---
title: "REFSDAL TREINDUSTRI AS (979746296): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "REFSDAL TREINDUSTRI AS i Drangedal hadde 16,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tommy Refsdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979746296-refsdal-treindustri-as"
---

# REFSDAL TREINDUSTRI AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Drangedal

- Org.nr: 979 746 296
- Daglig leder: Tommy Refsdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,5 mill. kr (+6,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 792 772 kr (Margin 4,8 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 4,94 (meget god). Opp fra 4,71 i 2024
- Soliditet: 74,5 % (meget god). Opp fra 73,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,4 % | 6,2 % | 5,9 % | - |
| Driftsmargin | 12,9 % | 5,3 % | 5,3 % | 4,3 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,9 % | 6,5 % | 7,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 8,07 | 4,71 | 4,94 |
| Soliditet | 67,5 % | 70,9 % | 74,0 % | 73,3 % | 74,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 084 | 15 475 | 14 009 | 15 450 | 16 481 |
| Driftsresultat | 2 072 | 820 | 746 | 667 | 793 |
| Årsresultat | 1 577 | 596 | 546 | 545 | 691 |
| Driftsmargin | 12,9 % | 5,3 % | 5,3 % | 4,3 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 4 477 | 4 056 | 3 658 | 3 988 | 3 982 |
| Sum driftskostnader | 14 011 | 14 655 | 13 263 | 14 783 | 15 688 |
| Finansresultat | −51 | −56 | −46 | 32 | 93 |
| Resultat før skatt | - | - | 700 | 699 | 885 |
| Anleggsmidler | 3 581 | 4 314 | 4 223 | 7 262 | 7 174 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 863 | 7 698 | 8 471 |
| Sum eiendeler | 13 762 | 13 936 | 14 085 | 14 960 | 15 645 |
| Egenkapital | 9 285 | 9 881 | 10 427 | 10 972 | 11 663 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 222 | 1 635 | 1 717 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 436 | 2 353 | - |

## Ledelse og styre

- Tommy Refsdal: Daglig leder
- Jan Helge Refsdal: Styrets leder
- Laila Refsdal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Drangedalsveien 3328, 3750 Drangedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 15.03.1998
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [VESTMAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982913195-vestmar-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 297 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel med trelast og byggevarer og hva dermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 24.08.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777460&sokeverdi=979746296&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000711192&sokeverdi=979746296&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571657&sokeverdi=979746296&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000614095&sokeverdi=979746296&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NESLANDSVATN BYGGSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/969077566-neslandsvatn-byggsenter-as) | Drangedal | 5 | 10,1 mill. kr | +6,0 % |
| [SKARPODDE & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/993507156-skarpodde-sonn-as) | Drangedal | - | 6,71 mill. kr | +14,9 % |
| [DRANGEDAL BYGGSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992987626-drangedal-byggsenter-as) | Drangedal | 5 | 18,2 mill. kr | +3,1 % |
| [MIDT-I-MELLOM AS](https://www.norscout.com/no/company/816516102-midt-i-mellom-as) | Drangedal | 5 | 7,89 mill. kr | +16,4 % |
| [BOSTRAK BENSINSTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/929935705-bostrak-bensinstasjon-as) | Drangedal | - | 2,51 mill. kr | −22,1 % |
| [DALE ATV AS](https://www.norscout.com/no/company/930998753-dale-atv-as) | Drangedal | - | 2,4 mill. kr | −16,4 % |
| [TØRDAL DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/817988822-tordal-dagligvare-as) | Drangedal | 7 | 10,3 mill. kr | +23,9 % |
| [TBL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/818786832-tbl-holding-as) | Drangedal | - | 1,62 mill. kr | −60 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.07.2026.
