---
title: "NILS HAUGEN AS (980378233): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NILS HAUGEN AS i Lom hadde 56,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Arnt Rune Vole. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980378233-nils-haugen-as"
---

# NILS HAUGEN AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Lom · Etablert 1998

- Org.nr: 980 378 233
- Telefon: 61 21 10 76
- E-post: kiwilom@ngbutikk.net
- Daglig leder: Arnt Rune Vole (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 56,5 mill. kr (+6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,89 mill. kr (Margin 3,3 %)
- Ansatte: 20 (Ned fra 22 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 21
- desember 2025: 22
- februar 2026: 21
- juni 2026: 22
- september 2026: 23
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 3,41 (meget god). Opp fra 3,10 i 2024
- Soliditet: 73,9 % (meget god). Opp fra 73,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,3 % | 14,1 % | 11,3 % | - |
| Driftsmargin | 2,7 % | 2,9 % | 2,0 % | 2,7 % | 3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,0 % | 22,0 % | 16,2 % | 21,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 3,29 | 2,33 | 3,10 | 3,41 |
| Soliditet | 47,4 % | 49,6 % | 66,5 % | 73,2 % | 73,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,0 | 0,5 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 51 115 | 48 940 | 51 400 | 52 904 | 56 513 |
| Driftsresultat | 1 383 | 1 422 | 1 041 | 1 426 | 1 888 |
| Årsresultat | 919 | 950 | 1 683 | 1 218 | 1 904 |
| Driftsmargin | 2,7 % | 2,9 % | 2,0 % | 2,7 % | 3,3 % |
| Sum gjeld | 8 079 | 8 007 | 4 629 | 3 682 | 4 102 |
| Sum driftskostnader | 49 732 | - | 50 359 | 51 478 | 54 625 |
| Finansresultat | −208 | - | 838 | 131 | 473 |
| Resultat før skatt | - | 1 214 | 1 879 | 1 557 | 2 362 |
| Anleggsmidler | 4 644 | 4 107 | 3 359 | 2 593 | 1 840 |
| Omløpsmidler | - | 11 769 | 10 472 | 11 159 | 13 886 |
| Sum eiendeler | 15 348 | 15 877 | 13 831 | 13 752 | 15 726 |
| Egenkapital | 7 270 | 7 869 | 9 202 | 10 070 | 11 624 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 581 | 4 504 | 3 605 | 4 075 |
| Langsiktig gjeld | - | 4 426 | 126 | 77 | - |

## Ledelse og styre

- Arnt Rune Vole: Daglig leder og styremedlem
- Per Dagsgard: Styrets leder
- Anne Trine Haugen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stupulvegen 9, 2686 Lom
- Postadresse: Postboks 70, 2688 Lom
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 08.12.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1999
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [NORGESGRUPPEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/883743512-norgesgruppen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 766 av 2 784 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og annen virksomhet forbundet med dette.

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000632559&sokeverdi=980378233&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000571432&sokeverdi=980378233&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDAL SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/958972245-nordal-servicesenter-as) | Lom | 21 | 33,8 mill. kr | −9,0 % |
| [LOM SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/976228480-lom-servicesenter-as) | Lom | 17 | 47,7 mill. kr | +5,8 % |
| [OTTADALEN BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921997043-ottadalen-butikkdrift-as) | Lom | 25 | 79,1 mill. kr | +5,8 % |
| [SMAK I LOM AS](https://www.norscout.com/no/company/913550943-smak-i-lom-as) | Lom | 11 | 4,03 mill. kr | +10,7 % |
| [LOM LAVPRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/995541645-lom-lavpris-as) | Lom | 8 | 24,6 mill. kr | +10,4 % |
| [Fossheim Steinsenter AS](https://www.norscout.com/no/company/936813321-fossheim-steinsenter-as) | Lom | 8 | 2,12 mill. kr | +4,9 % |
| [FJELL OG FRITID AS](https://www.norscout.com/no/company/958723725-fjell-og-fritid-as) | Lom | 7 | 7,7 mill. kr | +1,2 % |
| [FJOSET AS](https://www.norscout.com/no/company/984112440-fjoset-as) | Lom | - | 2,48 mill. kr | +6,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
