---
title: "PHILEAS FOGG STAVANGER AS (979667337): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PHILEAS FOGG STAVANGER AS i Stavanger hadde 22 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 51 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979667337-phileas-fogg-stavanger-as"
---

# PHILEAS FOGG STAVANGER AS

Drift av restauranter · Stavanger · Etablert 1998

- Org.nr: 979 667 337
- Nettsted: [phileas.no](https://phileas.no)
- Styreleder: Rifaat Mohammad Ismail

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22 mill. kr (+4,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,57 mill. kr (Margin 11,7 %)
- Ansatte: 51 (Opp fra 41 i desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 39
- desember 2025: 41
- januar 2026: 42
- februar 2026: 43
- mars 2026: 44
- april 2026: 46
- mai 2026: 47
- juni 2026: 46
- juli 2026: 48
- august 2026: 47
- september 2026: 50
- oktober 2026: 51

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,9 % (meget god). Ned fra 52,7 % i 2024
- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Opp fra 1,00 i 2024
- Soliditet: 22,9 % (god). Opp fra 13,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,1 % | 13,5 % | 52,7 % | 36,9 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | 2,6 % | 4,2 % | 16,7 % | 11,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 183,9 % | 92,4 % | 337,2 % | 205,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,15 | 1,28 | 1,00 | 1,04 |
| Soliditet | −1,4 % | 8,3 % | 17,8 % | 13,8 % | 22,9 % |
| Gjeldsgrad | - | 11,0 | 4,6 | 6,3 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 967 | 17 342 | 18 043 | 21 124 | 21 992 |
| Driftsresultat | 544 | 448 | 765 | 3 531 | 2 570 |
| Årsresultat | 291 | 210 | 541 | 2 737 | 2 005 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 2,6 % | 4,2 % | 16,7 % | 11,7 % |
| Sum gjeld | 5 700 | 5 300 | 4 728 | 6 646 | 4 868 |
| Sum driftskostnader | - | - | 17 278 | 17 593 | 19 422 |
| Finansresultat | - | - | −70 | −20 | 4 |
| Resultat før skatt | 373 | 367 | 694 | 3 511 | 2 574 |
| Anleggsmidler | 2 477 | 2 066 | 1 620 | 1 298 | 1 446 |
| Omløpsmidler | 3 141 | 3 715 | 4 130 | 6 408 | 4 864 |
| Sum eiendeler | 5 619 | 5 781 | 5 750 | 7 706 | 6 311 |
| Egenkapital | −81 | 481 | 1 022 | 1 060 | 1 442 |
| Kortsiktig gjeld | 3 084 | 3 226 | 3 234 | 6 434 | 4 672 |
| Langsiktig gjeld | 2 616 | 2 074 | 1 494 | 212 | 196 |

## Ledelse og styre

- Rifaat Mohammad Ismail: Styrets leder
- Endri Muzhaqi: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skagen 27, 4006 Stavanger
- Postadresse: c/o Tom CZ Klang, Eidsvollgata 42, 4307 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 17.02.1998
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1998
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [NUMBERS AS](https://www.norscout.com/no/company/919948329-numbers-as)
- Størrelse: Nr. 525 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Restaurantvirksomhet, og alt hva hermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000316316&sokeverdi=979667337&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.07.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2 mill. kr
- 14.07.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SUMO HALL TOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/922720312-sumo-hall-toll-as) | Stavanger | 57 | 41,8 mill. kr | −0,9 % |
| [DD HILLEVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/930668540-dd-hillevag-as) | Stavanger | 45 | 5,92 mill. kr | +97 % |
| [MAESTRO F & B AS](https://www.norscout.com/no/company/996188205-maestro-f-b-as) | Stavanger | 59 | 38,2 mill. kr | +21,2 % |
| [POSTHUSGÅRDEN RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/992766166-posthusgarden-restaurant-as) | Stavanger | 43 | 62,7 mill. kr | +10 % |
| [AS NB BAR](https://www.norscout.com/no/company/933672743-as-nb-bar) | Stavanger | 60 | 12,7 mill. kr | - |
| [ZOUQ STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/924925035-zouq-stavanger-as) | Stavanger | 43 | 22,8 mill. kr | −2,4 % |
| [VILLA 22 AS](https://www.norscout.com/no/company/814240592-villa-22-as) | Stavanger | 60 | 34 mill. kr | +1,6 % |
| [KUSINEN AS](https://www.norscout.com/no/company/935620236-kusinen-as) | Stavanger | 42 | - | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
