---
title: "BNS SOLUTIONS AS (979302355): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BNS SOLUTIONS AS i Enebakk hadde 66,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Ole Martin Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979302355-bns-solutions-as"
---

# BNS SOLUTIONS AS

Bearbeiding av metaller · Enebakk · Etablert 1997

Heleid av [BNS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/976310780-bns-holding-as)

- Org.nr: 979 302 355
- Nettsted: [bns-container.no](https://bns-container.no)
- Daglig leder: Ole Martin Olsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 66,1 mill. kr (−3,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 11,9 mill. kr (Margin 17,9 %)
- Ansatte: 21

## Ansatte

- januar 2026: 20
- februar 2026: 21
- mars 2026: 22
- juni 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,0 % (meget god). Opp fra 22,0 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 14,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 18,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,9 % | −2,6 % | 22,0 % | 28,0 % |
| Driftsmargin | −6,6 % | 1,9 % | −2,6 % | 13,7 % | 17,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −41,3 % | - | - | 161,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,73 | 0,87 | 1,12 | 0,99 |
| Soliditet | 6,0 % | 8,2 % | - | 18,2 % | 14,0 % |
| Gjeldsgrad | 15,6 | 11,2 | - | 4,5 | 6,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 41 989 | 52 878 | 47 306 | 68 403 | 66 131 |
| Driftsresultat | −2 772 | 1 017 | −1 224 | 9 337 | 11 855 |
| Årsresultat | −4 295 | −1 228 | −2 591 | 5 901 | 8 777 |
| Driftsmargin | −6,6 % | 1,9 % | −2,6 % | 13,7 % | 17,9 % |
| Sum gjeld | 56 837 | 44 443 | 41 186 | 33 779 | 39 342 |
| Sum driftskostnader | 44 760 | - | - | 59 066 | 54 276 |
| Finansresultat | −2 734 | - | - | −1 738 | −598 |
| Resultat før skatt | - | −1 575 | −3 320 | 7 599 | 11 257 |
| Anleggsmidler | 42 882 | 37 995 | 27 386 | 19 623 | 13 205 |
| Omløpsmidler | - | 10 428 | 16 940 | 21 673 | 32 545 |
| Sum eiendeler | 60 485 | 48 423 | 44 326 | 41 296 | 45 750 |
| Egenkapital | 3 648 | 3 979 | - | 7 518 | 6 409 |
| Kortsiktig gjeld | - | 14 270 | 19 566 | 19 289 | 32 950 |
| Langsiktig gjeld | - | 30 174 | 21 620 | 14 489 | 6 392 |

## Konsern

3 selskaper.

- [BNS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/976310780-bns-holding-as) (Morselskap)
  - [BNS CONTAINER AS](https://www.norscout.com/no/company/934503414-bns-container-as) (14 ansatte)
  - BNS SOLUTIONS AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Ole Martin Olsen: Daglig leder
- Haakon Alexander Thorsen: Styrets leder
- Terje Koppang: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Landskaugveien 33, 1914 Ytre Enebakk
- Postadresse: Postboks 26   Alnabru, 0614 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 13.08.1997
- Tidligere navn: BNS DEPOT OG VERKSTED AS (2015 til 2023); SEUT INDUSTRIER AS (1999 til 2015); BNS CONSENT INTERNATIONAL AS (1999); BNS CONTRA INTERNATIONAL AS (1998 til 1999); BNS INTERNATIONAL AS (1997 til 1998)
- Aksjekapital: 399 994 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive depottjenester til, produksjon, salg og utleie av transportmateriell, containere og andre industrielle produkter, samt annen virksomhet med en naturlig tilknytning til dette. Selskapet skal videre drive salg og utleie av utstyr og fast eiendom.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785279&sokeverdi=979302355&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580340&sokeverdi=979302355&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479451&sokeverdi=979302355&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000588416&sokeverdi=979302355&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TVERLI SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/982582482-tverli-sveis-as) | Enebakk | 36 | 74,3 mill. kr | +23,3 % |
| [TVERLI AUT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927168707-tverli-aut-holding-as) | Enebakk | - | 1,64 mill. kr | - |
| [TIG SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/944685065-tig-sveis-as) | Enebakk | - | 751 721 kr | - |
| [ALU-TEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/997946901-alu-team-as) | Enebakk | 5 | 9,86 mill. kr | +0,3 % |
| [METALLTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/923773150-metalltek-as) | Herøy | 22 | 15,8 mill. kr | +20,7 % |
| [ONE MACHINING AS](https://www.norscout.com/no/company/993914037-one-machining-as) | Klepp | 21 | 50,4 mill. kr | +38 % |
| [PEDERSEN SVEIS & MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/987838272-pedersen-sveis-maskinering-as) | Vestre Toten | 22 | 22,9 mill. kr | −7,0 % |
| [IMS MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985031045-ims-maskinering-as) | Risør | 21 | 46,9 mill. kr | +21,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
