---
title: "RØRLEGGER SUNDE AS (978662617): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØRLEGGER SUNDE AS i Stavanger hadde 46,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Ben Gaute Sunde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/978662617-rorlegger-sunde-as"
---

# RØRLEGGER SUNDE AS

Rørleggerarbeid · Stavanger · Etablert 1997

- Org.nr: 978 662 617
- Telefon: 51 55 22 20
- E-post: ben@rorleggersunde.no
- Daglig leder: Ben Gaute Sunde (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 46,8 mill. kr (+17,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,38 mill. kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 27 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- oktober 2025: 27
- november 2025: 26
- desember 2025: 27
- januar 2026: 28
- februar 2026: 30
- mai 2026: 31
- august 2026: 32
- september 2026: 29
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,4 % i 2024
- Likviditet: 1,34 (tilfredsstillende). Ned fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 29,7 % (god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 13,9 % | 12,4 % | 9,6 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 2,4 % | 4,9 % | 4,3 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,2 % | 46,5 % | 40,6 % | 31,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,34 | 1,39 | 1,36 | 1,34 |
| Soliditet | 30,0 % | 28,6 % | 30,1 % | 29,7 % | 29,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,5 | 2,3 | 2,4 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 191 | 31 615 | 35 311 | 39 784 | 46 815 |
| Driftsresultat | 2 395 | 766 | 1 726 | 1 692 | 1 375 |
| Årsresultat | 1 809 | 529 | 1 274 | 1 234 | 1 043 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 2,4 % | 4,9 % | 4,3 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 7 211 | 8 154 | 9 376 | 9 787 | 10 539 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 585 | 38 093 | 45 439 |
| Finansresultat | - | - | −25 | −29 | −24 |
| Resultat før skatt | 2 300 | 706 | 1 702 | 1 662 | 1 352 |
| Anleggsmidler | 354 | 526 | 390 | 601 | 857 |
| Omløpsmidler | 9 950 | 10 901 | 13 033 | 13 319 | 14 126 |
| Sum eiendeler | 10 304 | 11 427 | 13 423 | 13 920 | 14 982 |
| Egenkapital | 3 093 | 3 273 | 4 047 | 4 133 | 4 443 |
| Kortsiktig gjeld | 7 211 | 8 154 | 9 376 | 9 787 | 10 539 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ben Gaute Sunde: Daglig leder og styrets leder
- Synnøve Sunde: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Treskeveien 12, 4043 Hafrsfjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 16.06.1997
- Tidligere navn: RØRLEGGERFIRMA SUNDE & RUSTAD AS (1997 til 2011)
- Aksjekapital: 510 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1997
- Revisor: MALDE REVISJON & RÅDGIVNING ANS
- Regnskapsfører: [PRE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/829002132-pre-solutions-as)
- Størrelse: Nr. 152 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Håndverkstjenester innen rørlegerfaget med salg av tilhørende produkter, herunder deltakelse i andre virksomheter med tilsvarende aktiviteter.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000497250&sokeverdi=978662617&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549765&sokeverdi=978662617&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSV SIVERTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937298056-osv-sivertsen-as) | Stavanger | 36 | 71,9 mill. kr | +8,8 % |
| [STEINNES-VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/995021366-steinnes-vvs-as) | Stavanger | 16 | 29,3 mill. kr | +1,1 % |
| [SIMEX RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/917718393-simex-ror-as) | Stavanger | 42 | 85,7 mill. kr | −8,7 % |
| [FLIPP EIENDOMSTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931508830-flipp-eiendomstjenester-as) | Stavanger | 16 | 8,16 mill. kr | +462,6 % |
| [HABI AS](https://www.norscout.com/no/company/967866210-habi-as) | Stavanger | 61 | 123 mill. kr | +21,1 % |
| [HUNDVÅG RØR OG BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930355380-hundvag-ror-og-bygg-as) | Stavanger | 11 | 6,8 mill. kr | - |
| [MIDBØE AS](https://www.norscout.com/no/company/951838756-midboe-as) | Stavanger | 93 | 172 mill. kr | +9,8 % |
| [RAGNAR SVENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932241536-ragnar-svensen-as) | Stavanger | 10 | 17,9 mill. kr | −46 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Rørleggerfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
