---
title: "EDGARS BAKERI AS (980062260): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EDGARS BAKERI AS i Lindesnes hadde 111 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 186 ansatte. Daglig leder er Rune Halvor Vindsetmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980062260-edgars-bakeri-as"
---

# EDGARS BAKERI AS

Produksjon av brød og ferske konditorvarer · Lindesnes · Etablert 1998

- Org.nr: 980 062 260
- Telefon: 38 27 15 55
- E-post: post@edgars.no
- Nettsted: [edgars.no](https://edgars.no)
- Daglig leder: Rune Halvor Vindsetmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 111 mill. kr (+5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,3 mill. kr (Margin 5,7 %)
- Ansatte: 186 (Ned fra 200 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 104 mill. kr

## Ansatte

- september 2025: 191
- oktober 2025: 202
- november 2025: 200
- desember 2025: 203
- januar 2026: 202
- februar 2026: 194
- mars 2026: 200
- april 2026: 211
- mai 2026: 218
- juni 2026: 230
- juli 2026: 243
- august 2026: 239
- september 2026: 186

### Per sted

- Mandal: 80 ansatte · 5 avdelinger
- Kristiansand S: 31 ansatte · 5 avdelinger
- Lyngdal: 20 ansatte · 2 avdelinger
- Farsund: 11 ansatte
- Søgne: 11 ansatte
- Lillesand: 10 ansatte
- Arendal: 8 ansatte
- Flekkefjord: 7 ansatte
- Lindesnes: 5 ansatte
- Grimstad: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,3 % (meget god). Ned fra 19,3 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Opp fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 26,9 % (god). Opp fra 22,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,7 % | 15,1 % | 19,3 % | 15,3 % |
| Driftsmargin | 5,8 % | 5,8 % | 4,4 % | 6,3 % | 5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 74,1 % | 68,5 % | 86,3 % | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 1,20 | 0,99 | 1,25 | 1,35 |
| Soliditet | 19,1 % | 24,2 % | 15,4 % | 22,3 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 3,1 | 5,5 | 3,5 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 70 558 | 86 194 | 100 749 | 105 512 | 111 156 |
| Driftsresultat | 4 100 | 4 963 | 4 472 | 6 653 | 6 302 |
| Årsresultat | 3 365 | 3 833 | 3 759 | 5 102 | 4 478 |
| Driftsmargin | 5,8 % | 5,8 % | 4,4 % | 6,3 % | 5,7 % |
| Sum gjeld | 23 871 | 22 944 | 28 593 | 32 479 | 34 444 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 98 859 | 104 854 |
| Finansresultat | - | - | - | −387 | −842 |
| Resultat før skatt | 4 137 | 4 811 | 4 292 | 6 266 | 5 460 |
| Anleggsmidler | 9 275 | 10 831 | 11 574 | 18 219 | 18 258 |
| Omløpsmidler | 20 248 | 19 445 | 22 228 | 23 579 | 28 873 |
| Sum eiendeler | 29 523 | 30 276 | 33 802 | 41 798 | 47 131 |
| Egenkapital | 5 652 | 7 332 | 5 209 | 9 319 | 12 687 |
| Kortsiktig gjeld | 16 606 | 16 266 | 22 513 | 18 919 | 21 427 |
| Langsiktig gjeld | 7 265 | 6 678 | 6 080 | 13 560 | 13 017 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 103 534 |
| Driftsresultat | 4 719 |
| Årsresultat | 3 965 |
| Driftsmargin | 4,6 % |
| Sum gjeld | 28 818 |
| Sum driftskostnader | 98 815 |
| Finansresultat | −181 |
| Resultat før skatt | 4 538 |
| Anleggsmidler | 11 707 |
| Omløpsmidler | 23 136 |
| Sum eiendeler | 34 843 |
| Egenkapital | 6 025 |
| Kortsiktig gjeld | 22 739 |
| Langsiktig gjeld | 6 080 |

## Ledelse og styre

- Rune Halvor Vindsetmo: Daglig leder
- Alf Morten Fjære: Styrets leder
- Hans Inge Justnes: Styremedlem
- Bente Abrahamsen: Styremedlem
- Bjørn Inge Gjethammer: Styremedlem
- Agathe Raaum: Styremedlem
- Kristian Raaum: Varamedlem
- Jan-Erik Eikeland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Saltverket 22, 4515 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarer
- Etablert: 20.08.1998
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1998
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AJOUR REGNSKAP MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987209704-ajour-regnskap-mandal-as)
- Størrelse: Nr. 23 av 509 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, erverv og drift av eiendommer samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Styret endret
- 28.01.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785353&sokeverdi=980062260&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603527&sokeverdi=980062260&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479525&sokeverdi=980062260&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIRUPSVAFLER AS](https://www.norscout.com/no/company/936569153-sirupsvafler-as) | Lindesnes | - | 7 437 kr | - |
| [FJELLFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/987260874-fjellfisk-as) | Lindesnes | 57 | 32,5 mill. kr | −6,3 % |
| [NØDINGS DELIKATESSE AS](https://www.norscout.com/no/company/986697497-nodings-delikatesse-as) | Lindesnes | 35 | 35,2 mill. kr | +6,8 % |
| [VIGELAND PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/916855354-vigeland-pizza-as) | Lindesnes | 16 | 4,59 mill. kr | +10,3 % |
| [KD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988382523-kd-holding-as) | Lindesnes | - | 0 kr | - |
| [LINDESNES RØYKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/936653294-lindesnes-roykeri-as) | Lindesnes | - | - | - |
| [MILLBA AS](https://www.norscout.com/no/company/980786706-millba-as) | Skien | 190 | 411 mill. kr | +6,4 % |
| [BRØD BAKERNE AS](https://www.norscout.com/no/company/990834490-brod-bakerne-as) | Oslo | 182 | 79 mill. kr | +38 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
