---
title: "7 STEEL NORDIC REINFORCING AS (980345114): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "7 STEEL NORDIC REINFORCING AS i Rana er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Utku Öner. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as"
---

# 7 STEEL NORDIC REINFORCING AS

Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer · Rana

Heleid av [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as)

- Org.nr: 980 345 114
- Telefon: 75 13 65 00
- E-post: eivind.b.hansen@celsanordic.com
- Daglig leder: Utku Öner (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −1,33 mill. kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 435 mill. EUR (−6,8 % fra 2024)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,3 % (svak). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 0,85 (svak). Ned fra 0,90 i 2024
- Soliditet: 51,0 % (meget god). Opp fra 43,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,1 % | 4,2 % | 6,5 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 45,6 % | −1,7 % | 2,4 % | 1,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 0,94 | 0,91 | 0,90 | 0,85 |
| Soliditet | 46,5 % | 30,9 % | 36,1 % | 43,8 % | 51,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 2,2 | 1,8 | 1,3 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - | - |
| Driftsresultat | −1,3 | −2,8 | −1,3 | −1,3 | −1,3 |
| Årsresultat | 210,3 | 293,3 | −11,5 | 16,7 | 5,6 |
| Sum gjeld | 744,7 | 1 432,6 | 1 114,2 | 828,4 | 625,8 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1,3 | 1,3 | 1,3 |
| Finansresultat | - | - | −9,5 | 16,8 | 8,5 |
| Resultat før skatt | 213,1 | 293,3 | −10,8 | 15,5 | 7,2 |
| Anleggsmidler | 723,4 | 723,4 | 723,4 | 724,6 | 745,4 |
| Omløpsmidler | 667,6 | 1 348,9 | 1 019,0 | 748,7 | 530,9 |
| Sum eiendeler | 1 391,0 | 2 072,3 | 1 742,4 | 1 473,3 | 1 276,3 |
| Egenkapital | 646,4 | 639,7 | 628,2 | 644,9 | 650,5 |
| Kortsiktig gjeld | 744,7 | 1 432,6 | 1 114,2 | 828,4 | 625,8 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 EUR | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 542 953 | 467 218 | 435 359 |
| Driftsresultat | 30 672 | 1 134 | −1 386 |
| Årsresultat | 15 023 | −4 847 | −8 772 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 0,2 % | −0,3 % |
| Sum gjeld | 297 845 | 248 519 | 271 565 |
| Sum driftskostnader | 512 281 | 466 084 | 436 745 |
| Finansresultat | −8 965 | −6 512 | −9 263 |
| Resultat før skatt | 21 707 | −5 378 | −10 649 |
| Anleggsmidler | 255 895 | 266 926 | 294 038 |
| Omløpsmidler | 268 359 | 193 100 | 188 302 |
| Sum eiendeler | 524 254 | 460 026 | 482 340 |
| Egenkapital | 226 409 | 211 507 | 210 775 |
| Kortsiktig gjeld | 202 420 | 161 862 | 186 457 |
| Langsiktig gjeld | 95 425 | 86 657 | 85 108 |

## Konsern

6 selskaper.

- [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) (Morselskap)
  - 7 STEEL NORDIC REINFORCING AS (Denne bedriften)
    - [7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS](https://www.norscout.com/no/company/953591421-7-steel-nordic-manufacturing-as) (378 ansatte)
    - [7 STEEL SERVICE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/980345106-7-steel-service-norway-as) (147 ansatte)
    - CELSA STEEL SERVICE AB (Utenlandsk)
    - CELSA STEEL SERVICE OY (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Utku Öner: Daglig leder og styremedlem
- David Mark Smith: Styrets leder
- Nils Kjetil Holtskog: Styremedlem
- Karen Søreng: Styremedlem
- Ina Sofie Ruud: Styremedlem
- Nicholas Rune Sjöholm: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mo Industripark, 8626 Mo i Rana
- Postadresse: v/Ivar Lund, Postboks 500, 8601 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.100 Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer
- Etablert: 27.11.1998
- Tidligere navn: CELSA NORDIC REINFORCING AS (2008 til 2025); FUNDIA REINFORCING AS (1999 til 2008)
- Aksjekapital: 59 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2007
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Formål: Enten direkte eller som deltaker i andre selskaper, å drive handel og tjenesteytende virksomhet samt virksomhet i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 26.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659400&sokeverdi=980345114&spraak=nb)
- 26.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000143405&sokeverdi=980345114&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000541425&sokeverdi=980345114&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FERROGLOBE MANGAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/957779808-ferroglobe-mangan-norge-as) | Rana | 98 | 1,24 mrd. kr | −3,6 % |
| [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) | Rana | - | - | - |
| [7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS](https://www.norscout.com/no/company/953591421-7-steel-nordic-manufacturing-as) | Rana | 378 | 3,89 mrd. kr | −10,8 % |
| [EUROMET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920014429-euromet-holding-as) | Rana | - | - | - |
| [EUROMET AS](https://www.norscout.com/no/company/920014372-euromet-as) | Rana | 5 | 3,23 mill. kr | −41,1 % |
| [CMP RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/914088054-cmp-raufoss-as) | Vestre Toten | - | 268 844 kr | - |
| [WINCO AS](https://www.norscout.com/no/company/989264575-winco-as) | Senja | - | - | - |
| [R. TVEDT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989236490-r-tvedt-invest-as) | Askøy | - | 295 701 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
