---
title: "BILSERVICE VALDRES AS (979479700): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BILSERVICE VALDRES AS i Nord-Aurdal hadde 16,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Svein Harald Hansson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979479700-bilservice-valdres-as"
---

# BILSERVICE VALDRES AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Nord-Aurdal · Etablert 1997

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 979 479 700
- Telefon: 61 36 49 00
- E-post: post@bilservice-valdres.no
- Nettsted: [bilservice-valdres.no](https://www.bilservice-valdres.no)
- Daglig leder: Svein Harald Hansson (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,4 mill. kr (+22,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 920 760 kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 8 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 8
- juli 2026: 7
- august 2026: 8
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 1,63 (god). Opp fra 1,37 i 2024
- Soliditet: 43,3 % (meget god). Opp fra 37,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,7 % | 13,4 % | 6,8 % | 7,5 % |
| Driftsmargin | 13,5 % | 8,5 % | 9,5 % | 6,4 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 25,3 % | 10,5 % | 11,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,35 | 1,37 | 1,63 |
| Soliditet | 69,6 % | 73,3 % | 34,9 % | 37,0 % | 43,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 1,9 | 1,7 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 368 | 9 914 | 12 188 | 13 347 | 16 406 |
| Driftsresultat | 1 262 | 839 | 1 154 | 850 | 921 |
| Årsresultat | 1 007 | 652 | 782 | 371 | 414 |
| Driftsmargin | 13,5 % | 8,5 % | 9,5 % | 6,4 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | 1 276 | 1 303 | 8 113 | 8 037 | 6 720 |
| Sum driftskostnader | 8 107 | 9 075 | 11 035 | 12 497 | 15 485 |
| Finansresultat | 10 | 2 | −150 | −374 | −358 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 004 | 476 | 562 |
| Anleggsmidler | 79 | 990 | 8 988 | 8 952 | 8 995 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 481 | 3 811 | 2 866 |
| Sum eiendeler | 4 198 | 4 877 | 12 469 | 12 764 | 11 860 |
| Egenkapital | 2 922 | 3 574 | 4 356 | 4 727 | 5 141 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 587 | 2 791 | 1 755 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 526 | 5 245 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- BILSERVICE VALDRES AS (Denne bedriften)
  - [SKRAUTVÅLVEGEN 64 AS](https://www.norscout.com/no/company/929282094-skrautvalvegen-64-as)

## Ledelse og styre

- Svein Harald Hansson: Daglig leder og styremedlem
- Jan Tore Nygaard: Styrets leder
- Per Arne Hansson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skrautvålsvegen 64, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 16.12.1997
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [ARILD BRÅTEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988936987-arild-braten-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 680 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilverksted, handel med rekvisita og annen beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000473272&sokeverdi=979479700&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549815&sokeverdi=979479700&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MARSHALL VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/920278280-marshall-valdres-as) | Nord-Aurdal | 10 | 6,67 mill. kr | +3,6 % |
| [FAGERNES VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920127347-fagernes-verkstedsenter-as) | Nord-Aurdal | 9 | 12,1 mill. kr | −12,2 % |
| [KOLLSTAD LAKK & SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/997104331-kollstad-lakk-sandblasing-as) | Nord-Aurdal | 10 | 10,5 mill. kr | −12,6 % |
| [VALDRES LASTEBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927365588-valdres-lastebilservice-as) | Nord-Aurdal | - | 9,27 mill. kr | +1,4 % |
| [LAKKSPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979573146-lakkspesialisten-as) | Nord-Aurdal | 10 | 16,1 mill. kr | +0,2 % |
| [VOGNSKJULET AS](https://www.norscout.com/no/company/980000567-vognskjulet-as) | Nord-Aurdal | - | 390 840 kr | - |
| [OPPLAND TUNGBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982787602-oppland-tungbilservice-as) | Nord-Aurdal | 13 | 27 mill. kr | +3,3 % |
| [LEIRA BILBADELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/835283232-leira-bilbadeland-as) | Nord-Aurdal | - | 332 407 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
