---
title: "VEISTEIN AS (979735391): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEISTEIN AS i Drammen hadde 1,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979735391-veistein-as"
---

# VEISTEIN AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Drammen

- Org.nr: 979 735 391
- Styreleder: Nils Christoffer Gevelt

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,93 mill. kr (+0,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −30 257 kr (Margin −1,6 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −1,3 % i 2024
- Likviditet: 2,93 (meget god). Ned fra 5,29 i 2024
- Soliditet: 1,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −61,6 % | - | −1,3 % | −0,1 % |
| Driftsmargin | −18,1 % | −135,1 % | −114,6 % | −15,5 % | −1,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | −428,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,38 | 5,29 | 2,93 |
| Soliditet | 15,0 % | −81,9 % | −51,7 % | 2,0 % | 1,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,7 | - | - | 49,3 | 92,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 155 | 14 833 | 6 299 | 1 922 | 1 929 |
| Driftsresultat | −3 475 | −20 042 | −7 222 | −299 | −30 |
| Årsresultat | −3 945 | −21 502 | −7 007 | −1 773 | −521 |
| Driftsmargin | −18,1 % | −135,1 % | −114,6 % | −15,5 % | −1,6 % |
| Sum gjeld | 40 447 | 31 874 | 32 553 | 20 933 | 11 468 |
| Sum driftskostnader | 22 631 | 34 875 | 13 521 | 2 221 | 1 959 |
| Finansresultat | −938 | −1 460 | −1 690 | −1 475 | −1 146 |
| Resultat før skatt | - | - | −8 912 | −1 773 | −1 176 |
| Anleggsmidler | 20 013 | 14 434 | 3 475 | 3 191 | 2 907 |
| Omløpsmidler | - | - | 17 990 | 18 166 | 8 685 |
| Sum eiendeler | 47 594 | 17 519 | 21 466 | 21 357 | 11 592 |
| Egenkapital | 7 147 | −14 354 | −11 088 | 424 | 125 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 13 053 | 3 433 | 2 968 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 19 500 | 17 500 | 8 500 |

## Ledelse og styre

- Nils Christoffer Gevelt: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tollbugata 49, 3044 Drammen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 05.02.1998
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1998
- Regnskapsfører: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 182 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er konsulentvirksomhet, utleie, pukkverkdrift, entreprenørvirksomhet, handel i finansinstrumenter, aksjer og valuta samt deltagelse i andre selskaper og hva som dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000513363&sokeverdi=979735391&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000781367&sokeverdi=979735391&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000781368&sokeverdi=979735391&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000607896&sokeverdi=979735391&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598304&sokeverdi=979735391&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HURUM PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916325061-hurum-pukk-as) | Drammen | - | 6,24 mill. kr | +8,5 % |
| [JUVE PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/937096771-juve-pukkverk-as) | Drammen | 6 | 6,81 mill. kr | −22,5 % |
| [STANGE GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/938737797-stange-gruppen-as) | Drammen | 7 | 16,5 mill. kr | +1,6 % |
| [NORSK MASSEHÅNDTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/927279509-norsk-massehandtering-as) | Drammen | 45 | 209 mill. kr | +48,6 % |
| [DALAN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/988192805-dalan-grus-as) | Øyer | - | 1,98 mill. kr | +31,1 % |
| [RENA PUKK OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/998880424-rena-pukk-og-grus-as) | Åmot | - | 1,93 mill. kr | +66,1 % |
| [BERNT ROLIGHETEN AS](https://www.norscout.com/no/company/889931272-bernt-roligheten-as) | Sandefjord | - | 2 mill. kr | +50,7 % |
| [GALÅEN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/814323102-galaen-grus-as) | Os | - | 1,87 mill. kr | −2,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/drammen)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Helsebedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/drammen)
- [IT-selskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/drammen)
- [Transportbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/drammen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
