---
title: "JOMASA AS (980273946): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JOMASA AS i Nittedal hadde 8,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er John Martin Sandjord. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980273946-jomasa-as"
---

# JOMASA AS

Tannlegetjenester · Nittedal

- Org.nr: 980 273 946
- Daglig leder: John Martin Sandjord (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,8 mill. kr (+0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,09 mill. kr (Margin 35,1 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 49,6 % (meget god). Opp fra 49,2 % i 2024
- Likviditet: 1,03 (tilfredsstillende). Ned fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 38,3 % (god). Ned fra 40,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 58,8 % | 51,1 % | 49,2 % | 49,6 % |
| Driftsmargin | 37,7 % | 37,1 % | 35,9 % | 35,8 % | 35,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 143,0 % | 126,1 % | 126,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,08 | 1,07 | 1,03 |
| Soliditet | 28,6 % | 33,3 % | 38,0 % | 40,1 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,0 | 1,6 | 1,5 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 151 | 8 821 | 8 924 | 8 785 | 8 803 |
| Driftsresultat | 3 076 | 3 274 | 3 199 | 3 142 | 3 087 |
| Årsresultat | 2 391 | 2 554 | 2 496 | 2 454 | 2 411 |
| Driftsmargin | 37,7 % | 37,1 % | 35,9 % | 35,8 % | 35,1 % |
| Sum gjeld | 3 643 | 4 026 | 4 025 | 3 769 | 3 817 |
| Sum driftskostnader | 5 075 | 5 547 | 5 724 | 5 642 | 5 715 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 2 | 4 | 4 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 201 | 3 146 | 3 092 |
| Anleggsmidler | 730 | 1 454 | 2 157 | 2 265 | 2 237 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 337 | 4 026 | 3 950 |
| Sum eiendeler | 5 099 | 6 036 | 6 494 | 6 291 | 6 186 |
| Egenkapital | 1 456 | 2 010 | 2 469 | 2 523 | 2 369 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 025 | 3 763 | 3 817 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 6 | - |

## Ledelse og styre

- John Martin Sandjord: Daglig leder og styrets leder
- Bente Tomt: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ørretveien 1, 1481 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 01.07.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [HØILUND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/930685119-hoilund-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [A TIL Å REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/887726612-a-til-a-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 320 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tannlegevirksomhet, webadministrasjon samt kjøp og salg av aksjer.

## Kunngjøringer

- 13.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000267252&sokeverdi=980273946&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAGAN TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/927482878-hagan-tannhelse-as) | Nittedal | 5 | 8,68 mill. kr | +5,0 % |
| [ENDRESON AS](https://www.norscout.com/no/company/922867836-endreson-as) | Nittedal | - | 5,85 mill. kr | −0,5 % |
| [NITTEDAL TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/925556890-nittedal-tannlegesenter-as) | Nittedal | 28 | 25,9 mill. kr | +18,6 % |
| [TANNLEGE BÅRD PANDE AS](https://www.norscout.com/no/company/890439632-tannlege-bard-pande-as) | Nittedal | - | 2,24 mill. kr | +8,3 % |
| [SLATTUM TANN OG RØNTGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/943286523-slattum-tann-og-rontgen-as) | Nittedal | - | 641 850 kr | - |
| [TANNLEGEVAKTEN OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/989049194-tannlegevakten-oslo-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [STAVIL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927215594-stavil-invest-as) | Nittedal | - | - | - |
| [HAGANLEGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/920150683-haganlegene-as) | Nittedal | 6 | 5,54 mill. kr | +1,1 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.05.2026.
