---
title: "INNTRE ENERGI AS (979237472): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INNTRE ENERGI AS i Steinkjer hadde 34,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Gisle Tronstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979237472-inntre-energi-as"
---

# INNTRE ENERGI AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Steinkjer

Eid 93,3 % av [LIGNA AS](https://www.norscout.com/no/company/924520884-ligna-as)

- Org.nr: 979 237 472
- Telefon: 74 17 07 20
- Daglig leder: Gisle Tronstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,2 mill. kr (+33,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 526 000 kr (Margin 1,5 %)
- Etablert: 1950

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,0 % (svak). Ned fra 12,3 % i 2024
- Likviditet: 0,62 (svak). Ned fra 0,81 i 2024
- Soliditet: 45,8 % (meget god). Opp fra 37,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,4 % | 26,5 % | 12,3 % | 1,0 % |
| Driftsmargin | 19,9 % | 18,3 % | 24,6 % | 18,7 % | 1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 24,9 % | 33,9 % | 24,1 % | −2,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,09 | 2,97 | 2,06 | 0,81 | 0,62 |
| Soliditet | 78,4 % | 84,9 % | 73,4 % | 37,2 % | 45,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 1,7 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 715 | 19 656 | 24 357 | 25 562 | 34 195 |
| Driftsresultat | 3 919 | 3 599 | 5 990 | 4 772 | 526 |
| Årsresultat | 3 021 | 2 868 | 4 895 | 4 424 | −398 |
| Driftsmargin | 19,9 % | 18,3 % | 24,6 % | 18,7 % | 1,5 % |
| Sum gjeld | 3 686 | 2 895 | 7 652 | 43 160 | 29 814 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 20 790 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 854 | - |
| Resultat før skatt | 3 874 | 3 677 | 6 327 | 5 626 | −520 |
| Anleggsmidler | 9 323 | 10 527 | 13 038 | 50 156 | 47 806 |
| Omløpsmidler | 7 716 | 8 590 | 15 730 | 18 544 | 7 151 |
| Sum eiendeler | 17 040 | 19 117 | 28 768 | 68 700 | 54 957 |
| Egenkapital | 13 354 | 16 222 | 21 117 | 25 541 | 25 143 |
| Kortsiktig gjeld | 3 686 | 2 895 | 7 652 | 22 774 | 11 551 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 20 386 | 18 264 |

## Konsern

4 selskaper.

- [LIGNA AS](https://www.norscout.com/no/company/924520884-ligna-as) (Morselskap)
  - INNTRE ENERGI AS (Denne bedriften)
  - [Jægtvolden A/S](https://www.norscout.com/no/company/935051665-jaegtvolden-a-s) (90,9 %)
  - [NORDSIA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/816898072-nordsia-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Gisle Tronstad: Daglig leder og styrets leder
- Eirik Tronstad: Styremedlem
- Anders Børstad: Styremedlem
- Anton Ernst Tronstad: Varamedlem
- Asgeir Solheim: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bogavegen 7, 7725 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 20.12.1950
- Tidligere navn: RETRE EIENDOM AS (2005 til 2007); SØRLI BRUK AS (1998 til 2005); A/S SØRLI BRUK V/HALVOR TRONSTAD (1997 til 1998)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2007
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon og salg av energi som i hovedsak er basert på fornybart råstoff og hva naturlig står i forbindelse med dette, herunder også deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000690580&sokeverdi=979237472&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680157&sokeverdi=979237472&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 21.06.2023: Rentestøtte fra ENOVA SF, 15 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INNTRE ENERGI STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/912328910-inntre-energi-steinkjer-as) | Steinkjer | - | 20,8 mill. kr | −12,1 % |
| [RAUDFJELL VIND AS](https://www.norscout.com/no/company/988669598-raudfjell-vind-as) | Steinkjer | - | 64,5 mill. kr | +876 % |
| [TROMSØ VIND AS](https://www.norscout.com/no/company/979575289-tromso-vind-as) | Steinkjer | - | 157 mill. kr | - |
| [NTE SOLKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924787570-nte-solkraft-as) | Steinkjer | - | 6,97 mill. kr | +204,3 % |
| [NTE MARKED AS](https://www.norscout.com/no/company/991854126-nte-marked-as) | Steinkjer | 35 | 1,33 mrd. kr | −1,0 % |
| [MALMO ELEKTRISITETSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/979400152-malmo-elektrisitetsverk-as) | Steinkjer | - | 761 086 kr | - |
| [NORD-TRØNDELAG ELEKTRISITETSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/992462841-nord-trondelag-elektrisitetsverk-as) | Steinkjer | 74 | 171 mill. kr | −11,2 % |
| [TVERRÅA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993283479-tverraa-kraft-as) | Steinkjer | - | 760 220 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.08.2026.
