---
title: "VINGER OG GLÅMDAL TRYKKERI AS (980107205): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VINGER OG GLÅMDAL TRYKKERI AS i Kongsvinger hadde 12,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Tommy Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980107205-vinger-og-glamdal-trykkeri-as"
---

# VINGER OG GLÅMDAL TRYKKERI AS

Trykking ellers · Kongsvinger · Etablert 1998

- Org.nr: 980 107 205
- Telefon: 62 81 97 00
- E-post: post@vgtrykk.no
- Nettsted: [vgtrykk.no](https://www.vgtrykk.no)
- Daglig leder: Tommy Olsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,1 mill. kr (+8,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 818 022 kr (Margin 6,8 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- september 2025: 7
- november 2025: 6
- februar 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,7 % (meget god). Opp fra 9,8 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Ned fra 1,78 i 2024
- Soliditet: 31,1 % (god). Ned fra 38,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 10,0 % | 9,8 % | 26,7 % |
| Driftsmargin | 3,9 % | 0,8 % | 2,5 % | 2,3 % | 6,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,4 % | 25,2 % | 24,4 % | 76,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,90 | 1,80 | 1,65 | 1,78 | 1,49 |
| Soliditet | 37,3 % | 38,9 % | 37,0 % | 38,3 % | 31,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,6 | 1,7 | 1,6 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 267 | 10 066 | 10 867 | 11 095 | 12 086 |
| Driftsresultat | 358 | 81 | 272 | 259 | 818 |
| Årsresultat | 268 | 58 | 203 | 201 | 620 |
| Driftsmargin | 3,9 % | 0,8 % | 2,5 % | 2,3 % | 6,8 % |
| Sum gjeld | 1 624 | 1 609 | 1 783 | 1 723 | 2 406 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 10 836 | 11 268 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 | 6 |
| Resultat før skatt | 344 | 74 | 260 | 258 | 824 |
| Anleggsmidler | 152 | 169 | 81 | 76 | 71 |
| Omløpsmidler | 2 438 | 2 464 | 2 748 | 2 714 | 3 422 |
| Sum eiendeler | 2 589 | 2 632 | 2 829 | 2 790 | 3 493 |
| Egenkapital | 965 | 1 023 | 1 046 | 1 067 | 1 087 |
| Kortsiktig gjeld | 1 285 | 1 368 | 1 662 | 1 527 | 2 297 |
| Langsiktig gjeld | 339 | 241 | 121 | 195 | 109 |

## Ledelse og styre

- Tommy Olsen: Daglig leder og styremedlem
- Stig Werner Engebretsen: Styrets leder
- Stian Olsen: Styremedlem
- Tom Runar Johnsen: Styremedlem
- Sigbjørn Haugen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Norvald Strands veg 43, 2212 Kongsvinger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 18.120 Trykking ellers
- Etablert: 18.08.1998
- Tidligere navn: GLÅMDAL TRYKKERI AS (1998 til 2017)
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1998
- Revisor: [FRAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/957668933-fram-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 86 av 278 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og produksjon av grafiske produkter og tjenester, samt deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 04.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000095082&sokeverdi=980107205&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALLINGDAL TRYKK AS](https://www.norscout.com/no/company/967315389-hallingdal-trykk-as) | Gol | 7 | 12,3 mill. kr | +0,6 % |
| [DESIGN STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/979322089-design-studio-as) | Askøy | 7 | 8,14 mill. kr | +8,8 % |
| [TRYKKMANN PROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/924329920-trykkmann-profil-as) | Hadsel | 7 | 12,7 mill. kr | −11,8 % |
| [KVERNBERGET PRINT OG REKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/995465795-kvernberget-print-og-reklame-as) | Kristiansund | 7 | 7,18 mill. kr | −11,7 % |
| [SPEKTRUM PROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/997765605-spektrum-profil-as) | Vestnes | 7 | 14,3 mill. kr | +0,4 % |
| [VENUE AS](https://www.norscout.com/no/company/916871791-venue-as) | Sandnes | 7 | 4,89 mill. kr | −10 % |
| [KURSIV MEDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/880853252-kursiv-media-as) | Lillestrøm | 7 | 29,2 mill. kr | −0,3 % |
| [IDEMIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/936441114-idemia-norway-as) | Oslo | 6 | 48,2 mill. kr | −14,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
