---
title: "GJENVINNING SØR-VEST AS (980197492): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GJENVINNING SØR-VEST AS i Lyngdal hadde 16 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Tor Ove Sagstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980197492-gjenvinning-sor-vest-as"
---

# GJENVINNING SØR-VEST AS

Materialgjenvinning · Lyngdal · Etablert 1998

- Org.nr: 980 197 492
- Telefon: 38 33 13 50
- E-post: gj-sv@online.no
- Nettsted: [gjenvinningsorvest.no](https://gjenvinningsorvest.no)
- Daglig leder: Tor Ove Sagstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16 mill. kr (+9,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 868 923 kr (Margin 5,4 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,0 % i 2024
- Likviditet: 2,19 (meget god). Ned fra 2,21 i 2024
- Soliditet: 49,4 % (meget god). Opp fra 47,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,3 % | 7,4 % | 3,0 % | 6,3 % |
| Driftsmargin | 3,6 % | 10,5 % | 8,5 % | 2,7 % | 5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 12,0 % | 0,9 % | 7,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,74 | 2,21 | 2,19 |
| Soliditet | 43,6 % | 43,9 % | 40,9 % | 47,1 % | 49,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,1 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 946 | 13 996 | 13 533 | 14 687 | 16 002 |
| Driftsresultat | 468 | 1 467 | 1 150 | 397 | 869 |
| Årsresultat | 223 | 892 | 667 | 45 | 430 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 10,5 % | 8,5 % | 2,7 % | 5,4 % |
| Sum gjeld | 10 277 | 9 731 | 9 653 | 7 558 | 7 335 |
| Sum driftskostnader | 12 478 | 12 529 | 12 383 | 14 290 | 15 133 |
| Finansresultat | −182 | −322 | −292 | −339 | −319 |
| Resultat før skatt | - | - | 858 | 58 | 550 |
| Anleggsmidler | 10 735 | 10 639 | 10 171 | 9 940 | 9 523 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 172 | 4 354 | 4 977 |
| Sum eiendeler | 18 207 | 17 354 | 16 344 | 14 294 | 14 500 |
| Egenkapital | 7 931 | 7 623 | 6 690 | 6 736 | 7 165 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 548 | 1 971 | 2 271 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 6 106 | 5 587 | 5 064 |

## Ledelse og styre

- Tor Ove Sagstad: Daglig leder
- Steinar Ness: Styrets leder
- Gary Lester Hansen: Styremedlem
- Lars Tjelland: Styremedlem
- Olav Birger Løland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skrumoen, 4580 Lyngdal
- Postadresse: Skytebaneveien 8, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 01.07.1998
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1998
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 92 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mottak, behandling, mellomlagring og videreformidling av avfall for gjenvinning, aktuelle tjenester i den forbindelse, handel med slik varer m.v.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 13.04.2026: Antall ansatte endret til 6
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785363&sokeverdi=980197492&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000520561&sokeverdi=980197492&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479534&sokeverdi=980197492&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REVIVO AS](https://www.norscout.com/no/company/936016995-revivo-as) | Lyngdal | - | 32 000 kr | - |
| [ZIRQ SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/926410903-zirq-solutions-as) | Bærum | 6 | 17,9 mill. kr | −5,6 % |
| [SOLA MILJØ CONTAINER AS](https://www.norscout.com/no/company/971185678-sola-miljo-container-as) | Stavanger | 6 | 9,88 mill. kr | +45,3 % |
| [DELEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/911948974-delehuset-as) | Kongsvinger | 6 | 28,1 mill. kr | +14,4 % |
| [VEST RESIRKULERINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/927538628-vest-resirkuleringssenter-as) | Høyanger | 6 | 7,28 mill. kr | +480,4 % |
| [INDRE ØSTFOLD GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/988909246-indre-ostfold-gjenvinning-as) | Fredrikstad | 6 | 29,3 mill. kr | +15,2 % |
| [FRANO AS](https://www.norscout.com/no/company/931689363-frano-as) | Oslo | 6 | 1,29 mill. kr | - |
| [NOFIR AS](https://www.norscout.com/no/company/992695706-nofir-as) | Bodø | 6 | 52 mill. kr | +42,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
