- desember 2025: 54
- februar 2026: 55
- juni 2026: 53
- juli 2026: 54
- september 2026: 52

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,0 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,2 % i 2024
- Likviditet: 1,60 (god). Opp fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 44,7 % (meget god). Opp fra 41,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,7 % | 13,3 % | 5,2 % | 8,0 % |
| Driftsmargin | −13,3 % | 6,9 % | 5,8 % | 2,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 17,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,77 | 1,72 | 1,87 | 1,48 | 1,60 |
| Soliditet | - | - | - | 41,3 % | 44,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 1,4 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 233 003 | 263 653 | 253 931 | 199 277 | 214 139 |
| Driftsresultat | −31 042 | 18 068 | 14 796 | 4 494 | 8 064 |
| Årsresultat | −24 872 | 12 245 | 9 983 | 2 876 | 6 120 |
| Driftsmargin | −13,3 % | 6,9 % | 5,8 % | 2,3 % | 3,8 % |
| Sum gjeld | 67 065 | 102 645 | 65 087 | 61 385 | 60 379 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 194 782 | 206 074 |
| Finansresultat | - | - | - | −673 | −105 |
| Resultat før skatt | −31 868 | 15 933 | 13 159 | 3 821 | 7 959 |
| Anleggsmidler | 37 356 | 15 137 | 14 657 | 29 152 | 24 491 |
| Omløpsmidler | 78 185 | 117 722 | 90 627 | 75 484 | 84 692 |
| Sum eiendeler | 115 541 | 132 859 | 105 285 | 104 635 | 109 184 |
| Egenkapital | - | - | - | 43 251 | 48 805 |
| Kortsiktig gjeld | 28 255 | 68 490 | 48 587 | 50 834 | 52 879 |
| Langsiktig gjeld | 38 810 | 34 155 | 16 500 | 10 550 | 7 500 |

## Ledelse og styre

- Per Håvard Ramlo: Daglig leder og styremedlem
- Geir Hatling: Styrets leder
- Kjell Ramlo: Styremedlem
- Ove Roland Bjørhusdal: Styremedlem
- Tore Ramlo: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 65, 7080 Heimdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 11.03.1997
- Aksjekapital: 64 406 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1997
- Revisor: [E.K. REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990455376-e-k-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvinning, bearbeidelse og salg av grus, sand m.v. og transportvirksomhet, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000619016&sokeverdi=977311802&spraak=nb)
- 27.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000762534&sokeverdi=977311802&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VASSFJELLET AS](https://www.norscout.com/no/company/915074324-vassfjellet-as) | Trondheim | - | 773 363 kr | −54,5 % |
| [RAMLO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921058667-ramlo-holding-as) | Trondheim | - | 15 111 kr | −98,6 % |
| [OS NATURSTEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/916132921-os-naturstein-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [VELDE PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/914995531-velde-pukk-as) | Sandnes | 63 | 218 mill. kr | +1,9 % |
| [JOHN MYRVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/948036932-john-myrvang-as) | Ringerike | 52 | 115 mill. kr | −6,8 % |
| [STAVEN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/924966246-staven-grus-as) | Øksnes | 64 | 128 mill. kr | +47 % |
| [HEIDELBERG MATERIALS TILSLAG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/918414304-heidelberg-materials-tilslag-norge-as) | Sandnes | 43 | 330 mill. kr | −7,3 % |
| [GABBRO NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/874227862-gabbro-nor-as) | Nesna | 68 | 162 mill. kr | −16,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
