---
title: "AARSLAND STÅL & LAKK AS (979521669): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AARSLAND STÅL & LAKK AS i Hå hadde 24,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Roy Mæland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979521669-aarsland-stal-lakk-as"
---

# AARSLAND STÅL & LAKK AS

Overflatebehandling av metaller · Hå · Etablert 1998

Eid 90,1 % av [AARSLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919895098-aarsland-holding-as)

- Org.nr: 979 521 669
- Telefon: 51 43 31 10
- Nettsted: [aarsland-sl.no](https://aarsland-sl.no)
- Daglig leder: Roy Mæland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,4 mill. kr (+10,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,88 mill. kr (Margin 7,7 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- oktober 2025: 15
- januar 2026: 14
- juni 2026: 13
- juli 2026: 14
- september 2026: 15
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,9 % (meget god). Opp fra 17,4 % i 2024
- Likviditet: 2,02 (meget god). Ned fra 2,47 i 2024
- Soliditet: 57,7 % (meget god). Ned fra 64,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,9 % | 27,1 % | 17,4 % | 17,9 % |
| Driftsmargin | 19,9 % | 15,7 % | 14,3 % | 8,1 % | 7,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 69,1 % | 60,9 % | 29,2 % | 29,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,44 | 2,03 | 2,47 | 2,02 |
| Soliditet | 49,0 % | 36,9 % | 53,0 % | 64,4 % | 57,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,7 | 0,9 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 048 | 26 142 | 23 101 | 22 160 | 24 391 |
| Driftsresultat | 4 791 | 4 092 | 3 310 | 1 792 | 1 881 |
| Årsresultat | 3 732 | 3 230 | 2 648 | 1 466 | 1 542 |
| Driftsmargin | 19,9 % | 15,7 % | 14,3 % | 8,1 % | 7,7 % |
| Sum gjeld | 7 172 | 8 768 | 5 377 | 3 759 | 5 012 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 791 | 20 369 | 22 510 |
| Finansresultat | - | - | 101 | 87 | 94 |
| Resultat før skatt | 4 788 | 4 156 | 3 411 | 1 878 | 1 974 |
| Anleggsmidler | 2 111 | 1 301 | 529 | 1 248 | 1 721 |
| Omløpsmidler | 11 957 | 12 593 | 10 923 | 9 301 | 10 122 |
| Sum eiendeler | 14 069 | 13 894 | 11 451 | 10 549 | 11 843 |
| Egenkapital | 6 896 | 5 126 | 6 074 | 6 790 | 6 832 |
| Kortsiktig gjeld | 7 172 | 8 768 | 5 377 | 3 759 | 5 012 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

7 selskaper.

- [AARSLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919895098-aarsland-holding-as) (Morselskap)
  - [ERGOSYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/985200564-ergosystem-as)
  - [FABRIKKVEIEN II AS](https://www.norscout.com/no/company/991659129-fabrikkveien-ii-as)
  - [AARSLAND KJØKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/936697348-aarsland-kjokken-as)
  - [AARSLAND KJØKKEN OG GARDEROBE AS](https://www.norscout.com/no/company/925502383-aarsland-kjokken-og-garderobe-as)
  - [AARSLAND MØBELFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981512847-aarsland-mobelfabrikk-as) (38 ansatte)
  - AARSLAND STÅL & LAKK AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Roy Mæland: Daglig leder
- Tore Rasmussen: Styrets leder
- Lise Rossnes: Styremedlem
- Martin Aarsland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fabrikkvegen 8, 4362 Vigrestad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 02.01.1998
- Aksjekapital: 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [ORSTAD REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913957407-orstad-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 27 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og pulverlakkering og annen beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000126746&sokeverdi=979521669&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOT VARMFORZINKING AS](https://www.norscout.com/no/company/988475076-not-varmforzinking-as) | Hå | 30 | 61,2 mill. kr | +9,6 % |
| [HÅ BILLAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/986045082-ha-billakkering-as) | Hå | - | 915 525 kr | - |
| [NORSK OVERFLATE TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/990846901-norsk-overflate-teknikk-as) | Hå | - | - | - |
| [GSF PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/827900362-gsf-production-as) | Hå | 15 | 17 mill. kr | −10,4 % |
| [COT MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921151268-cot-maskinering-as) | Hå | 12 | 8,83 mill. kr | +6,5 % |
| [TUBEDRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/994474774-tubedrill-as) | Hå | 18 | 39,9 mill. kr | −0,3 % |
| [ROGALAND MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/991537554-rogaland-maskinering-as) | Hå | 10 | 13,9 mill. kr | −27,3 % |
| [JÆREN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990357056-jaeren-maskinering-as) | Hå | 20 | 24,5 mill. kr | −13,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
