---
title: "HANSENS RØKERI AS (980309150): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HANSENS RØKERI AS i Drammen hadde 75,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Endre Fosseli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980309150-hansens-rokeri-as"
---

# HANSENS RØKERI AS

Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · Drammen · Etablert 1998

- Org.nr: 980 309 150
- Telefon: 32 26 06 50
- Daglig leder: Endre Fosseli

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 75,6 mill. kr (+6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,84 mill. kr (Margin 5,1 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 18 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- januar 2026: 17
- mars 2026: 18
- mai 2026: 19
- juni 2026: 18
- august 2026: 19
- september 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,5 % (meget god). Opp fra 9,0 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Ned fra 2,21 i 2024
- Soliditet: 45,4 % (meget god). Ned fra 53,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,3 % | 16,7 % | 9,0 % | 26,5 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,8 % | 4,0 % | 1,9 % | 5,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 42,0 % | 37,3 % | 15,4 % | 52,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 1,60 | 1,59 | 2,21 | 1,64 |
| Soliditet | 50,6 % | 44,0 % | 43,2 % | 53,5 % | 45,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 58 183 | 62 302 | 67 354 | 71 213 | 75 630 |
| Driftsresultat | 1 505 | 2 998 | 2 663 | 1 345 | 3 840 |
| Årsresultat | 1 101 | 2 277 | 2 016 | 897 | 2 920 |
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,8 % | 4,0 % | 1,9 % | 5,1 % |
| Sum gjeld | 6 818 | 8 873 | 9 153 | 6 831 | 7 827 |
| Sum driftskostnader | - | - | 64 691 | 69 868 | 71 790 |
| Finansresultat | - | - | −68 | −204 | −94 |
| Resultat før skatt | 1 421 | 2 934 | 2 595 | 1 141 | 3 745 |
| Anleggsmidler | 2 857 | 2 919 | 2 634 | 1 720 | 1 559 |
| Omløpsmidler | 10 948 | 12 923 | 13 475 | 12 965 | 12 773 |
| Sum eiendeler | 13 805 | 15 842 | 16 110 | 14 685 | 14 331 |
| Egenkapital | 6 987 | 6 969 | 6 957 | 7 853 | 6 504 |
| Kortsiktig gjeld | 6 021 | 8 081 | 8 464 | 5 879 | 7 797 |
| Langsiktig gjeld | 797 | 792 | 688 | 952 | 31 |

## Ledelse og styre

- Endre Fosseli: Daglig leder
- Guul Thore Green: Styrets leder
- Inger Sire: Styremedlem
- Morten Sire: Styremedlem
- Espen Thomassen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Frydenhaugveien 2, 3041 Drammen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.203 Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr
- Etablert: 12.11.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1999
- Revisor: [REVISORGRUPPEN DRAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987199458-revisorgruppen-drammen-as)
- Størrelse: Nr. 85 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av røkeri, foredling og engrosomsetning av fisk og spekevarer, samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender som har tilknytning til bransjen.

## Siste endringer

- 20.06.2026: Daglig leder endret
- 15.04.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000797649&sokeverdi=980309150&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000403176&sokeverdi=980309150&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000403175&sokeverdi=980309150&spraak=nb)
- 15.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000177589&sokeverdi=980309150&spraak=nb)
- 14.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000176133&sokeverdi=980309150&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DRAMMEN'S RØKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/817760112-drammen-s-rokeri-as) | Drammen | - | 298 611 kr | - |
| [SIRE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/994480456-sire-holding-as) | Drammen | - | - | - |
| [AASHEIM KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/966618019-aasheim-kjott-as) | Drammen | 20 | 1,17 mrd. kr | +21,1 % |
| [LA BOULANGERIE AS](https://www.norscout.com/no/company/835355462-la-boulangerie-as) | Drammen | 15 | 12,9 mill. kr | - |
| [CONDELICA AS](https://www.norscout.com/no/company/989724525-condelica-as) | Drammen | 28 | 22,5 mill. kr | +20,7 % |
| [NORGESNAN AS](https://www.norscout.com/no/company/921004559-norgesnan-as) | Drammen | 11 | 3,73 mill. kr | +40,5 % |
| [AULIE LOMPEBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/981358279-aulie-lompebakeri-as) | Drammen | 29 | 40,7 mill. kr | +0,5 % |
| [GO'BAKST AS](https://www.norscout.com/no/company/928179958-go-bakst-as) | Drammen | - | 1,38 mill. kr | −8,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/drammen)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Helsebedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/drammen)
- [IT-selskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/drammen)
- [Transportbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/drammen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
