---
title: "STÅLVARER AS (980372979): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅLVARER AS i Stranda hadde 17 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Steinar Hole. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980372979-stalvarer-as"
---

# STÅLVARER AS

Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter · Stranda · Etablert 1998

- Org.nr: 980 372 979
- Telefon: 70 26 99 99
- Nettsted: [stalvarer.no](https://stalvarer.no)
- Daglig leder: Steinar Hole (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17 mill. kr (−21,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 994 451 kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- april 2026: 8
- juni 2026: 7
- juli 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 29,5 % i 2024
- Likviditet: 1,99 (god). Opp fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 62,7 % (meget god). Opp fra 54,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,3 % | 6,0 % | 29,5 % | 9,8 % |
| Driftsmargin | 12,8 % | 10,0 % | 4,2 % | 15,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 56,3 % | 15,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,41 | 1,44 | 1,55 | 1,99 |
| Soliditet | - | - | 46,8 % | 54,3 % | 62,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,1 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 730 | 20 668 | 16 112 | 21 751 | 16 997 |
| Driftsresultat | 2 140 | 2 063 | 675 | 3 327 | 994 |
| Årsresultat | 1 617 | 1 565 | 449 | 2 534 | 808 |
| Driftsmargin | 12,8 % | 10,0 % | 4,2 % | 15,3 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 5 462 | 7 703 | 6 077 | 5 188 | 4 151 |
| Sum driftskostnader | - | - | 15 437 | 18 424 | 16 002 |
| Finansresultat | - | - | −109 | −80 | 29 |
| Resultat før skatt | 2 076 | 1 997 | 566 | 3 247 | 1 024 |
| Anleggsmidler | 4 534 | 6 289 | 5 985 | 5 403 | 4 703 |
| Omløpsmidler | 5 007 | 6 315 | 5 442 | 5 961 | 6 432 |
| Sum eiendeler | 9 542 | 12 604 | 11 427 | 11 363 | 11 135 |
| Egenkapital | - | - | 5 350 | 6 176 | 6 984 |
| Kortsiktig gjeld | 3 690 | 4 484 | 3 777 | 3 858 | 3 232 |
| Langsiktig gjeld | 1 772 | 3 220 | 2 301 | 1 330 | 919 |

## Ledelse og styre

- Steinar Hole: Daglig leder og styremedlem
- Arild Djupvik: Styrets leder
- Marvin Hole: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Svemarka, 6200 Stranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.110 Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter
- Etablert: 09.12.1998
- Aksjekapital: 119 830 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1998
- Revisor: [ROBUST REGNSKAP OG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/982247268-robust-regnskap-og-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/971126507-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 22 av 52 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av stål- og metallvarer og verksemd i naturleg samanheng med dette.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641895&sokeverdi=980372979&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932949970-sve-service-as) | Stranda | - | 3,53 mill. kr | +159,4 % |
| [JB KONTROLL AS](https://www.norscout.com/no/company/934953223-jb-kontroll-as) | Stranda | - | 964 811 kr | - |
| [HOVDE FACTORY SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/937363354-hovde-factory-solutions-as) | Stranda | - | - | - |
| [Tig Weld A/S](https://www.norscout.com/no/company/946675229-tig-weld-a-s) | Nittedal | 10 | 15,3 mill. kr | −30,2 % |
| [FRECON AS](https://www.norscout.com/no/company/836207432-frecon-as) | Lillestrøm | 8 | 16,5 mill. kr | −30,7 % |
| [BOILERTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/917803498-boilertech-as) | Flekkefjord | 11 | 53,1 mill. kr | +27,4 % |
| [WINRACE PROPELLERS AS](https://www.norscout.com/no/company/964795215-winrace-propellers-as) | Froland | 8 | 10,6 mill. kr | +15 % |
| [TROMEK SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/918093079-tromek-service-as) | Trondheim | 15 | 39,3 mill. kr | +15,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
