---
title: "LOFOTHALLEN AS (978654118): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LOFOTHALLEN AS i Vestvågøy hadde 16,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 54 ansatte. Daglig leder er Desirée Iselin Høgmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/978654118-lofothallen-as"
---

# LOFOTHALLEN AS

Drift av idrettsanlegg · Vestvågøy · Etablert 1997

- Org.nr: 978 654 118
- Telefon: 76 08 97 60
- E-post: roger@lofothallen.no
- Nettsted: [lofothallen.no](https://www.lofothallen.no)
- Daglig leder: Desirée Iselin Høgmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,4 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −352 513 kr (Margin −2,2 %)
- Ansatte: 54 (Opp fra 23 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- oktober 2025: 8
- november 2025: 23
- desember 2025: 26
- januar 2026: 28
- februar 2026: 32
- april 2026: 44
- juni 2026: 49
- juli 2026: 51
- august 2026: 52
- september 2026: 54

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −9,3 % i 2024
- Likviditet: 0,44 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,43 i 2024
- Soliditet: −41,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −55,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,9 % | 8,7 % | −9,3 % | −7,2 % |
| Driftsmargin | −3,5 % | 1,9 % | 2,8 % | −4,2 % | −2,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,81 | 0,43 | 0,44 |
| Soliditet | −125,5 % | −83,9 % | −11,2 % | −55,1 % | −41,5 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 642 | 13 426 | 19 319 | 16 181 | 16 358 |
| Driftsresultat | −405 | 262 | 541 | −672 | −353 |
| Årsresultat | −450 | 229 | 514 | −649 | −360 |
| Driftsmargin | −3,5 % | 1,9 % | 2,8 % | −4,2 % | −2,2 % |
| Sum gjeld | 3 460 | 3 720 | 11 721 | 5 154 | 7 472 |
| Sum driftskostnader | 12 047 | 13 164 | 18 777 | 16 853 | 16 711 |
| Finansresultat | −46 | −32 | −28 | 23 | −7 |
| Resultat før skatt | - | - | 514 | −649 | −360 |
| Anleggsmidler | 991 | 1 281 | 1 076 | 1 111 | 1 981 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 462 | 2 211 | 3 299 |
| Sum eiendeler | 1 534 | 2 023 | 10 538 | 3 322 | 5 280 |
| Egenkapital | −1 926 | −1 697 | −1 183 | −1 832 | −2 192 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 11 721 | 5 154 | 7 472 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Desirée Iselin Høgmo: Daglig leder
- Kjersti Krüger: Styrets leder
- Lisa-Margrethe Arctander: Styremedlem
- Sten Arthur Angelsen: Styremedlem
- Danielle Louise Olavsen: Styremedlem
- Stein Åge Martinsen: Varamedlem
- Roger Jensen: Varamedlem
- Anne Lise Haakestad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Idrettsgata 57, 8370 Leknes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 29.01.1997
- Aksjekapital: 1 225 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2008
- Revisor: [LOFOTREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/951725005-lofotrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset)
- Størrelse: Nr. 70 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive idrettsanlegg og annen forretningsmessig virksomhet i tilknytning til dette, i Vestvågøy kommune. Selskapets visjon er - aktivitet for alle. Selskapet tar ikke sikte på å skaffe aksjonærene økonomisk vinning. Eventuelt overskudd eller likvidasjonsgevinst skal brukes til å styrke idrettsmiljøet i kommunen.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000822092&sokeverdi=978654118&spraak=nb)
- 14.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000173663&sokeverdi=978654118&spraak=nb)
- 09.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000732437&sokeverdi=978654118&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549763&sokeverdi=978654118&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BLESTHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/999599141-blesthallen-as) | Vestvågøy | - | 1,36 mill. kr | −7,9 % |
| [LOFOTEN SNOWBOARD OG ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/988054410-lofoten-snowboard-og-alpinsenter-as) | Vestvågøy | - | 543 804 kr | −67,5 % |
| [FEEL24 NORDLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/922222622-feel24-nordland-as) | Vestvågøy | 81 | 93,9 mill. kr | +19,9 % |
| [FEEL24 MIDTNORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/931318519-feel24-midtnorge-as) | Vestvågøy | 22 | 8,12 mill. kr | +272,3 % |
| [FEEL24 AS](https://www.norscout.com/no/company/918478361-feel24-as) | Vestvågøy | 176 | 186 mill. kr | +21 % |
| [LOFOTEN SURFSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/914875315-lofoten-surfsenter-as) | Vestvågøy | 9 | 4,26 mill. kr | +8,5 % |
| [GRAVDAL BOWLINGSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/988445479-gravdal-bowlingsenter-as) | Vestvågøy | 9 | 2,33 mill. kr | +6,2 % |
| [NORTHERN-EXPLORER AS](https://www.norscout.com/no/company/920669786-northern-explorer-as) | Vestvågøy | 8 | 6,88 mill. kr | +33,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.10.2026.
