---
title: "LAERDAL MEDICAL AS (979484488): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LAERDAL MEDICAL AS i Stavanger hadde 2,85 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 637 ansatte. Daglig leder er Alf Christian Dybdahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979484488-laerdal-medical-as"
---

# LAERDAL MEDICAL AS

Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr · Stavanger · Etablert 1997

Heleid av [LAERDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/917908893-laerdal-as)

- Org.nr: 979 484 488
- Telefon: 51 51 17 00
- E-post: anne-karin.thorsen@laerdal.com
- Nettsted: [laerdal.com](https://laerdal.com)
- Daglig leder: Alf Christian Dybdahl

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,85 mrd. kr (+11,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 359 mill. kr (Margin 12,6 %)
- Ansatte: 637 (Opp fra 582 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 6,8 mrd. kr (+9,0 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 581
- oktober 2025: 580
- november 2025: 583
- desember 2025: 582
- januar 2026: 580
- februar 2026: 588
- mars 2026: 590
- april 2026: 598
- mai 2026: 601
- juni 2026: 611
- juli 2026: 643
- august 2026: 631
- september 2026: 626
- oktober 2026: 637

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,2 % (meget god). Opp fra 27,2 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Opp fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 30,7 % (god). Opp fra 26,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,2 % | 28,2 % |
| Driftsmargin | 8,1 % | 5,3 % | 12,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 96,2 % | 91,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 1,36 | 1,43 |
| Soliditet | 29,4 % | 26,2 % | 30,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,8 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 489,1 | 2 562,9 | 2 852,9 |
| Driftsresultat | 202,1 | 135,8 | 359,1 |
| Årsresultat | 379,7 | 526,7 | 579,6 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 5,3 % | 12,6 % |
| Sum gjeld | 1 351,6 | 1 811,2 | 1 830,4 |
| Sum driftskostnader | 2 286,9 | 2 427,0 | 2 493,9 |
| Finansresultat | 223,7 | 443,8 | 304,6 |
| Resultat før skatt | 425,8 | 579,6 | 663,7 |
| Anleggsmidler | 505,8 | 847,6 | 896,0 |
| Omløpsmidler | 1 408,0 | 1 606,2 | 1 745,7 |
| Sum eiendeler | 1 913,8 | 2 453,9 | 2 641,7 |
| Egenkapital | 562,2 | 642,7 | 811,3 |
| Kortsiktig gjeld | 1 030,7 | 1 185,2 | 1 223,7 |
| Langsiktig gjeld | 320,9 | 626,0 | 606,7 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 061,6 | 6 243,1 | 6 802,1 |
| Driftsresultat | 1 039,7 | 1 067,5 | 1 215,5 |
| Årsresultat | 918,0 | 917,5 | 1 027,3 |
| Driftsmargin | 17,2 % | 17,1 % | 17,9 % |
| Sum gjeld | 2 628,1 | 3 447,6 | 3 488,4 |
| Sum driftskostnader | 5 021,9 | 5 175,7 | 5 586,6 |
| Finansresultat | 150,0 | 107,3 | 180,9 |
| Resultat før skatt | 1 189,7 | 1 174,7 | 1 396,4 |
| Anleggsmidler | 1 300,6 | 1 954,6 | 1 833,7 |
| Omløpsmidler | 4 856,2 | 5 769,8 | 6 145,2 |
| Sum eiendeler | 6 156,8 | 7 724,4 | 7 978,9 |
| Egenkapital | 3 528,7 | 4 276,8 | 4 490,6 |
| Kortsiktig gjeld | 2 112,2 | 2 758,9 | 2 415,5 |
| Langsiktig gjeld | 515,9 | 688,7 | 1 072,8 |

## Konsern

39 selskaper.

