---
title: "GEMIDAN NMI AS (979446330): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GEMIDAN NMI AS i Larvik hadde 14 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rune Nyhuus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979446330-gemidan-nmi-as"
---

# GEMIDAN NMI AS

Materialgjenvinning · Larvik

- Org.nr: 979 446 330
- Telefon: 38 07 48 00
- Daglig leder: Rune Nyhuus (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14 mill. kr (+9,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 446 182 kr (Margin 3,2 %)
- Etablert: 1997

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak). Ned fra 9,6 % i 2024
- Likviditet: 0,96 (svak). Ned fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 77,2 % (meget god). Ned fra 89,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,7 % | 4,3 % | 9,6 % | 2,9 % |
| Driftsmargin | 9,1 % | 7,2 % | 5,7 % | 11,3 % | 3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,1 % | 11,2 % | 2,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,49 | 1,84 | 0,96 |
| Soliditet | 79,0 % | 70,6 % | 74,4 % | 89,3 % | 77,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 498 | 13 381 | 11 896 | 12 775 | 14 038 |
| Driftsresultat | 1 321 | 966 | 675 | 1 441 | 446 |
| Årsresultat | 1 287 | 922 | 465 | 1 387 | 380 |
| Driftsmargin | 9,1 % | 7,2 % | 5,7 % | 11,3 % | 3,2 % |
| Sum gjeld | 2 737 | 4 672 | 4 028 | 1 573 | 3 936 |
| Sum driftskostnader | 13 177 | 12 415 | 11 221 | 11 334 | 13 592 |
| Finansresultat | −34 | −44 | −210 | −54 | −66 |
| Resultat før skatt | - | - | 465 | 1 387 | 380 |
| Anleggsmidler | 9 186 | 14 167 | 13 719 | 11 746 | 13 606 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 987 | 2 892 | 3 692 |
| Sum eiendeler | 13 028 | 15 885 | 15 706 | 14 639 | 17 298 |
| Egenkapital | 10 291 | 11 213 | 11 678 | 13 065 | 13 362 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 028 | 1 573 | 3 853 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 84 |

## Ledelse og styre

- Rune Nyhuus: Daglig leder og styremedlem
- Lauge Dehn: Styrets leder
- Tor Sinding: Styremedlem
- Carl Nielsen: Styremedlem
- Bjarki Ernst Mohr: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vassvikveien 90, 3268 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 15.10.1997
- Tidligere navn: NORSK MILJØINDUSTRI AS (2004 til 2017); SOLUM NORGE AS (1997 til 2004)
- Aksjekapital: 316 800 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1997
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 96 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive entreprenørvirksomhet med hovedvekt på behandling og kompostering av organiske restprodukter samt hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000406269&sokeverdi=979446330&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SORTBAT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/922103844-sortbat-norway-as) | Larvik | 14 | 28,5 mill. kr | −13,5 % |
| [TELEMARK MASSESORTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/936524834-telemark-massesortering-as) | Larvik | - | 101 792 kr | - |
| [HOLTET KMT AS](https://www.norscout.com/no/company/997073142-holtet-kmt-as) | Larvik | 13 | 20,4 mill. kr | +6,4 % |
| [BLUE PHOENIX NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/917937389-blue-phoenix-norway-as) | Lillestrøm | - | 15,6 mill. kr | +68,7 % |
| [ECOFIBER RECYCLING AS](https://www.norscout.com/no/company/916470673-ecofiber-recycling-as) | Stavanger | - | 8,49 mill. kr | −6,8 % |
| [ORKDAL GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/817844952-orkdal-gjenvinning-as) | Orkland | - | 15,6 mill. kr | +1,2 % |
| [IATA NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/891741642-iata-naering-as) | Nissedal | - | 7,82 mill. kr | +0,1 % |
| [METALLCO EIENDOM OPPAKER AS](https://www.norscout.com/no/company/998826918-metallco-eiendom-oppaker-as) | Oslo | - | 16,2 mill. kr | +33,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.06.2026.
