---
title: "LODE SVEIS AS (979999895): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LODE SVEIS AS i Hå hadde 6,11 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Thomas Ikdahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/979999895-lode-sveis-as"
---

# LODE SVEIS AS

Bearbeiding av metaller · Hå

Heleid av [TTT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989174657-ttt-invest-as)

- Org.nr: 979 999 895
- Telefon: 51 43 24 50
- Daglig leder: Thomas Ikdahl

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,11 mill. kr (+19,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 864 381 kr (Margin 14,1 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 41,9 % (meget god). Ned fra 51,5 % i 2024
- Likviditet: 0,95 (svak). Ned fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 4,6 % (svak). Ned fra 49,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 59,8 % | 44,7 % | 51,5 % | 41,9 % |
| Driftsmargin | 21,1 % | 23,5 % | 19,1 % | 21,6 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 889,5 % | 188,5 % | 157,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,90 | 1,72 | 0,95 |
| Soliditet | 3,3 % | 3,8 % | 6,9 % | 49,1 % | 4,6 % |
| Gjeldsgrad | 29,5 | 25,4 | 13,4 | 1,0 | 20,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 409 | 9 295 | 6 708 | 5 113 | 6 110 |
| Driftsresultat | 1 778 | 2 183 | 1 281 | 1 103 | 864 |
| Årsresultat | 1 389 | 1 712 | 1 024 | 885 | 703 |
| Driftsmargin | 21,1 % | 23,5 % | 19,1 % | 21,6 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 3 644 | 3 448 | 2 140 | 1 083 | 2 082 |
| Sum driftskostnader | 6 631 | 7 111 | 5 427 | 4 010 | 5 246 |
| Finansresultat | 4 | 13 | 33 | 32 | 39 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 313 | 1 135 | 903 |
| Anleggsmidler | 229 | 494 | 402 | 276 | 213 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 898 | 1 851 | 1 969 |
| Sum eiendeler | 3 767 | 3 583 | 2 300 | 2 127 | 2 182 |
| Egenkapital | 123 | 135 | 160 | 1 044 | 100 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 120 | 1 077 | 2 082 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 20 | 6 | 0 |

## Konsern

4 selskaper.

- [TTT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989174657-ttt-invest-as) (Morselskap)
  - [BJORHAUGSLETTA 11 AS](https://www.norscout.com/no/company/920918794-bjorhaugsletta-11-as)
  - [LODE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988549436-lode-invest-as)
  - LODE SVEIS AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Thomas Ikdahl: Daglig leder
- Per Morten Ikdahl: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Njærheimvegen 16, 4365 Nærbø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.06.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1998
- Regnskapsfører: HÅ REKNESKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 299 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveise- og lakkeringsarbeider samt salg av egenproduserte produkter. Videre kan selskapet delta i andre selskaper og investere i fast eiendom.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 28.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000148104&sokeverdi=979999895&spraak=nb)
- 04.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000041989&sokeverdi=979999895&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [A. ÅRDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/984918623-a-ardal-as) | Hå | - | 6,19 mill. kr | +19,2 % |
| [GBC AS](https://www.norscout.com/no/company/914779537-gbc-as) | Hå | - | 2,51 mill. kr | +79,9 % |
| [VMV PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/922271143-vmv-production-as) | Hå | 6 | 40,8 mill. kr | +22,8 % |
| [BJORHAUGSLETTA 11 AS](https://www.norscout.com/no/company/920918794-bjorhaugsletta-11-as) | Hå | - | 1,45 mill. kr | +6,0 % |
| [POINT ZERO AS](https://www.norscout.com/no/company/893603182-point-zero-as) | Hå | 7 | 14,3 mill. kr | −18,4 % |
| [NÆRBØ SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/990995710-naerbo-sveis-as) | Hå | - | 1,3 mill. kr | +5,0 % |
| [ROGALAND MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/991537554-rogaland-maskinering-as) | Hå | 10 | 13,9 mill. kr | −27,3 % |
| [SALTE TEKNISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/994976443-salte-tekniske-as) | Hå | - | 1,16 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
