---
title: "ISMÅKEN AS (980529819): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ISMÅKEN AS i Smøla hadde 309 484 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980529819-ismaken-as"
---

# ISMÅKEN AS

Fiske og fangst i sjø · Smøla

- Org.nr: 980 529 819
- Styreleder: Tor Otto Betten

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 309 484 kr (+578,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 43 453 kr (Margin 14 %)
- Etablert: 1998

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,4 % (svak)
- Likviditet: 0,21 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,15 i 2024
- Soliditet: −96,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −104,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,4 % |
| Driftsmargin | −493,7 % | −748,1 % | 14,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 0,15 | 0,21 |
| Soliditet | 55,1 % | −104,4 % | −96,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 128 | 46 | 309 |
| Driftsresultat | −632 | −341 | 43 |
| Årsresultat | −499 | −268 | 22 |
| Driftsmargin | −493,7 % | −748,1 % | 14 % |
| Sum gjeld | 629 | 2 015 | 2 054 |
| Sum driftskostnader | 760 | 387 | 266 |
| Finansresultat | −7 | −2 | −15 |
| Resultat før skatt | −640 | −343 | 28 |
| Anleggsmidler | 732 | 703 | 645 |
| Omløpsmidler | 669 | 282 | 401 |
| Sum eiendeler | 1 401 | 986 | 1 046 |
| Egenkapital | 772 | −1 029 | −1 008 |
| Kortsiktig gjeld | 336 | 1 863 | 1 896 |
| Langsiktig gjeld | 293 | 152 | 158 |

## Ledelse og styre

- Tor Otto Betten: Styrets leder
- Helge Hagen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ersnesveien 171, 6570 Smøla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 18.12.1998
- Tidligere navn: TJELLNES AS (1999 til 2001)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1999
- Regnskapsfører: [EB REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919641061-eb-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 785 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiske og fangst, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000489537&sokeverdi=980529819&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000637686&sokeverdi=980529819&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOPMARK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/829630052-hopmark-invest-as) | Smøla | - | 411 187 kr | - |
| [SHS KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/926815385-shs-kystfiske-as) | Smøla | - | 296 786 kr | - |
| [HOPMARK KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/928558932-hopmark-kystfiske-as) | Smøla | - | 733 762 kr | - |
| [LEPPY AS](https://www.norscout.com/no/company/921839464-leppy-as) | Smøla | - | 0 kr | - |
| [REITAN KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/919581654-reitan-kystfiske-as) | Smøla | - | 790 209 kr | −33 % |
| [HAVUR AS](https://www.norscout.com/no/company/929335341-havur-as) | Smøla | - | 0 kr | - |
| [MYRVOLL KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/925917273-myrvoll-kystfiske-as) | Smøla | - | 1,23 mill. kr | −27,9 % |
| [BREIVIKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929347374-breiviken-holding-as) | Smøla | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.07.2026.
