---
title: "VENÅS AS (979952511): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VENÅS AS i Rauma hadde 93,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 47 ansatte. Daglig leder er Owe Erlend Venås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979952511-venas-as"
---

# VENÅS AS

Grunnarbeid · Rauma · Etablert 1998

- Org.nr: 979 952 511
- Telefon: 71 22 62 08
- Nettsted: [venaas-transport.no](https://venaas-transport.no)
- Daglig leder: Owe Erlend Venås (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 93,8 mill. kr (+18,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,35 mill. kr (Margin 4,6 %)
- Ansatte: 47 (Opp fra 40 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 49
- oktober 2025: 50
- november 2025: 38
- desember 2025: 40
- februar 2026: 42
- mars 2026: 43
- mai 2026: 44
- juli 2026: 45
- oktober 2026: 47

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,0 % (god). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (svak). Ned fra 1,06 i 2024
- Soliditet: 27,3 % (god). Opp fra 25,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,3 % | 6,2 % | 6,9 % | 15,0 % |
| Driftsmargin | 2,7 % | −1,9 % | 2,3 % | 2,2 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −25,1 % | - | - | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,86 | 0,85 | 1,06 | 1,00 |
| Soliditet | 30,2 % | 23,3 % | - | 25,1 % | 27,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 3,3 | - | 3,0 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 44 592 | 49 096 | 62 845 | 79 097 | 93 814 |
| Driftsresultat | 1 207 | −910 | 1 421 | 1 723 | 4 349 |
| Årsresultat | 706 | −1 072 | 552 | 814 | 2 841 |
| Driftsmargin | 2,7 % | −1,9 % | 2,3 % | 2,2 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 13 844 | 16 125 | 19 616 | 18 769 | 24 280 |
| Sum driftskostnader | 43 385 | - | - | 77 374 | - |
| Finansresultat | −263 | - | - | −677 | - |
| Resultat før skatt | - | −1 365 | 780 | 1 046 | 3 641 |
| Anleggsmidler | 12 214 | 14 470 | 14 353 | 13 526 | 16 707 |
| Omløpsmidler | - | 6 567 | 10 728 | 11 521 | 16 691 |
| Sum eiendeler | 19 827 | 21 037 | 25 080 | 25 047 | 33 399 |
| Egenkapital | 5 984 | 4 912 | - | 6 278 | 9 119 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 678 | 12 679 | 10 835 | 16 749 |
| Langsiktig gjeld | - | 8 447 | 6 938 | 7 933 | 7 531 |

## Ledelse og styre

- Owe Erlend Venås: Daglig leder og styrets leder
- Torgeir Venås: Styremedlem
- Marit Helen Bruaset: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hovdevegen 7, 6386 Måndalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 11.06.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1998
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP ÅNDALSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/928595927-snohetta-regnskap-andalsnes-as)
- Størrelse: Nr. 175 av 4 703 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transport og anleggsvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000653294&sokeverdi=979952511&spraak=nb)
- 14.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000695675&sokeverdi=979952511&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598312&sokeverdi=979952511&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FRANK SÆTHER AS](https://www.norscout.com/no/company/968878506-frank-saether-as) | Rauma | 29 | 32,8 mill. kr | +36,4 % |
| [FRM AS](https://www.norscout.com/no/company/932952408-frm-as) | Rauma | 14 | 14,9 mill. kr | +495,8 % |
| [VTG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/991058192-vtg-anlegg-as) | Rauma | 9 | 2,58 mill. kr | −88,1 % |
| [SAMSETH ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/992087161-samseth-anlegg-as) | Rauma | - | 12,7 mill. kr | +16,6 % |
| [YTTERLI MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/829513722-ytterli-maskin-as) | Rauma | - | 6,06 mill. kr | −45,6 % |
| [SAMSETH NATURSTEINSMURING AS](https://www.norscout.com/no/company/931724266-samseth-natursteinsmuring-as) | Rauma | - | 4,93 mill. kr | −16,8 % |
| [YTTERLI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923175784-ytterli-invest-as) | Rauma | - | 627 381 kr | - |
| [A SKARE AS](https://www.norscout.com/no/company/835943542-a-skare-as) | Rauma | 24 | 36,3 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
