---
title: "BYNESET GOLFSENTER AS (980799891): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BYNESET GOLFSENTER AS i Trondheim hadde 21,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Reidar Stølan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980799891-byneset-golfsenter-as"
---

# BYNESET GOLFSENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Trondheim · Etablert 1999

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 980 799 891
- Telefon: 72 59 51 54
- Daglig leder: Reidar Stølan (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,3 mill. kr (+26,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,05 mill. kr (Margin 9,6 %)
- Ansatte: 21 (Ned fra 23 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 23
- januar 2026: 13
- april 2026: 14
- mai 2026: 15
- juni 2026: 23
- juli 2026: 22
- september 2026: 23
- oktober 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,4 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 1,29 (tilfredsstillende). Ned fra 2,10 i 2024
- Soliditet: 84,1 % (meget god). Ned fra 87,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,8 % | 5,2 % | 5,7 % | 8,4 % |
| Driftsmargin | 18,3 % | 11,3 % | 7,4 % | 6,8 % | 9,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,3 % | 5,5 % | 9,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,05 | 2,10 | 1,29 |
| Soliditet | 93,9 % | 93,9 % | 95,3 % | 87,2 % | 84,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 086 | 12 598 | 13 569 | 16 885 | 21 312 |
| Driftsresultat | 2 024 | 1 426 | 1 004 | 1 154 | 2 050 |
| Årsresultat | 1 996 | 1 471 | 1 125 | 1 223 | 1 853 |
| Driftsmargin | 18,3 % | 11,3 % | 7,4 % | 6,8 % | 9,6 % |
| Sum gjeld | 1 327 | 1 371 | 1 063 | 3 331 | 4 500 |
| Sum driftskostnader | 9 063 | 11 172 | - | 15 731 | 19 261 |
| Finansresultat | −28 | 45 | - | 69 | 41 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 125 | 1 223 | 2 091 |
| Anleggsmidler | 18 920 | 19 553 | 20 193 | 24 228 | 25 540 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 378 | 1 833 | 2 794 |
| Sum eiendeler | 21 907 | 22 497 | 22 571 | 26 062 | 28 334 |
| Egenkapital | 20 580 | 21 126 | 21 509 | 22 731 | 23 834 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 780 | 872 | 2 165 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 283 | 2 458 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- BYNESET GOLFSENTER AS (Denne bedriften)
  - [BYNESET GOLFHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/988293865-byneset-golfhus-as) (75 %)

## Ledelse og styre

- Reidar Stølan: Daglig leder og styrets leder
- Atle Haug: Styremedlem
- Anders Krogstad: Styremedlem
- Lars Høyem: Styremedlem
- Carl Fredrik Lars Mohall: Styremedlem
- Magnus Svendsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Folkvang, 7074 Spongdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 01.03.1999
- Aksjekapital: 1 523 800 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2000
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ORKLA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/998243432-orkla-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 54 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Anlegge, opparbeide og drive golfbane samt alt som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785408&sokeverdi=980799891&spraak=nb)
- 01.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000770748&sokeverdi=980799891&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479580&sokeverdi=980799891&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GRIP LEANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916644183-grip-leangen-as) | Trondheim | 96 | 20,8 mill. kr | +9,7 % |
| [STJØRDAL GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/926848933-stjordal-golf-as) | Trondheim | 13 | 10,9 mill. kr | +21 % |
| [A4 ARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/936296513-a4-arena-as) | Trondheim | 8 | - | - |
| [KOLSTAD ARENA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921226942-kolstad-arena-drift-as) | Trondheim | 5 | 6,99 mill. kr | +19 % |
| [CENTENA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/935102391-centena-drift-as) | Trondheim | 5 | 62 317 kr | - |
| [LERKENDAL STADION AS](https://www.norscout.com/no/company/818985002-lerkendal-stadion-as) | Trondheim | - | 36,1 mill. kr | +30,1 % |
| [GRANÅSEN AKTIVUM AS](https://www.norscout.com/no/company/997410726-granasen-aktivum-as) | Trondheim | - | 13,3 mill. kr | - |
| [STRINDHEIM KUNSTGRESS AS](https://www.norscout.com/no/company/957799183-strindheim-kunstgress-as) | Trondheim | - | 4,56 mill. kr | +13,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
