---
title: "HARALDS VVS AS (980859762): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARALDS VVS AS i Trondheim hadde 38,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Olav Lien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980859762-haralds-vvs-as"
---

# HARALDS VVS AS

Rørleggerarbeid · Trondheim · Etablert 1998

- Org.nr: 980 859 762
- Telefon: 72 89 81 11
- E-post: vvs@haraldsvvs.no
- Daglig leder: Olav Lien (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,6 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,82 mill. kr (Margin 12,5 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 20 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 20
- desember 2025: 21
- mars 2026: 23
- mai 2026: 22
- juni 2026: 23
- september 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,9 % (meget god). Ned fra 38,6 % i 2024
- Likviditet: 1,66 (god). Opp fra 1,31 i 2024
- Soliditet: 22,7 % (god). Ned fra 24,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | 22,0 % | 38,6 % | 23,9 % |
| Driftsmargin | 13,0 % | 5,2 % | 11,1 % | 19,3 % | 12,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,0 % | - | 159,5 % | 99,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,42 | - | 1,31 | 1,66 |
| Soliditet | 30,6 % | 30,9 % | 23,3 % | 24,9 % | 22,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,2 | 3,3 | 3,0 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 254 | 34 473 | 33 598 | 38 258 | 38 586 |
| Driftsresultat | 3 292 | 1 793 | 3 730 | 7 401 | 4 820 |
| Årsresultat | 2 600 | 1 458 | 2 949 | 5 897 | 3 860 |
| Driftsmargin | 13 % | 5,2 % | 11,1 % | 19,3 % | 12,5 % |
| Sum gjeld | 10 281 | 10 267 | 14 947 | 14 857 | 16 996 |
| Sum driftskostnader | - | - | 29 868 | 30 856 | 33 766 |
| Finansresultat | - | - | 54 | 160 | 135 |
| Resultat før skatt | 3 304 | 1 871 | - | 7 562 | 4 954 |
| Anleggsmidler | 232 | 247 | 237 | 407 | 506 |
| Omløpsmidler | 14 583 | 14 612 | - | 19 388 | 21 489 |
| Sum eiendeler | 14 815 | 14 859 | 19 488 | 19 795 | 21 994 |
| Egenkapital | 4 534 | 4 592 | 4 541 | 4 938 | 4 998 |
| Kortsiktig gjeld | 10 281 | 10 262 | - | 14 825 | 12 974 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 5 | - | 32 | - |

## Ledelse og styre

- Olav Lien: Daglig leder og styremedlem
- Harald Johansen: Styrets leder
- Odd Magne Fjølstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Østre Rosten 14, 7075 Tiller
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 28.12.1998
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1999
- Revisor: [ORKLA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925180386-orkla-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ALPHA ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/986270027-alpha-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 190 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggervirksomhet.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000427082&sokeverdi=980859762&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MÆLEN BLIKK OG VENTILASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/919653191-maelen-blikk-og-ventilasjon-as) | Trondheim | 28 | 50 mill. kr | −3,7 % |
| [TRONDHEIM VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/935505836-trondheim-vvs-as) | Trondheim | 20 | 37,8 mill. kr | - |
| [HEIMDAL INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/971230177-heimdal-industriservice-as) | Trondheim | 31 | 63,2 mill. kr | +0,5 % |
| [OLE SIVERTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/817842712-ole-sivertsen-as) | Trondheim | 20 | 28,5 mill. kr | −38,1 % |
| [RØRFUNN AS](https://www.norscout.com/no/company/974437589-rorfunn-as) | Trondheim | 39 | 82,4 mill. kr | +28,2 % |
| [VÆRNES AS](https://www.norscout.com/no/company/917249431-vaernes-as) | Trondheim | 19 | 34,2 mill. kr | −11,8 % |
| [IPS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/923370064-ips-norway-as) | Trondheim | 41 | 126 mill. kr | +459,2 % |
| [AQUA RØRFORNYING AS](https://www.norscout.com/no/company/925568201-aqua-rorfornying-as) | Trondheim | 19 | 22,6 mill. kr | +40,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Rørleggerfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
