---
title: "ETEKA AS (980865673): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ETEKA AS i Sveio hadde 4,32 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Irene Stuvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980865673-eteka-as"
---

# ETEKA AS

Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk · Sveio · Etablert 1999

- Org.nr: 980 865 673
- Telefon: 53 74 06 71
- E-post: leder@eteka.no
- Nettsted: [eteka.no](https://www.eteka.no)
- Daglig leder: Irene Stuvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,32 mill. kr (+22,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 607 844 kr (Margin 14,1 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- februar 2026: 6
- april 2026: 5
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,6 % (meget god). Opp fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 2,35 (meget god). Ned fra 2,50 i 2024
- Soliditet: 59,1 % (meget god). Ned fra 62,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 6,5 % | 34,6 % |
| Driftsmargin | 7,9 % | 4,5 % | 1,5 % | 2,2 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 10,4 % | 57,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,36 | 2,50 | 2,35 |
| Soliditet | - | - | 61,1 % | 62,2 % | 59,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,6 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 184 | 3 099 | 3 202 | 3 518 | 4 317 |
| Driftsresultat | 252 | 140 | 49 | 76 | 608 |
| Årsresultat | 197 | 110 | 41 | 65 | 485 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 4,5 % | 1,5 % | 2,2 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 642 | 586 | 495 | 512 | 919 |
| Sum driftskostnader | 2 931 | 2 959 | 3 153 | 3 442 | 3 710 |
| Finansresultat | 1 | 1 | 6 | 8 | 16 |
| Resultat før skatt | - | - | 54 | 85 | 624 |
| Anleggsmidler | - | - | 131 | 108 | 84 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 142 | 1 247 | 2 163 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 273 | 1 355 | 2 247 |
| Egenkapital | - | - | 778 | 843 | 1 328 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 485 | 500 | 919 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 11 | 12 | - |

## Ledelse og styre

- Irene Stuvik: Daglig leder og styremedlem
- Marie Louise Aanensen: Styrets leder
- Regina Refvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mølstrevågvegen 91, 5550 Sveio
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.960 Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk
- Etablert: 20.03.1999
- Aksjekapital: 430 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1999
- Revisor: [HAUGALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915663001-haugaland-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 33 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av kalesjer, presenninger m.v samt diverse møbelinnredning og dessuten virksomhet som naturlig faller inn under dette. Herunder også kjøp av andeler i tilknyttede virksomheter.

## Siste endringer

- 23.10.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 23.10.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000814427&sokeverdi=980865673&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000239720&sokeverdi=980865673&spraak=nb)
- 15.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000016409&sokeverdi=980865673&spraak=nb)
- 12.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000876795&sokeverdi=980865673&spraak=nb)
- 18.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000747476&sokeverdi=980865673&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MÅLØY INDUSTRISØM AS](https://www.norscout.com/no/company/964989133-maloy-industrisom-as) | Kinn | 5 | 5,6 mill. kr | +0,7 % |
| [MØRE BÅND & VEV AS](https://www.norscout.com/no/company/996132218-more-band-vev-as) | Tingvoll | 5 | 4,28 mill. kr | +6,4 % |
| [ELVSTRØM SAILS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/976943309-elvstrom-sails-norge-as) | Tønsberg | 5 | 8,25 mill. kr | −22,2 % |
| [COVR AS](https://www.norscout.com/no/company/929939891-covr-as) | Randaberg | 5 | 2,16 mill. kr | +23,2 % |
| [NORENA PRESENNING AS](https://www.norscout.com/no/company/988644846-norena-presenning-as) | Nittedal | 5 | 10,9 mill. kr | −10,5 % |
| [GLENNAS PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/819874212-glennas-produkter-as) | Midt-Telemark | 5 | 805 417 kr | - |
| [ALFNES INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/977174902-alfnes-industri-as) | Trondheim | 5 | 15,5 mill. kr | +27,7 % |
| [PLAMEK FABRIC PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/832539252-plamek-fabric-production-as) | Krødsherad | - | 12,3 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
