---
title: "NAMMO AS (979984731): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NAMMO AS i Vestre Toten hadde 238 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 57 ansatte. Daglig leder er Morten Brandtzæg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979984731-nammo-as"
---

# NAMMO AS

Produksjon av våpen og ammunisjon · Vestre Toten · Etablert 1998

Morselskap for 5 selskaper

- Org.nr: 979 984 731
- Telefon: 61 15 36 00
- E-post: info@nammo.com
- Nettsted: [nammo.com](https://www.nammo.com)
- Daglig leder: Morten Brandtzæg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 238 mill. kr (+12,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −94,8 mill. kr (Margin −39,9 %)
- Ansatte: 57 (Opp fra 54 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 14,4 mrd. kr (+32,5 % fra 2024)

## Ansatte

- oktober 2025: 53
- november 2025: 54
- februar 2026: 53
- juni 2026: 52
- juli 2026: 54
- september 2026: 56
- oktober 2026: 57

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,3 % (god). Ned fra 18,3 % i 2024
- Likviditet: 1,95 (god). Ned fra 3,45 i 2024
- Soliditet: 31,8 % (god). Opp fra 23,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,3 % | 17,5 % | 18,3 % | 14,3 % |
| Driftsmargin | −34,7 % | −35,7 % | −23,8 % | −37,0 % | −39,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,1 % | - | - | 20,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,86 | 1,55 | 1,90 | 3,45 | 1,95 |
| Soliditet | 31,4 % | 28,9 % | - | 23,1 % | 31,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,5 | - | 3,3 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 114,4 | 138,6 | 169,9 | 211,8 | 237,6 |
| Driftsresultat | −39,7 | −49,5 | −40,5 | −78,5 | −94,8 |
| Årsresultat | 355,4 | 223,3 | 340,2 | 504,1 | 210,5 |
| Driftsmargin | −34,7 % | −35,7 % | −23,8 % | −37 % | −39,9 % |
| Sum gjeld | 1 535,2 | 1 658,7 | 3 867,3 | 3 048,8 | 3 383,3 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 290,3 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 656,9 | - |
| Resultat før skatt | 392,1 | 276,5 | 389,9 | 578,4 | 254,2 |
| Anleggsmidler | 1 681,3 | 1 738,0 | 1 778,4 | 1 885,9 | 1 906,1 |
| Omløpsmidler | 558,0 | 594,2 | 2 798,0 | 2 080,0 | 3 053,3 |
| Sum eiendeler | 2 239,3 | 2 332,2 | 4 576,4 | 3 965,9 | 4 959,4 |
| Egenkapital | 704,1 | 673,6 | - | 917,1 | 1 576,1 |
| Kortsiktig gjeld | 299,6 | 384,0 | 1 471,1 | 603,0 | 1 564,4 |
| Langsiktig gjeld | 1 235,5 | 1 274,7 | 2 396,2 | 2 445,8 | 1 818,9 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 191 | 10 873 | 14 408 |
| Driftsresultat | 1 054 | 1 312 | 1 830 |
| Årsresultat | 609 | 897 | 1 216 |
| Driftsmargin | 11,5 % | 12,1 % | 12,7 % |
| Sum gjeld | 8 402 | 11 696 | 18 273 |
| Sum driftskostnader | 8 137 | 9 561 | 12 577 |
| Finansresultat | −173 | −83 | −90 |
| Resultat før skatt | 880 | 1 229 | 1 740 |
| Anleggsmidler | 3 448 | 4 927 | 6 605 |
| Omløpsmidler | 8 968 | 11 536 | 18 161 |
| Sum eiendeler | 12 416 | 16 463 | 24 766 |
| Egenkapital | 4 014 | 4 768 | 6 493 |
| Kortsiktig gjeld | 5 592 | 8 849 | 16 009 |
| Langsiktig gjeld | 2 810 | 2 847 | 2 264 |

## Konsern

6 selskaper.

- NAMMO AS (Denne bedriften)
  - NAMMO BUCK GMBH (Utenlandsk)
  - NAMMO INCORPORATION (Utenlandsk)
  - NAMMO LAPUA OY (Utenlandsk)
  - [NAMMO RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/980038300-nammo-raufoss-as) (1 913 ansatte)
  - NAMMO SWEDEN AB (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Morten Brandtzæg: Daglig leder
- Panu Henrik Routila: Styrets leder
- Dag Schjerven: Styremedlem
- Marianne Stensrud: Styremedlem
- Gyrid Ingerø: Styremedlem
- Nora Pauliina Steiner-Forsberg: Styremedlem
- Jani Matti Kalervo Sjöman: Styremedlem
- Päivi Johanna Lindqvist: Styremedlem
- Eivind Kallevik: Styremedlem
- Ole Stastad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Enggata 37, 2830 Raufoss
- Postadresse: Postboks 142, 2831 Raufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.300 Produksjon av våpen og ammunisjon
- Etablert: 10.07.1998
- Tidligere navn: RAUFOSS AMMUNISJON HOLDING AS (1998)
- Aksjekapital: 100 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1999
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive utvikling, produksjon og markedsføring av ammunisjonsprodukter samt opprettelse, deltagelse i og samarbeide med andre selskaper og virksomheter med lignende formål.

## Siste endringer

- 04.07.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000677741&sokeverdi=979984731&spraak=nb)
- 04.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000498784&sokeverdi=979984731&spraak=nb)
- 04.07.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000498785&sokeverdi=979984731&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680173&sokeverdi=979984731&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000590349&sokeverdi=979984731&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NAMMO RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/980038300-nammo-raufoss-as) | Vestre Toten | 1 913 | 5,43 mrd. kr | +33,6 % |
| [ISIFLO AS](https://www.norscout.com/no/company/982236177-isiflo-as) | Vestre Toten | 104 | 454 mill. kr | +6,6 % |
| [BI SVEISETEKNIKK OG MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/914573114-bi-sveiseteknikk-og-maskinering-as) | Vestre Toten | 34 | 58,5 mill. kr | +1,1 % |
| [RAUFOSS TAK OG BLIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/983569919-raufoss-tak-og-blikk-as) | Vestre Toten | 29 | 54,8 mill. kr | +17,5 % |
| [PEDERSEN SVEIS & MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/987838272-pedersen-sveis-maskinering-as) | Vestre Toten | 22 | 22,9 mill. kr | −7,0 % |
| [PROFIL-LAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/958035306-profil-lakkering-as) | Vestre Toten | 21 | 32,4 mill. kr | −14,9 % |
| [VP METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/982082048-vp-metall-as) | Vestre Toten | 20 | 46,4 mill. kr | +11,8 % |
| [NORDIC ADDITIVE MANUFACTURING AS](https://www.norscout.com/no/company/915948170-nordic-additive-manufacturing-as) | Vestre Toten | 5 | 8,11 mill. kr | +2,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
