---
title: "PROSEP (NORWAY) AS (980629228): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PROSEP (NORWAY) AS i Sandnes hadde 12,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980629228-prosep-norway-as"
---

# PROSEP (NORWAY) AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sandnes

- Org.nr: 980 629 228
- Telefon: 55 52 94 00
- E-post: info@prosep.com
- Nettsted: [prosep.com](https://www.prosep.com)
- Styreleder: Einar Gamman

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,9 mill. kr (−47,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,05 mill. kr (Margin 15,9 %)
- Etablert: 1999

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (svak). Ned fra 7,6 % i 2024
- Likviditet: 0,57 (svak). Ned fra 0,70 i 2024
- Soliditet: 47,8 % (meget god). Opp fra 42,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 36,1 % | 12,5 % | 7,6 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | 31,5 % | 49,0 % | 19,2 % | 27,2 % | 15,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 59,0 % | 21,3 % | 11,1 % | −12,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,01 | 0,93 | 0,70 | 0,57 |
| Soliditet | 40,5 % | 52,4 % | 47,3 % | 42,0 % | 47,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 529 | 38 194 | 22 028 | 24 794 | 12 941 |
| Driftsresultat | 6 466 | 18 728 | 4 230 | 6 740 | 2 052 |
| Årsresultat | 5 351 | 13 567 | 6 454 | 407 | −3 014 |
| Driftsmargin | 31,5 % | 49 % | 19,2 % | 27,2 % | 15,9 % |
| Sum gjeld | 32 436 | 32 377 | 46 796 | 56 790 | 41 676 |
| Sum driftskostnader | 14 063 | - | - | 18 054 | - |
| Finansresultat | 131 | - | - | −2 131 | - |
| Resultat før skatt | - | 17 013 | 8 270 | 4 609 | −4 894 |
| Anleggsmidler | 32 340 | 35 393 | 45 273 | 57 985 | 61 622 |
| Omløpsmidler | - | 32 603 | 43 596 | 39 935 | 18 170 |
| Sum eiendeler | 54 488 | 67 996 | 88 869 | 97 920 | 79 792 |
| Egenkapital | 22 052 | 35 619 | 42 073 | 41 130 | 38 116 |
| Kortsiktig gjeld | - | 32 377 | 46 796 | 56 790 | 32 079 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 9 597 |

## Ledelse og styre

- Einar Gamman: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Grenseveien 21, 4313 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 18.02.1999
- Tidligere navn: PROPURE AS (2002 til 2011); FRAMO PURIFICATION AS (1999 til 2002)
- Aksjekapital: 6 013 284 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1999
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/930047198-respirare-accounting-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 751 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling av gassrenseteknologi, gass-separasjonsteknologi og alt som hermed står i forbindelse, herunder produksjon av tilliggende produkter, markedsføring, konsulentvirksomhet, kjøp og salg, deltakelse i andre selskaper etc.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785396&sokeverdi=980629228&spraak=nb)
- 23.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000758186&sokeverdi=980629228&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479568&sokeverdi=980629228&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000593879&sokeverdi=980629228&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AMFLOW NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/996524051-amflow-norge-as) | Sandnes | - | 17,8 mill. kr | −18,8 % |
| [LISTER ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/928680622-lister-energy-as) | Sandnes | - | 9,5 mill. kr | −33 % |
| [CSS AS](https://www.norscout.com/no/company/994976311-css-as) | Sandnes | - | 18,8 mill. kr | +3,1 % |
| [DUGELEG AS](https://www.norscout.com/no/company/924494247-dugeleg-as) | Sandnes | - | 9,03 mill. kr | −45 % |
| [XL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990055394-xl-eiendom-as) | Sandnes | 5 | 1,14 mill. kr | −49,1 % |
| [MARWELL PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/928411451-marwell-products-as) | Sandnes | - | 8,88 mill. kr | - |
| [VESTKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/929999061-vestkonsult-as) | Sandnes | 5 | 4,25 mill. kr | +46,3 % |
| [ENTALPY AS](https://www.norscout.com/no/company/927097532-entalpy-as) | Sandnes | - | 8,08 mill. kr | +37,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.09.2026.
