---
title: "HANSEN SVEIS & MONTERING AS (978649076): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HANSEN SVEIS & MONTERING AS i Fredrikstad hadde 141 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 53 ansatte. Daglig leder er Jan Magne Hansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/978649076-hansen-sveis-montering-as"
---

# HANSEN SVEIS & MONTERING AS

Bearbeiding av metaller · Fredrikstad · Etablert 1997

- Org.nr: 978 649 076
- Telefon: 69 94 99 20
- Daglig leder: Jan Magne Hansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 141 mill. kr (−6,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,34 mill. kr (Margin 4,5 %)
- Ansatte: 53 (Opp fra 45 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 47
- oktober 2025: 49
- november 2025: 47
- desember 2025: 45
- januar 2026: 47
- februar 2026: 46
- mars 2026: 47
- mai 2026: 48
- juni 2026: 49
- juli 2026: 50
- august 2026: 51
- september 2026: 55
- oktober 2026: 53

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,6 % (god). Opp fra 4,2 % i 2024
- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 23,5 % (god). Ned fra 24,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,2 % | 8,3 % | 4,2 % | 14,6 % |
| Driftsmargin | 1,9 % | 9,9 % | 3,5 % | 1,2 % | 4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 60,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,32 | 1,21 | 1,16 | 1,21 |
| Soliditet | - | - | - | 24,3 % | 23,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 3,1 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 138 719 | 147 572 | 125 332 | 150 716 | 141 475 |
| Driftsresultat | 2 649 | 14 588 | 4 440 | 1 817 | 6 343 |
| Årsresultat | 2 006 | 11 363 | 3 489 | 1 610 | 5 290 |
| Driftsmargin | 1,9 % | 9,9 % | 3,5 % | 1,2 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 29 405 | 39 892 | 36 654 | 34 548 | 36 505 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 148 899 | 135 132 |
| Finansresultat | - | - | - | 254 | 452 |
| Resultat før skatt | 2 576 | 14 575 | 4 481 | 2 071 | 6 795 |
| Anleggsmidler | 5 462 | 5 532 | 10 079 | 6 445 | 5 746 |
| Omløpsmidler | 35 350 | 50 460 | 42 685 | 39 222 | 41 969 |
| Sum eiendeler | 40 812 | 55 992 | 52 764 | 45 668 | 47 715 |
| Egenkapital | - | - | - | 11 120 | 11 211 |
| Kortsiktig gjeld | 28 571 | 38 360 | 35 273 | 33 714 | 34 623 |
| Langsiktig gjeld | 834 | 1 532 | 1 381 | 833 | 1 882 |

## Ledelse og styre

- Jan Magne Hansen: Daglig leder og styremedlem
- Sara Helene Hansen: Styrets leder
- Julie Andrea Hansen: Styremedlem
- Erik Messel: Styremedlem
- Tom Håkon Eriksen: Styremedlem
- Henning Klausen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Strandveien 1-3, 1661 Rolvsøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 19.06.1997
- Aksjekapital: 1 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1997
- Revisor: [ØST-REVISJON BFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918493794-ost-revisjon-bft-as)
- Størrelse: Nr. 26 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av varer og tjenester innen stål- konstruksjoner og industrirør og hva som herved står i forbindelse samt deltakelse i andre selskaper med lignenede virksomhet.

## Siste endringer

- 25.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000429637&sokeverdi=978649076&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000377872&sokeverdi=978649076&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000649847&sokeverdi=978649076&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000649846&sokeverdi=978649076&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STENE STÅL PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926998544-stene-stal-produkter-as) | Fredrikstad | 25 | 239 mill. kr | +1,3 % |
| [BORG VENTILASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913825934-borg-ventilasjon-as) | Fredrikstad | 13 | 13 mill. kr | +4,3 % |
| [GOLAX AS](https://www.norscout.com/no/company/989647938-golax-as) | Fredrikstad | 11 | 13,4 mill. kr | +24 % |
| [METO GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987808284-meto-gruppen-as) | Fredrikstad | 5 | 6,53 mill. kr | −12,3 % |
| [FREMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/919494433-fremek-as) | Fredrikstad | - | 5,92 mill. kr | −14,6 % |
| [FREDRIKSTAD METALLINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/974445840-fredrikstad-metallindustri-as) | Fredrikstad | - | 3,8 mill. kr | +16,1 % |
| [RAABAKK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912052680-raabakk-holding-as) | Fredrikstad | - | 2,58 mill. kr | +7,6 % |
| [THOMASSEN R. AS](https://www.norscout.com/no/company/934873815-thomassen-r-as) | Fredrikstad | - | 2,45 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Fredrikstad](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/fredrikstad)
- [Helsebedrifter i Fredrikstad](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/fredrikstad)
- [Byggfirmaer i Fredrikstad](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/fredrikstad)
- [IT-selskaper i Fredrikstad](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/fredrikstad)
- [Transportbedrifter i Fredrikstad](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/fredrikstad)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Fredrikstad](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/fredrikstad)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
