---
title: "FØN & SAX AS (980382095): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FØN & SAX AS i Oppdal hadde 1,45 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ingunn Lien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980382095-fon-sax-as"
---

# FØN & SAX AS

Frisering og barbering · Oppdal

- Org.nr: 980 382 095
- Telefon: 72 42 00 40
- Daglig leder: Ingunn Lien (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,45 mill. kr (+6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 77 160 kr (Margin 5,3 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,1 % (meget god). Opp fra −2,6 % i 2024
- Likviditet: 1,67 (god). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 40,3 % (meget god). Ned fra 40,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,6 % | 20,1 % |
| Driftsmargin | 10,1 % | −1,0 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −6,5 % | 49,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,70 | 1,68 | 1,67 |
| Soliditet | 42,9 % | 40,5 % | 40,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,5 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 240 | 1 362 | 1 455 |
| Driftsresultat | 126 | −13 | 77 |
| Årsresultat | 126 | −11 | 76 |
| Driftsmargin | 10,1 % | −1,0 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 244 | 252 | 219 |
| Sum driftskostnader | 1 115 | 1 376 | 1 378 |
| Finansresultat | 0 | 2 | 1 |
| Resultat før skatt | 126 | −11 | 79 |
| Anleggsmidler | 13 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 414 | 424 | 366 |
| Sum eiendeler | 427 | 424 | 366 |
| Egenkapital | 183 | 172 | 147 |
| Kortsiktig gjeld | 244 | 252 | 219 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ingunn Lien: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ola Setroms veg 14, 7340 Oppdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.210 Frisering og barbering
- Etablert: 01.12.1998
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1999
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 1 597 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive frisørsalong i Norge.

## Siste endringer

- 15.06.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000379072&sokeverdi=980382095&spraak=nb)
- 18.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000185645&sokeverdi=980382095&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [UPPERCUT FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/995498340-uppercut-frisor-as) | Oppdal | 8 | 3,93 mill. kr | +6,1 % |
| [FJELL STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/931011804-fjell-studio-as) | Oppdal | - | 793 194 kr | - |
| [FRISØR MYRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/933114236-frisor-myran-as) | Oppdal | - | 442 870 kr | - |
| [KLINIKKSHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/982469759-klinikkshop-as) | Oppdal | - | 3,76 mill. kr | −1,1 % |
| [OPPDAL HUDKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/931759302-oppdal-hudklinikk-as) | Oppdal | - | 1,02 mill. kr | - |
| [OPPDAL FJELLSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/931027611-oppdal-fjellservice-as) | Oppdal | 6 | 1,64 mill. kr | - |
| [OPPDAL & RENNEBU BEGRAVELSESBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/886385552-oppdal-rennebu-begravelsesbyra-as) | Oppdal | 24 | 8,06 mill. kr | +22,5 % |
| [PETS 2 REST AS](https://www.norscout.com/no/company/966938684-pets-2-rest-as) | Oppdal | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.06.2026.
