---
title: "VERKTØYMAKEREN EIENDOM AS (980656837): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VERKTØYMAKEREN EIENDOM AS i Lillesand hadde 21,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Thor Bylund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980656837-verktoymakeren-eiendom-as"
---

# VERKTØYMAKEREN EIENDOM AS

Smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi · Lillesand · Etablert 1999

- Org.nr: 980 656 837
- Telefon: 37 27 59 59
- Daglig leder: Thor Bylund (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,5 mill. kr (+12,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,99 mill. kr (Margin 13,9 %)
- Ansatte: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,9 % (god). Opp fra 8,9 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Ned fra 1,99 i 2024
- Soliditet: 51,7 % (meget god). Opp fra 47,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,0 % | 1,1 % | 8,9 % | 13,9 % |
| Driftsmargin | 1,1 % | 2,0 % | 1,1 % | 10,0 % | 13,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,9 % | −2,8 % | 15,2 % | 24,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 2,02 | 1,77 | 1,99 | 1,64 |
| Soliditet | 44,6 % | 50,8 % | 43,5 % | 47,2 % | 51,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | 1,3 | 1,1 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 763 | 19 179 | 18 883 | 19 004 | 21 464 |
| Driftsresultat | 178 | 382 | 206 | 1 906 | 2 993 |
| Årsresultat | 32 | 141 | −207 | 1 174 | 2 109 |
| Driftsmargin | 1,1 % | 2,0 % | 1,1 % | 10 % | 13,9 % |
| Sum gjeld | 11 807 | 9 346 | 12 247 | 11 523 | 10 671 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 677 | 17 098 | 18 471 |
| Finansresultat | - | - | −471 | −401 | −281 |
| Resultat før skatt | 41 | 181 | −265 | 1 505 | 2 712 |
| Anleggsmidler | 13 888 | 14 551 | 17 083 | 15 882 | 14 781 |
| Omløpsmidler | 7 430 | 4 447 | 4 610 | 5 961 | 7 320 |
| Sum eiendeler | 21 318 | 18 998 | 21 693 | 21 844 | 22 101 |
| Egenkapital | 9 512 | 9 653 | 9 446 | 10 320 | 11 430 |
| Kortsiktig gjeld | 3 719 | 2 202 | 2 608 | 3 000 | 4 476 |
| Langsiktig gjeld | 8 088 | 7 143 | 9 639 | 8 523 | 6 196 |

## Ledelse og styre

- Thor Bylund: Daglig leder og styremedlem
- Roger Andre Tveide: Styrets leder
- Roy Arne Mikkelsen: Styremedlem
- Dag Ingvald Christiansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Svåbekk 12, 4790 Lillesand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.400 Smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi
- Etablert: 24.02.1999
- Tidligere navn: VERKTØYMAKEREN AS (1999 til 2026)
- Aksjekapital: 44 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1999
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [KFREGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/833078712-kfregnskap-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 13 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling og produksjon av stanseverktøy, jigger, målestasjoner, støpeverktøy m.v, og serieproduksjon av maskineringsoppdrag, sprøytestøping av plastdeler, samt alt hva hermed står i forbindelse herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 08.07.2026: Navn endret
- 19.02.2026: Revisor endret
- 12.11.2025: Antall ansatte endret til 17

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000515196&sokeverdi=980656837&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000515195&sokeverdi=980656837&spraak=nb)
- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000310617&sokeverdi=980656837&spraak=nb)
- 19.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000067886&sokeverdi=980656837&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,39 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GRANDAL TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/939355545-grandal-trevare-as) | Lillesand | 14 | 48,4 mill. kr | −3,0 % |
| [LØLAND INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/932882671-loland-industri-as) | Lillesand | 5 | 3,29 mill. kr | +56,5 % |
| [KARL M GULBRANDSEN STANSEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/990660514-karl-m-gulbrandsen-stansefabrikk-as) | Lillestrøm | 25 | 67,9 mill. kr | +5,3 % |
| [SAPEG AS](https://www.norscout.com/no/company/957406076-sapeg-as) | Trondheim | 8 | 17,6 mill. kr | +21,2 % |
| [NOMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/979885717-nomek-as) | Stryn | 92 | 211 mill. kr | +2,2 % |
| [SMED TJELLE AS](https://www.norscout.com/no/company/925585661-smed-tjelle-as) | Oslo | - | 3,79 mill. kr | −28,1 % |
| [GNOSJÖ KONSTSMIDE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992746084-gnosjo-konstsmide-norge-as) | Hamar | - | 2,89 mill. kr | −0,9 % |
| [KVENILDMYRA 9 AS](https://www.norscout.com/no/company/989757350-kvenildmyra-9-as) | Trondheim | - | 1,23 mill. kr | +2,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.07.2026.
