---
title: "STRANDA STÅLINDUSTRI AS (979300956): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRANDA STÅLINDUSTRI AS i Stranda hadde 41,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Gunnar Berge. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979300956-stranda-stalindustri-as"
---

# STRANDA STÅLINDUSTRI AS

Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted · Stranda · Etablert 1997

- Org.nr: 979 300 956
- Telefon: 70 26 20 50
- E-post: post@strandastaal.no
- Daglig leder: Gunnar Berge (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,3 mill. kr (+13,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,48 mill. kr (Margin 13,3 %)
- Ansatte: 14

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- november 2025: 15
- mars 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,5 % (meget god). Opp fra 10,8 % i 2024
- Likviditet: 3,55 (meget god). Opp fra 3,15 i 2024
- Soliditet: 82,4 % (meget god). Opp fra 78,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,4 % | 11,9 % | 10,8 % | 16,5 % |
| Driftsmargin | 14,3 % | 10,7 % | 10,0 % | 8,4 % | 13,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 14,1 % | 16,1 % | 13,6 % | 20,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,37 | 2,13 | 3,39 | 3,15 | 3,55 |
| Soliditet | 80,4 % | 67,8 % | 79,8 % | 78,3 % | 82,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 243 | 31 841 | 35 429 | 36 212 | 41 260 |
| Driftsresultat | 4 900 | 3 417 | 3 527 | 3 025 | 5 482 |
| Årsresultat | 3 870 | 2 837 | 3 099 | 2 820 | 4 835 |
| Driftsmargin | 14,3 % | 10,7 % | 10,0 % | 8,4 % | 13,3 % |
| Sum gjeld | 6 782 | 11 455 | 6 618 | 7 701 | 6 842 |
| Sum driftskostnader | - | - | 31 902 | 33 186 | 35 779 |
| Finansresultat | - | - | 501 | 633 | 641 |
| Resultat før skatt | 4 963 | 3 645 | 4 028 | 3 659 | 6 123 |
| Anleggsmidler | 12 108 | 11 189 | 10 246 | 11 215 | 14 680 |
| Omløpsmidler | 22 407 | 24 336 | 22 441 | 24 275 | 24 287 |
| Sum eiendeler | 34 515 | 35 525 | 32 687 | 35 490 | 38 967 |
| Egenkapital | 27 733 | 24 070 | 26 069 | 27 789 | 32 124 |
| Kortsiktig gjeld | 6 652 | 11 436 | 6 618 | 7 701 | 6 842 |
| Langsiktig gjeld | 130 | 19 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Gunnar Berge: Daglig leder og styremedlem
- Sølve Kiviranta: Styrets leder
- Bjørnar Engeset: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Svemorka 51, 6200 Stranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.990 Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.09.1997
- Tidligere navn: STÅLINDUSTRI AS (1997)
- Aksjekapital: 930 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [REVISOR KLOKK AS](https://www.norscout.com/no/company/999125484-revisor-klokk-as)
- Regnskapsfører: [ØKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/977075459-okonsult-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 169 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive mekanisk industri, produksjon og salg.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000279790&sokeverdi=979300956&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GALVANO AS](https://www.norscout.com/no/company/985207372-galvano-as) | Stranda | 18 | 47,1 mill. kr | +19 % |
| [TCM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997750209-tcm-invest-as) | Stranda | - | - | - |
| [INVISIBLE CONNECTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/992435194-invisible-connections-as) | Rauma | 14 | 42,5 mill. kr | +4,6 % |
| [LETTI AS](https://www.norscout.com/no/company/993541850-letti-as) | Risør | 14 | 28,9 mill. kr | +6,9 % |
| [NORAX TYNSET AS](https://www.norscout.com/no/company/984697082-norax-tynset-as) | Tynset | 15 | 17,7 mill. kr | +12,8 % |
| [VESTFOSSEN MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/957875769-vestfossen-mek-verksted-as) | Øvre Eiker | 14 | 16,3 mill. kr | 0,0 % |
| [SEA-TEK AS](https://www.norscout.com/no/company/926402048-sea-tek-as) | Indre Østfold | 15 | 56,3 mill. kr | −2,7 % |
| [SVEMKO AS](https://www.norscout.com/no/company/915312888-svemko-as) | Osterøy | 13 | 49,5 mill. kr | +86,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
