---
title: "SVERRE HAGA AS (980468631): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVERRE HAGA AS i Sandnes hadde 20,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Bente Rasmussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980468631-sverre-haga-as"
---

# SVERRE HAGA AS

Reisearrangørvirksomhet ellers · Sandnes · Etablert 1999

- Org.nr: 980 468 631
- Telefon: 51 68 95 55
- Nettsted: [hagabuss.no](https://hagabuss.no)
- Daglig leder: Bente Rasmussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,7 mill. kr (−3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 496 711 kr (Margin 2,4 %)
- Ansatte: 21 (Ned fra 23 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- oktober 2025: 23
- november 2025: 22
- desember 2025: 23
- januar 2026: 17
- mars 2026: 14
- april 2026: 15
- juli 2026: 18
- august 2026: 19
- september 2026: 20
- oktober 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,8 % i 2024
- Likviditet: 1,74 (god). Opp fra 0,98 i 2024
- Soliditet: 21,2 % (god). Opp fra 17,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,2 % | - | 3,8 % | 7,5 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,1 % | 1,6 % | 0,6 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 20,5 % | 8,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,71 | 0,93 | 0,94 | 0,98 | 1,74 |
| Soliditet | - | - | 14,8 % | 17,2 % | 21,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 5,8 | 4,8 | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 456 | 21 789 | 20 985 | 21 544 | 20 723 |
| Driftsresultat | 525 | 455 | 329 | 125 | 497 |
| Årsresultat | 588 | 626 | 220 | 85 | 82 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,1 % | 1,6 % | 0,6 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 4 245 | 5 481 | 2 809 | 2 752 | 7 899 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 656 | 21 419 | 20 227 |
| Finansresultat | - | - | −47 | −17 | −386 |
| Resultat før skatt | 588 | 698 | 282 | 109 | 111 |
| Anleggsmidler | 1 140 | 721 | 785 | 769 | 5 697 |
| Omløpsmidler | 3 025 | 5 027 | 2 510 | 2 554 | 4 329 |
| Sum eiendeler | 4 165 | 5 748 | 3 295 | 3 323 | 10 026 |
| Egenkapital | - | - | 487 | 571 | 2 127 |
| Kortsiktig gjeld | 4 245 | 5 410 | 2 675 | 2 605 | 2 483 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 71 | 134 | 147 | 5 417 |

## Ledelse og styre

- Bente Rasmussen: Daglig leder og styrets leder
- Ole Kristian Haga: Styremedlem
- John Risdal: Styremedlem
- Olav Risdal: Styremedlem
- Tom Roger Øydne: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvålveien 4, 4323 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.122 Reisearrangørvirksomhet ellers
- Etablert: 02.01.1999
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2004
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Regnskapsfører: [LUNDEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/978616070-lunden-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 73 av 362 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge og arrangere reiser, delta i selskaper med lignende virksomhet og hva som dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret
- 21.01.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595653&sokeverdi=980468631&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024465&sokeverdi=980468631&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TH RUN TRAVELS AS](https://www.norscout.com/no/company/918766715-th-run-travels-as) | Sandnes | - | 2,72 mill. kr | +20,5 % |
| [SUMMIT&RIDE ADVENTURES AS](https://www.norscout.com/no/company/938383782-summit-ride-adventures-as) | Sandnes | - | - | - |
| [WINGS TRAVEL MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/916594925-wings-travel-management-as) | Sandnes | 17 | 17,5 mill. kr | +29,7 % |
| [IN HOUSE EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/924209682-in-house-event-as) | Sandnes | 16 | 2,46 mill. kr | −27,2 % |
| [HIGHSCORE KVADRAT AS](https://www.norscout.com/no/company/828446142-highscore-kvadrat-as) | Sandnes | 11 | 3,93 mill. kr | −12 % |
| [LYSEFJORDEN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/988467774-lysefjorden-utvikling-as) | Sandnes | 8 | 9,78 mill. kr | +10,1 % |
| [THE MICE GURU AS](https://www.norscout.com/no/company/921861575-the-mice-guru-as) | Sandnes | - | 29,3 mill. kr | +92,3 % |
| [TOPP ARRANGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/999571786-topp-arrangement-as) | Sandnes | - | 10,1 mill. kr | −14 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
