---
title: "INTAKT BILSKADE STEINKJER AS (979358806): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INTAKT BILSKADE STEINKJER AS i Steinkjer hadde 48,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Bjørn Derås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979358806-intakt-bilskade-steinkjer-as"
---

# INTAKT BILSKADE STEINKJER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer · Etablert 1997

- Org.nr: 979 358 806
- Telefon: 74 16 67 10
- Nettsted: [intaktbilskade.no](https://intaktbilskade.no)
- Daglig leder: Bjørn Derås

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,1 mill. kr (+2,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,51 mill. kr (Margin 15,6 %)
- Ansatte: 25

## Ansatte

- september 2025: 27
- november 2025: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 43,9 % (meget god). Ned fra 65,0 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Ned fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 36,7 % (god). Opp fra 30,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 43,2 % | 36,4 % | 65,0 % | 43,9 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | 11,6 % | 8,9 % | 17,4 % | 15,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 295,7 % | - | 292,8 % | 128,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,02 | - | 1,25 | 1,12 |
| Soliditet | 14,7 % | 13,0 % | 11,1 % | 30,3 % | 36,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,8 | 6,7 | 8,0 | 2,3 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 549 | 31 831 | 40 454 | 46 822 | 48 097 |
| Driftsresultat | 628 | 3 702 | 3 620 | 8 160 | 7 510 |
| Årsresultat | 616 | 2 694 | 2 941 | 6 544 | 6 020 |
| Driftsmargin | 2,6 % | 11,6 % | 8,9 % | 17,4 % | 15,6 % |
| Sum gjeld | 6 306 | 8 571 | 9 820 | 10 325 | 12 956 |
| Sum driftskostnader | - | - | 36 834 | 38 663 | - |
| Finansresultat | - | - | 117 | 209 | - |
| Resultat før skatt | 748 | 3 502 | - | 8 368 | 7 725 |
| Anleggsmidler | 2 400 | 2 120 | 2 100 | 1 976 | 5 949 |
| Omløpsmidler | 4 993 | 7 732 | - | 12 843 | 14 522 |
| Sum eiendeler | 7 393 | 9 852 | 11 043 | 14 819 | 20 471 |
| Egenkapital | 1 087 | 1 281 | 1 222 | 4 494 | 7 515 |
| Kortsiktig gjeld | 4 894 | 7 553 | - | 10 275 | 12 912 |
| Langsiktig gjeld | 1 412 | 1 018 | - | 50 | 44 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Derås: Daglig leder
- Øyvind Holthe: Styrets leder
- Steinar Nilsen: Styremedlem
- Åsmund Kviseth: Styremedlem
- Fredrik Karlsen: Styremedlem
- Andrees Van Der Linden: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jæktskippergata 5, 7725 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 20.10.1997
- Tidligere navn: STEINKJER BILSKADESENTER AS (1997 til 2019); STEINSKJER BILSKADESENTER (1997)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 261 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilopprettingsverksted.

## Siste endringer

- 04.05.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 17.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000697460&sokeverdi=979358806&spraak=nb)
- 04.05.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000235402&sokeverdi=979358806&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINKJER BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/976970411-steinkjer-bil-as) | Steinkjer | 25 | 151 mill. kr | −4,5 % |
| [SANNAN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/990465363-sannan-bil-as) | Steinkjer | 17 | 92,9 mill. kr | +85,7 % |
| [TB VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999268439-tb-verkstedsenter-as) | Steinkjer | 11 | 28,4 mill. kr | +15 % |
| [AUTOPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/974695618-autopartner-as) | Steinkjer | 11 | 19,9 mill. kr | +1,9 % |
| [DEKK LUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/929507398-dekk-lunde-as) | Steinkjer | 11 | 19,8 mill. kr | +13 % |
| [AUTO FIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/947631055-auto-fire-as) | Steinkjer | 10 | 24,8 mill. kr | −8,4 % |
| [NT LAST OG BUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/988196312-nt-last-og-buss-as) | Steinkjer | 10 | 19,8 mill. kr | −8,3 % |
| [BILSERVICE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/987313706-bilservice-steinkjer-as) | Steinkjer | 10 | 17,8 mill. kr | +25,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
