---
title: "TANNLEGE TOMMY STENSHOL AS (980407616): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANNLEGE TOMMY STENSHOL AS i Grue hadde 9,02 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Tommy Stenshol. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980407616-tannlege-tommy-stenshol-as"
---

# TANNLEGE TOMMY STENSHOL AS

Tannlegetjenester · Grue · Etablert 1998

- Org.nr: 980 407 616
- Telefon: 62 94 70 66
- Daglig leder: Tommy Stenshol (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,02 mill. kr (+4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,65 mill. kr (Margin 40,4 %)
- Ansatte: 7 (Ned fra 8 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 8
- oktober 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 46,2 % (meget god). Opp fra 44,5 % i 2024
- Likviditet: 2,19 (meget god). Ned fra 6,33 i 2024
- Soliditet: 56,2 % (meget god). Ned fra 84,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,1 % | 41,3 % | 44,5 % | 46,2 % |
| Driftsmargin | 35,8 % | 36,7 % | 35,9 % | 36,3 % | 40,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 58,8 % | 52,4 % | 66,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 6,23 | 6,33 | 2,19 |
| Soliditet | 68,5 % | 55,0 % | 85,1 % | 84,8 % | 56,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,8 | 0,2 | 0,2 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 008 | 7 462 | 7 741 | 8 673 | 9 023 |
| Driftsresultat | 2 512 | 2 737 | 2 780 | 3 153 | 3 648 |
| Årsresultat | 1 931 | 2 121 | 2 174 | 2 508 | 2 912 |
| Driftsmargin | 35,8 % | 36,7 % | 35,9 % | 36,3 % | 40,4 % |
| Sum gjeld | 1 649 | 3 035 | 1 033 | 1 143 | 3 755 |
| Sum driftskostnader | 4 496 | 4 725 | 4 961 | 5 521 | 5 376 |
| Finansresultat | 12 | 24 | 44 | 65 | 69 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 823 | 3 217 | 3 717 |
| Anleggsmidler | 806 | 459 | 487 | 311 | 343 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 434 | 7 228 | 8 222 |
| Sum eiendeler | 5 242 | 6 749 | 6 921 | 7 539 | 8 564 |
| Egenkapital | 3 593 | 3 714 | 5 888 | 6 397 | 4 809 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 033 | 1 143 | 3 755 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tommy Stenshol: Daglig leder og styrets leder
- Anne Stenshol: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Solørvegen 1048B, 2260 Kirkenær
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 23.12.1998
- Tidligere navn: GRUE TANNHELSE AS (1999 til 2005)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [FRAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/957668933-fram-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [FRISIKT KIRKENÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/991163328-frisikt-kirkenaer-as)
- Størrelse: Nr. 305 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tannlegevirksomhet samt annen forretningsmessig virksomhet som naturlig hører inn under dette, herunder delta i selskaper med lignende virksomhet og utleie av eiendom. Selskapet kan også ha økonomiske interesser i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000263029&sokeverdi=980407616&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FINNSKOGTOPPEN SPA & VELVÆREHOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/968661485-finnskogtoppen-spa-velvaerehotell-as) | Grue | 45 | 28,9 mill. kr | +2,0 % |
| [DR. LERNER AS](https://www.norscout.com/no/company/987987766-dr-lerner-as) | Grue | 6 | 5,77 mill. kr | −38,5 % |
| [SKYRUD LEGEPRAKSIS AS](https://www.norscout.com/no/company/920237428-skyrud-legepraksis-as) | Grue | - | 1,26 mill. kr | - |
| [OPP KLINIKKEN FINNSKOGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933065782-opp-klinikken-finnskogen-as) | Grue | - | 493 403 kr | −68 % |
| [VASKO AS](https://www.norscout.com/no/company/981972295-vasko-as) | Oslo | 7 | 9,34 mill. kr | +1,7 % |
| [SMIL AS](https://www.norscout.com/no/company/988942707-smil-as) | Eigersund | 7 | 9,01 mill. kr | +9,7 % |
| [SKAALAND TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/928131807-skaaland-tannhelse-as) | Eigersund | 7 | 9,44 mill. kr | −6,6 % |
| [FLOW TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/926112104-flow-tannhelse-as) | Sarpsborg | 7 | 8,78 mill. kr | +2,1 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
