---
title: "RUNE JØRGENSEN AS (979548699): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RUNE JØRGENSEN AS i Våler hadde 68,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 45 ansatte. Daglig leder er Rune Jørgensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979548699-rune-jorgensen-as"
---

# RUNE JØRGENSEN AS

Godstransport på vei · Våler · Etablert 1997

- Org.nr: 979 548 699
- Telefon: 69 20 84 04
- E-post: rune.jorgensen@rjas.no
- Daglig leder: Rune Jørgensen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 68,2 mill. kr (+3,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,65 mill. kr (Margin 8,3 %)
- Ansatte: 45 (Opp fra 36 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- oktober 2025: 36
- november 2025: 37
- desember 2025: 36
- januar 2026: 39
- mars 2026: 42
- april 2026: 41
- mai 2026: 43
- juli 2026: 41
- august 2026: 42
- september 2026: 44
- oktober 2026: 45

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 17,3 % i 2024
- Likviditet: 1,24 (tilfredsstillende). Opp fra 1,10 i 2024
- Soliditet: 18,8 % (god). Ned fra 21,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,3 % | 1,5 % | 17,3 % | 8,6 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 0,7 % | 0,3 % | 10,0 % | 8,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 17,3 % | - | - | 27,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,09 | 1,20 | 1,10 | 1,24 |
| Soliditet | 16,1 % | 19,3 % | - | 21,4 % | 18,8 % |
| Gjeldsgrad | 5,2 | 4,2 | - | 3,7 | 4,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 61 652 | 67 734 | 67 324 | 66 089 | 68 224 |
| Driftsresultat | 3 091 | 495 | 231 | 6 588 | 5 649 |
| Årsresultat | 2 387 | 385 | 112 | 2 071 | 844 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 0,7 % | 0,3 % | 10,0 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 13 801 | 12 616 | 13 730 | 46 749 | 58 631 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 59 500 | 62 575 |
| Finansresultat | - | - | - | −3 936 | −2 068 |
| Resultat før skatt | 3 061 | 490 | 143 | 2 652 | 3 580 |
| Anleggsmidler | 2 617 | 2 677 | 925 | 46 632 | 60 197 |
| Omløpsmidler | 13 824 | 12 964 | 15 942 | 12 868 | 12 029 |
| Sum eiendeler | 16 442 | 15 641 | 16 867 | 59 500 | 72 226 |
| Egenkapital | 2 641 | 3 025 | - | 12 751 | 13 595 |
| Kortsiktig gjeld | 12 906 | 11 928 | 13 237 | 11 671 | 9 671 |
| Langsiktig gjeld | 895 | 688 | 494 | 35 078 | 48 959 |

## Ledelse og styre

- Rune Jørgensen: Daglig leder og styremedlem
- Håkon Jørgensen: Styrets leder
- Bente Kristin Jørgensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Granittveien 10, 1592 Våler i Østfold
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 05.12.1997
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [KROGH REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916131720-krogh-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ABACUS RATIO AS](https://www.norscout.com/no/company/964091277-abacus-ratio-as)
- Størrelse: Nr. 229 av 3 729 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transport, avfallstransport og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000534688&sokeverdi=979548699&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598298&sokeverdi=979548699&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KONTERUD TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/976030605-konterud-transport-as) | Våler | 21 | 37,7 mill. kr | +15,4 % |
| [AS BETONGTRANSPORT](https://www.norscout.com/no/company/931927213-as-betongtransport) | Våler | 17 | 22,7 mill. kr | - |
| [LIM OG PLATETRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/930832995-lim-og-platetransport-as) | Våler | 9 | 15,2 mill. kr | +20,9 % |
| [VÅLER TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/984719787-valer-transport-as) | Våler | 6 | 16,1 mill. kr | +4,2 % |
| [NORDERMOEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/912025373-nordermoen-transport-as) | Våler | 5 | 7,9 mill. kr | −0,7 % |
| [PA TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/923031758-pa-transport-as) | Våler | 5 | 5,79 mill. kr | +6,7 % |
| [GRANDAHL AS](https://www.norscout.com/no/company/932220024-grandahl-as) | Våler | 5 | 1,41 mill. kr | −15,4 % |
| [ENOKSEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/933908887-enoksen-transport-as) | Våler | 5 | 662 352 kr | - |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
