---
title: "BIL OG LANDBRUK AS (978680348): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BIL OG LANDBRUK AS i Tydal hadde 21,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Arild Østby. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/978680348-bil-og-landbruk-as"
---

# BIL OG LANDBRUK AS

Detaljhandel med motorvogner · Tydal · Etablert 1997

- Org.nr: 978 680 348
- Telefon: 73 81 54 80
- Daglig leder: Arild Østby (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,8 mill. kr (−13,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 840 471 kr (Margin 3,8 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- desember 2025: 7
- mai 2026: 8
- juli 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,5 % (svak). Opp fra 1,3 % i 2024
- Likviditet: 1,79 (god). Opp fra 1,58 i 2024
- Soliditet: 36,3 % (god). Opp fra 29,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 34,7 % | 4,2 % | 1,3 % | 5,5 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 14,9 % | 2,3 % | 0,6 % | 3,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 153,0 % | 10,4 % | 0,6 % | 14,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,58 | 1,65 | 1,58 | 1,79 |
| Soliditet | 12,3 % | 27,3 % | 30,4 % | 29,1 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 7,1 | 2,7 | 2,3 | 2,4 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 044 | 28 870 | 27 710 | 25 228 | 21 843 |
| Driftsresultat | 1 222 | 4 291 | 639 | 157 | 840 |
| Årsresultat | 1 040 | 3 206 | 396 | 30 | 559 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 14,9 % | 2,3 % | 0,6 % | 3,8 % |
| Sum gjeld | 7 891 | 11 476 | 10 771 | 11 571 | 9 284 |
| Sum driftskostnader | - | - | 27 071 | 25 071 | 21 002 |
| Finansresultat | - | - | −167 | −127 | −133 |
| Resultat før skatt | 1 081 | 4 149 | 471 | 30 | 707 |
| Anleggsmidler | 94 | 143 | 381 | 352 | 418 |
| Omløpsmidler | 8 907 | 15 649 | 15 101 | 15 960 | 14 166 |
| Sum eiendeler | 9 001 | 15 792 | 15 482 | 16 312 | 14 584 |
| Egenkapital | 1 110 | 4 316 | 4 711 | 4 741 | 5 300 |
| Kortsiktig gjeld | 6 256 | 9 920 | 9 165 | 10 079 | 7 911 |
| Langsiktig gjeld | 1 635 | 1 556 | 1 605 | 1 492 | 1 373 |

## Ledelse og styre

- Arild Østby: Daglig leder og styremedlem
- Odd Ivar Ekker: Styrets leder
- Karla Østby: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Berggardsmyrvegen 14, 7590 Tydal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 01.07.1997
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1997
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [KL REGNSKAP SELBU AS](https://www.norscout.com/no/company/976228383-kl-regnskap-selbu-as)
- Størrelse: Nr. 753 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og reparasjon av bil, landbruksutstyr, traktor, atv, snøscootere, mc og beslektet utstyr for nevnte objekter. Samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 01.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000505291&sokeverdi=978680348&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000541344&sokeverdi=978680348&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Tydal Bil-Elektro A/S](https://www.norscout.com/no/company/947608738-tydal-bil-elektro-a-s) | Tydal | 7 | 13,2 mill. kr | −50,5 % |
| [STUGUDAL DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/988350192-stugudal-drift-as) | Tydal | 5 | 13,7 mill. kr | +2,3 % |
| [VOLLEN TRUCK & PARTS AS](https://www.norscout.com/no/company/978632254-vollen-truck-parts-as) | Asker | 8 | 22,2 mill. kr | −34,2 % |
| [BROM CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/913909771-brom-consulting-as) | Frogn | 8 | 21,1 mill. kr | +63,1 % |
| [FLATEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/897819252-flaten-bil-as) | Tynset | 8 | 23,6 mill. kr | −10,1 % |
| [SENTRUM BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/845693722-sentrum-bilverksted-as) | Rauma | 8 | 16 mill. kr | −2,5 % |
| [CAMPERIA AS](https://www.norscout.com/no/company/829241862-camperia-as) | Inderøy | 8 | 24,1 mill. kr | +34,6 % |
| [SUPERO PERFORMANCE AS](https://www.norscout.com/no/company/928956628-supero-performance-as) | Lillestrøm | 8 | 15 mill. kr | +15,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