- [LAERDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/917908893-laerdal-as) (Morselskap)
  - [LAERDAL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/933799964-laerdal-eiendom-as)
    - [TANKE SVILANDS GATE 30 AS](https://www.norscout.com/no/company/934646932-tanke-svilands-gate-30-as)
    - [TANKE SVILANDS GATE 32 AS](https://www.norscout.com/no/company/934646959-tanke-svilands-gate-32-as)
  - [LAERDAL GLOBAL HEALTH AS](https://www.norscout.com/no/company/996360695-laerdal-global-health-as) (23 ansatte)
  - [LAERDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/998906040-laerdal-invest-as) (5 ansatte)
  - LAERDAL MEDICAL AS (Denne bedriften)
    - LAERDAL BANGALORE LLP (99 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL BENELUX B.V. (Utenlandsk)
    - LAERDAL BENELUX N.V. (100 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL CHINA LTD (100 % · Utenlandsk)
      - LAERDAL MEDICAL HANGZHOU CO. LTD (Utenlandsk)
    - LAERDAL COPENHAGEN AS (Utenlandsk)
    - LAERDAL ESPANA S.L. (Utenlandsk)
    - LAERDAL EUROPE TECHCENTER GMBH (Utenlandsk)
    - LAERDAL ITALIA S.R.L (Utenlandsk)
    - LAERDAL LABS VIENNA GMBH (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL (SUZHOU) CO LTD (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL AB (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL CORP (Utenlandsk)
      - LAERDAL LABS DC INC (Utenlandsk)
      - LAERDAL MEDICAL CANADA LTD (Utenlandsk)
      - LMLF INVEST LLC (92,5 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL EUROPE B.V. (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL FRANCE EURL (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL GMBH (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL IMPORTAQAO E COMÉRCIO DE PRODUTOS MÉDICOS LTDA (99 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL INDIA PRIVATE LIMITED (99,9 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL JAPAN K.K. (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL LTD (Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL MONTERREY SA DE CV (99 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL MEDICAL POLAND SP Z O O (Utenlandsk)
    - LAERDAL NEW ZEALAND LTD (Utenlandsk)
    - LAERDAL OY (Utenlandsk)
    - LAERDAL PTY LTD (89,5 % · Utenlandsk)
    - LAERDAL SINGAPORE PTE LTD (Utenlandsk)
      - LAERDAL MALAYSIA SDN. BHD (Utenlandsk)
      - LAERDAL MEDICAL KOREA LTD (Utenlandsk)
  - [SEEHUSENS GATE 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/987541512-seehusens-gate-1-as)

## Ledelse og styre

- Alf Christian Dybdahl: Daglig leder
- Tore Lærdal: Styrets leder
- Andreas Kråkenes: Styremedlem
- Ylva Lindberg: Styremedlem
- Trond Knudsen: Styremedlem
- Frank Johannessen: Styremedlem
- Ingrid Lærdal: Styremedlem
- Hanne Bratland: Styremedlem
- Kenneth George Morallee: Styremedlem
- Anne-Kristin Brigtsen: Varamedlem
- Øyvind Våge: Varamedlem
- Ingrid Ueland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Seehusens gate 1, 4024 Stavanger
- Postadresse: Postboks 377, Sentrum, 4002 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.500 Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr
- Etablert: 18.12.1997
- Aksjekapital: 16 188 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1998
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 152 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og leveranser av medisinsk utstyr, kompetanse- og servicetjenester, inkludert digitaliserte løsninger og tilhørende informasjonsbehandling. Selskapets formål er i tillegg å eie aksjer og andeler i medisinsk sektor, samt tjenesteyting overfor datter- og søsterselskaper og alt som hermed er forbundet.

## Siste endringer

- 26.08.2026: Ny forretningsadresse
- 11.08.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801194&sokeverdi=979484488&spraak=nb)
- 26.08.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000714578&sokeverdi=979484488&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000678314&sokeverdi=979484488&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000611059&sokeverdi=979484488&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000637634&sokeverdi=979484488&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 11.12.2025: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 1,69 mill. kr
- 27.08.2020: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 8,27 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DIN TANNTEKNIKER AS](https://www.norscout.com/no/company/971002042-din-tanntekniker-as) | Stavanger | 10 | 9,84 mill. kr | −7,4 % |
| [STAVANGER TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/921269676-stavanger-tannteknikk-as) | Stavanger | - | 1,69 mill. kr | −4,8 % |
| [MARTIN FELDMANN TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/995689421-martin-feldmann-tannteknikk-as) | Stavanger | - | 563 835 kr | - |
| [SMART FARM AS](https://www.norscout.com/no/company/984008627-smart-farm-as) | Stavanger | 9 | 23,5 mill. kr | +16,4 % |
| [STAVANGER MARKISE OG PERSIENNE FABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981531035-stavanger-markise-og-persienne-fabrikk-as) | Stavanger | 8 | 18,1 mill. kr | −14,4 % |
| [GULLSMED CHRISTENSEN TASTA AS](https://www.norscout.com/no/company/998619882-gullsmed-christensen-tasta-as) | Stavanger | 5 | 5,11 mill. kr | −2,9 % |
| [SEEKER AS](https://www.norscout.com/no/company/885142842-seeker-as) | Stavanger | - | 2,8 mill. kr | +1,0 % |
| [STRAND GUITARS AS](https://www.norscout.com/no/company/924698284-strand-guitars-as) | Stavanger | - | 822 154 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
