---
title: "GABBAS AS (979890087): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GABBAS AS i Stavanger hadde 86,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Einar Jørgensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979890087-gabbas-as"
---

# GABBAS AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Stavanger · Etablert 1998

- Org.nr: 979 890 087
- Daglig leder: Einar Jørgensen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 86,8 mill. kr (+4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,61 mill. kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 26 (Opp fra 25 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 30
- november 2025: 25
- mars 2026: 24
- april 2026: 25
- mai 2026: 24
- august 2026: 25
- september 2026: 26

### Per sted

- Hafrsfjord: 20 ansatte
- Stavanger: 6 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,1 % (meget god). Ned fra 32,0 % i 2024
- Likviditet: 1,69 (god). Ned fra 1,76 i 2024
- Soliditet: 50,3 % (meget god). Ned fra 50,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 21,8 % | 32,0 % | 20,1 % |
| Driftsmargin | 2,0 % | 0,5 % | 3,9 % | 6,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,1 % | 41,5 % | 63,2 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,89 | 1,95 | 1,85 | 1,76 | 1,69 |
| Soliditet | 50,3 % | 51,7 % | 49,3 % | 50,8 % | 50,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 1,0 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 66 378 | 75 892 | 77 486 | 82 959 | 86 818 |
| Driftsresultat | 1 345 | 386 | 3 038 | 5 226 | 3 610 |
| Årsresultat | 1 064 | 260 | 2 273 | 4 029 | 2 782 |
| Driftsmargin | 2,0 % | 0,5 % | 3,9 % | 6,3 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 6 316 | 6 230 | 7 639 | 8 691 | 9 131 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 77 733 | 83 208 |
| Finansresultat | - | - | - | −50 | −38 |
| Resultat før skatt | 1 370 | 331 | 2 920 | 5 177 | 3 572 |
| Anleggsmidler | 2 726 | 2 770 | 2 873 | 3 504 | 4 096 |
| Omløpsmidler | 9 987 | 10 115 | 12 195 | 14 145 | 14 275 |
| Sum eiendeler | 12 713 | 12 886 | 15 068 | 17 649 | 18 371 |
| Egenkapital | 6 396 | 6 656 | 7 429 | 8 958 | 9 240 |
| Kortsiktig gjeld | 5 287 | 5 190 | 6 579 | 8 027 | 8 440 |
| Langsiktig gjeld | 1 030 | 1 040 | 1 060 | 664 | 691 |

## Ledelse og styre

- Einar Jørgensen: Daglig leder og styremedlem
- Jan Henrik Jelsa: Styrets leder
- William Gulliksen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Treskeveien 2, 4043 Hafrsfjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 18.05.1998
- Aksjekapital: 145 660 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1998
- Revisor: [FLYD AS](https://www.norscout.com/no/company/931900420-flyd-as)
- Regnskapsfører: [LIGO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/892122652-ligo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av kjøttvarer og nedskjæring samt engros- og butikksalg av slater- og kjøttvarer m.v. Utvikle, eie, forvalte og drifte investeringer i fast eiendom og andre aktiva. Prosjektutvikling og konsulentvirksomhet hovedsakelig innen kjøtt- og næringsmiddelsektoren og alt som er forbundet med dette samt annen forretningsmessig tjenesteutvikling.

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000441253&sokeverdi=979890087&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000534166&sokeverdi=979890087&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [A. IDSØE AS](https://www.norscout.com/no/company/925178853-a-idsoe-as) | Stavanger | 48 | 127 mill. kr | −5,0 % |
| [A. IDSØE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912943194-a-idsoe-holding-as) | Stavanger | 5 | 6,47 mill. kr | +14,5 % |
| [AM NUTRITION AS](https://www.norscout.com/no/company/987651059-am-nutrition-as) | Stavanger | 30 | 224 mill. kr | −17,5 % |
| [BUØY BAKERI & KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/984633718-buoy-bakeri-konditori-as) | Stavanger | 21 | 16,3 mill. kr | +17,3 % |
| [VAALAND DAMPBAKERI OG CONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/994908588-vaaland-dampbakeri-og-conditori-as) | Stavanger | 38 | 26 mill. kr | −2,4 % |
| [MOLINO AS](https://www.norscout.com/no/company/928692949-molino-as) | Stavanger | 21 | 7,61 mill. kr | +52,4 % |
| [HILLEVÅG PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/919664762-hillevag-pizza-as) | Stavanger | 17 | 6,7 mill. kr | +12 % |
| [SKRETTING AS](https://www.norscout.com/no/company/988044113-skretting-as) | Stavanger | 347 | 12,3 mrd. kr | −4,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
