---
title: "EMV CONSTRUCTION AS (977374871): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMV CONSTRUCTION AS i Eidskog hadde 26,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Verner Fagerli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/977374871-emv-construction-as"
---

# EMV CONSTRUCTION AS

Bearbeiding av metaller · Eidskog · Etablert 1997

- Org.nr: 977 374 871
- Telefon: 62 83 70 11
- Daglig leder: Verner Fagerli (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,4 mill. kr (−14,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,26 mill. kr (Margin −12,3 %)
- Ansatte: 21 (Opp fra 19 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- mai 2026: 20
- juli 2026: 19
- september 2026: 21

### Per sted

- Magnor: 15 ansatte
- Høvik: 6 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −20,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,6 % i 2024
- Likviditet: 2,42 (meget god). Ned fra 3,03 i 2024
- Soliditet: 45,7 % (meget god). Ned fra 63,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,5 % | 14,7 % | 1,6 % | −20,7 % |
| Driftsmargin | −0,6 % | 4,2 % | 4,7 % | 0,2 % | −12,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 1,8 % | −39,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,96 | 2,35 | 3,03 | 2,42 |
| Soliditet | - | - | 54,5 % | 63,5 % | 45,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,8 | 0,6 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 43 023 | 51 104 | 44 059 | 30 988 | 26 403 |
| Driftsresultat | −250 | 2 130 | 2 055 | 49 | −3 257 |
| Årsresultat | −226 | 1 560 | 1 785 | 132 | −2 550 |
| Driftsmargin | −0,6 % | 4,2 % | 4,7 % | 0,2 % | −12,3 % |
| Sum gjeld | 9 882 | 8 892 | 7 782 | 5 444 | 8 225 |
| Sum driftskostnader | - | - | 42 004 | 30 939 | 29 660 |
| Finansresultat | - | - | 232 | 122 | −12 |
| Resultat før skatt | −289 | 1 999 | 2 287 | 171 | −3 269 |
| Anleggsmidler | 4 083 | 3 592 | 2 908 | 2 030 | 5 674 |
| Omløpsmidler | 11 788 | 12 848 | 14 207 | 12 879 | 9 465 |
| Sum eiendeler | 15 871 | 16 440 | 17 115 | 14 909 | 15 139 |
| Egenkapital | - | - | 9 333 | 9 464 | 6 914 |
| Kortsiktig gjeld | 7 483 | 6 567 | 6 052 | 4 257 | 3 914 |
| Langsiktig gjeld | 2 399 | 2 324 | 1 731 | 1 187 | 4 311 |

## Ledelse og styre

- Verner Fagerli: Daglig leder og styremedlem
- Borge Nordfjeld: Styrets leder
- Fredrik Foseid: Styremedlem
- Svein Nymoen: Styremedlem
- Per Börje Emil Anderberg: Styremedlem
- Ronald Garnes-Plassen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ekornvegen 11, 2240 Magnor
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 02.03.1997
- Tidligere navn: EIDSKOG MEKANISKE VERKSTED AS (1997 til 2010)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1997
- Revisor: [SØR-HEDMARK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985135088-sor-hedmark-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 138 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk verksted med produksjon og reparasjon, konsulenttjenester samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000548781&sokeverdi=977374871&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000528390&sokeverdi=977374871&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.01.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,57 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALUMINIUMSBEARBEIDING AS](https://www.norscout.com/no/company/982790190-aluminiumsbearbeiding-as) | Eidskog | 11 | 21,7 mill. kr | +15,5 % |
| [ABAS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/960308697-abas-eiendom-as) | Eidskog | - | 720 000 kr | - |
| [H-VINDUET MAGNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/991868542-h-vinduet-magnor-as) | Eidskog | 41 | 105 mill. kr | +3,6 % |
| [EDAB AS](https://www.norscout.com/no/company/888304762-edab-as) | Eidskog | 10 | 15,1 mill. kr | +6,6 % |
| [PROFFCAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/993643939-proffcamp-as) | Eidskog | 6 | 11,4 mill. kr | +11,2 % |
| [SVINNDAL GJERDE OG SVEISEVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/981629272-svinndal-gjerde-og-sveiseverksted-as) | Våler | 21 | 27,7 mill. kr | −6,4 % |
| [KAMSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as) | Sandnes | 20 | 197 mill. kr | +56,7 % |
| [ACUSTUS SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/964854173-acustus-sveis-as) | Sørfold | 21 | 41 mill. kr | +17,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
