---
title: "SØR-ØSTERDAL MEDIA AS (980213420): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SØR-ØSTERDAL MEDIA AS i Trysil hadde 5,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980213420-sor-osterdal-media-as"
---

# SØR-ØSTERDAL MEDIA AS

Utgivelse av aviser · Trysil

- Org.nr: 980 213 420
- Telefon: 02418
- Nettsted: [lokal-avisa.no](https://www.lokal-avisa.no)
- Styreleder: Øyvind Hagen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,7 mill. kr (+17,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,03 mill. kr (Margin 18 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,2 % (meget god). Opp fra 12,9 % i 2024
- Likviditet: 2,94 (meget god). Opp fra 2,23 i 2024
- Soliditet: 66,0 % (meget god). Opp fra 55,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,6 % | 18,5 % | 12,9 % | 24,2 % |
| Driftsmargin | 13,8 % | 13,7 % | 11,6 % | 9,2 % | 18,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 33,9 % | 22,8 % | 39,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,38 | 2,23 | 2,94 |
| Soliditet | 41,9 % | 50,6 % | 58,0 % | 55,1 % | 66,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,0 | 0,7 | 0,8 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 144 | 4 432 | 4 694 | 4 846 | 5 696 |
| Driftsresultat | 572 | 605 | 544 | 445 | 1 026 |
| Årsresultat | 447 | 475 | 440 | 367 | 823 |
| Driftsmargin | 13,8 % | 13,7 % | 11,6 % | 9,2 % | 18 % |
| Sum gjeld | 1 342 | 1 410 | 1 362 | 1 830 | 1 583 |
| Sum driftskostnader | 3 572 | 3 827 | 4 151 | 4 402 | 4 670 |
| Finansresultat | 2 | 4 | 21 | 26 | 30 |
| Resultat før skatt | - | - | 564 | 471 | 1 057 |
| Anleggsmidler | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 242 | 4 077 | 4 653 |
| Sum eiendeler | 2 309 | 2 853 | 3 244 | 4 079 | 4 655 |
| Egenkapital | 967 | 1 442 | 1 882 | 2 249 | 3 072 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 362 | 1 830 | 1 583 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Øyvind Hagen: Styrets leder
- Toril Falch: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Størksvegen 5A, 2420 Trysil
- Postadresse: Postboks 454, 2304 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 58.120 Utgivelse av aviser
- Etablert: 05.06.1998
- Tidligere navn: EXACT MEDIA AS (2001 til 2005); INTERAKSESS AS (1998 til 2001)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1998
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner)
- Størrelse: Nr. 202 av 306 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utgi lokalavis for Sør-Østerdal

## Siste endringer

- 04.05.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000377914&sokeverdi=980213420&spraak=nb)
- 04.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000230458&sokeverdi=980213420&spraak=nb)
- 01.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000814395&sokeverdi=980213420&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SULAPOSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916022425-sulaposten-as) | Sula | - | 5,75 mill. kr | +10,3 % |
| [FINNMARKSPOSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976028198-finnmarksposten-as) | Nordkapp | - | 5,32 mill. kr | +7,8 % |
| [MERÅKERPOSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976740335-merakerposten-as) | Meråker | - | 5,84 mill. kr | +15,5 % |
| [SVELVIKSPOSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933729508-svelviksposten-as) | Drammen | - | 4,95 mill. kr | −5,4 % |
| [VÅGANAVISA AS](https://www.norscout.com/no/company/990246904-vaganavisa-as) | Vågan | - | 5,92 mill. kr | +11,2 % |
| [HAMMERFESTINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997688821-hammerfestingen-as) | Hammerfest | - | 4,89 mill. kr | +18,6 % |
| [PETRO.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/918674659-petro-no-as) | Sandnes | - | 6,02 mill. kr | −30,9 % |
| [SNÅSNINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/975965988-snasningen-as) | Snåsa | - | 4,83 mill. kr | −3,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
