---
title: "ELVERUM CARAVANSENTER AS (979943911): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELVERUM CARAVANSENTER AS i Elverum hadde 119 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Morten Bekkevoll. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979943911-elverum-caravansenter-as"
---

# ELVERUM CARAVANSENTER AS

Detaljhandel med motorvogner · Elverum · Etablert 1998

- Org.nr: 979 943 911
- Telefon: 91 23 70 00
- E-post: post@elverumcaravan.no
- Nettsted: [elverumcaravan.no](https://www.elverumcaravan.no)
- Daglig leder: Morten Bekkevoll (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 119 mill. kr (+22,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,02 mill. kr (Margin 2,5 %)
- Ansatte: 27 (Opp fra 24 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- desember 2025: 26
- januar 2026: 24
- februar 2026: 25
- mars 2026: 26
- juni 2026: 27
- august 2026: 28
- september 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,6 % (tilfredsstillende). Opp fra −3,9 % i 2024
- Likviditet: 3,00 (meget god). Opp fra 2,86 i 2024
- Soliditet: 6,1 % (svak). Opp fra 4,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,0 % | −2,5 % | −3,9 % | 7,6 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | −6,5 % | −1,4 % | −1,9 % | 2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −137,4 % | −91,7 % | −126,0 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,08 | 2,64 | 3,35 | 2,86 | 3,00 |
| Soliditet | 16,6 % | 5,6 % | 10,3 % | 4,8 % | 6,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,0 | 17,0 | 8,7 | 19,7 | 15,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 124 890 | 102 639 | 111 492 | 97 456 | 119 112 |
| Driftsresultat | 3 502 | −6 683 | −1 568 | −1 899 | 3 016 |
| Årsresultat | 1 952 | −6 052 | −3 174 | −3 856 | 350 |
| Driftsmargin | 2,8 % | −6,5 % | −1,4 % | −1,9 % | 2,5 % |
| Sum gjeld | 41 687 | 51 423 | 50 883 | 39 247 | 36 313 |
| Sum driftskostnader | - | - | 113 060 | 99 354 | 116 096 |
| Finansresultat | - | - | −2 501 | −3 045 | −2 567 |
| Resultat før skatt | 2 615 | −7 794 | −4 069 | −4 943 | 449 |
| Anleggsmidler | 2 109 | 3 754 | 4 288 | 5 327 | 4 845 |
| Omløpsmidler | 47 897 | 50 694 | 52 446 | 35 916 | 33 814 |
| Sum eiendeler | 50 006 | 54 448 | 56 734 | 41 243 | 38 659 |
| Egenkapital | 8 319 | 3 025 | 5 851 | 1 996 | 2 346 |
| Kortsiktig gjeld | 15 547 | 19 196 | 15 658 | 12 548 | 11 259 |
| Langsiktig gjeld | 26 139 | 32 227 | 35 225 | 26 699 | 25 054 |

## Ledelse og styre

- Morten Bekkevoll: Daglig leder og styrets leder
- Kari Furnes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jegerstien 22, 2406 Elverum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 15.06.1998
- Tidligere navn: RINGSTAD CARAVAN AS (1998 til 2015)
- Aksjekapital: 12 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1998
- Revisor: [REVISJONSFORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/913801415-revisjonsforum-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIRINGEN VÅLER AS](https://www.norscout.com/no/company/979484518-okonomiringen-valer-as)
- Størrelse: Nr. 195 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med salg av nye og brukte campingvogner samt tilhørende utstyr, serviceverksted for campingvogner, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med samme eller lignende formål.

## Siste endringer

- 19.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 05.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045185&sokeverdi=979943911&spraak=nb)
- 26.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000760798&sokeverdi=979943911&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000707007&sokeverdi=979943911&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOBILE ELVERUM AS](https://www.norscout.com/no/company/819496072-mobile-elverum-as) | Elverum | 38 | 164 mill. kr | −9,8 % |
| [SULLAND ELVERUM AS](https://www.norscout.com/no/company/963666543-sulland-elverum-as) | Elverum | 24 | 176 mill. kr | +6,1 % |
| [AUTO SELECT AS](https://www.norscout.com/no/company/924869607-auto-select-as) | Elverum | 20 | 207 mill. kr | +5,5 % |
| [ELVERUM AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/827501182-elverum-auto-as) | Elverum | 15 | 105 mill. kr | +66,8 % |
| [SPORTEN 1952 AS](https://www.norscout.com/no/company/938120854-sporten-1952-as) | Elverum | 14 | - | - |
| [ELVERUMBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/926171909-elverumbil-as) | Elverum | - | 60,4 mill. kr | +26 % |
| [NORDIC CARTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/924674237-nordic-cartech-as) | Elverum | - | 5,32 mill. kr | +81,6 % |
| [STRANDBYGDA AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/935069254-strandbygda-auto-as) | Elverum | - | 3,68 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
