---
title: "JERVEN AS (980861074): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JERVEN AS i Ullensvang hadde 23,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Knut Samal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980861074-jerven-as"
---

# JERVEN AS

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Ullensvang · Etablert 1999

- Org.nr: 980 861 074
- Telefon: 53 64 80 50
- E-post: post@jerven.no
- Nettsted: [jerven.no](https://www.jerven.no)
- Daglig leder: Knut Samal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,5 mill. kr (+13,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,21 mill. kr (Margin 17,9 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- desember 2025: 7
- mai 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,8 % (meget god). Opp fra 14,9 % i 2024
- Likviditet: 1,06 (tilfredsstillende). Ned fra 2,29 i 2024
- Soliditet: 44,4 % (meget god). Opp fra 27,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 58,2 % | 30,1 % | 14,9 % | 34,8 % |
| Driftsmargin | 30,0 % | 24,2 % | 13,8 % | 6,2 % | 17,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 123,7 % | 64,3 % | 30,0 % | 85,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,89 | 2,24 | 2,33 | 2,29 | 1,06 |
| Soliditet | 46,6 % | 44,9 % | 43,9 % | 27,9 % | 44,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 2,6 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 869 | 27 526 | 22 485 | 20 663 | 23 484 |
| Driftsresultat | 7 153 | 6 668 | 3 101 | 1 286 | 4 205 |
| Årsresultat | 6 197 | 7 886 | 4 415 | 2 257 | 8 107 |
| Driftsmargin | 30 % | 24,2 % | 13,8 % | 6,2 % | 17,9 % |
| Sum gjeld | 8 127 | 9 806 | 10 022 | 19 682 | 16 668 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 19 377 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 1 027 | - |
| Resultat før skatt | 7 695 | 9 315 | 5 085 | 2 313 | 8 881 |
| Anleggsmidler | 419 | 296 | 1 043 | 12 363 | 12 284 |
| Omløpsmidler | 14 798 | 17 487 | 16 821 | 14 918 | 17 690 |
| Sum eiendeler | 15 217 | 17 782 | 17 863 | 27 280 | 29 974 |
| Egenkapital | 7 090 | 7 976 | 7 841 | 7 598 | 13 305 |
| Kortsiktig gjeld | 5 115 | 7 806 | 7 230 | 6 520 | 16 623 |
| Langsiktig gjeld | 3 012 | 2 000 | 2 792 | 13 162 | 46 |

## Ledelse og styre

- Knut Samal: Daglig leder og styrets leder
- Øyvind Samal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Eitrheimsvegen 52, 5750 Odda
- Postadresse: Postboks 149, 5751 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
- Etablert: 09.06.1999
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1999
- Revisor: [SKUDAL REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/897050692-skudal-revisjon-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 1 242 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon, import og salg av konfeksjonsvarer.

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000669531&sokeverdi=980861074&spraak=nb)
- 30.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000811068&sokeverdi=980861074&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549919&sokeverdi=980861074&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [3DCLIMB AS](https://www.norscout.com/no/company/916147430-3dclimb-as) | Ullensvang | - | 400 589 kr | - |
| [SCALESIA AS](https://www.norscout.com/no/company/972412570-scalesia-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [EINANG SAFETY CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/918335102-einang-safety-consult-as) | Ullensvang | - | 3,41 mill. kr | +7,6 % |
| [EINANG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931857517-einang-holding-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [MJELDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989244167-mjelde-invest-as) | Ullensvang | - | - | - |
| [XSHIELDER AS](https://www.norscout.com/no/company/931882767-xshielder-as) | Stavanger | 8 | 35,9 mill. kr | +1 657,6 % |
| [INVENTAS KRISTIANSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/998507863-inventas-kristiansand-as) | Kristiansand | 8 | 17,5 mill. kr | +11,1 % |
| [ON THE SPOT AS](https://www.norscout.com/no/company/917795010-on-the-spot-as) | Oslo | 8 | 72,3 mill. kr | −5,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.08.2026.
