---
title: "BRØDRENE SÆTHER AS (979713665): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRØDRENE SÆTHER AS i Vestre Toten hadde 20,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979713665-brodrene-saether-as"
---

# BRØDRENE SÆTHER AS

Produksjon av treemballasje · Vestre Toten · Etablert 1998

- Org.nr: 979 713 665
- Telefon: 61 19 77 75
- Nettsted: [brodr-saether.no](https://brodr-saether.no)
- Styreleder: Mari Sæther

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,9 mill. kr (+10,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 802 874 kr (Margin 3,8 %)
- Ansatte: 10 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 10
- desember 2025: 11
- februar 2026: 10
- april 2026: 11
- juni 2026: 10
- juli 2026: 11
- september 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,2 % (god). Ned fra 19,0 % i 2024
- Likviditet: 3,25 (meget god). Ned fra 3,27 i 2024
- Soliditet: 70,1 % (meget god). Opp fra 69,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,7 % | 21,6 % | 19,0 % | 10,2 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | 5,8 % | 7,5 % | 7,9 % | 3,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,2 % | 35,0 % | 28,2 % | 13,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,08 | 2,18 | 2,51 | 3,27 | 3,25 |
| Soliditet | 53,6 % | 55,0 % | 60,9 % | 69,8 % | 70,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,6 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 612 | 23 855 | 20 809 | 18 918 | 20 945 |
| Driftsresultat | 1 363 | 1 377 | 1 566 | 1 487 | 803 |
| Årsresultat | 1 020 | 996 | 1 175 | 1 173 | 628 |
| Driftsmargin | 6,9 % | 5,8 % | 7,5 % | 7,9 % | 3,8 % |
| Sum gjeld | 2 338 | 3 018 | 3 122 | 2 501 | 2 655 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 243 | 17 431 | 20 142 |
| Finansresultat | - | - | −67 | 15 | −1 |
| Resultat før skatt | 1 304 | 1 284 | 1 499 | 1 502 | 802 |
| Anleggsmidler | 185 | 122 | 148 | 106 | 260 |
| Omløpsmidler | 4 852 | 6 592 | 7 844 | 8 188 | 8 616 |
| Sum eiendeler | 5 037 | 6 714 | 7 992 | 8 294 | 8 876 |
| Egenkapital | 2 699 | 3 696 | 4 870 | 5 793 | 6 221 |
| Kortsiktig gjeld | 2 338 | 3 018 | 3 122 | 2 501 | 2 655 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mari Sæther: Styrets leder
- Jonny Skjerven: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sagvegen 7, 2840 Reinsvoll
- Postadresse: Sagvegen 25B, 2840 Reinsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.240 Produksjon av treemballasje
- Etablert: 16.03.1998
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 37 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel samt alt som står i forbindelse herved, herunder evt. å delta i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000419890&sokeverdi=979713665&spraak=nb)
- 15.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000836724&sokeverdi=979713665&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [M. SÆTHER AS](https://www.norscout.com/no/company/919292997-m-saether-as) | Vestre Toten | - | 691 944 kr | - |
| [LOOPING AS](https://www.norscout.com/no/company/818644922-looping-as) | Lørenskog | 11 | 9,07 mill. kr | +8,0 % |
| [ØYPALL AS](https://www.norscout.com/no/company/997043790-oypall-as) | Frøya | 9 | 29,4 mill. kr | +3,1 % |
| [CAPRO CASES AS](https://www.norscout.com/no/company/912665801-capro-cases-as) | Midtre Gauldal | 11 | 24,2 mill. kr | +19,9 % |
| [GRØNN EMBALLASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/993592560-gronn-emballasje-as) | Rakkestad | 8 | 5,13 mill. kr | +15,8 % |
| [NORSK EMBALLASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/913015487-norsk-emballasje-as) | Midtre Gauldal | 12 | 32 mill. kr | +45,5 % |
| [HANSOMPLASSEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/988020877-hansomplassen-gard-as) | Ringerike | 7 | 43,1 mill. kr | −3,6 % |
| [PALLEFABRIKKEN ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/835211282-pallefabrikken-alta-as) | Alta | 14 | 1,38 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
