---
title: "JOHAN R SUNDE AS (980883248): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JOHAN R SUNDE AS i Sula hadde 24 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Arnt Egil Stadsnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980883248-johan-r-sunde-as"
---

# JOHAN R SUNDE AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Sula · Etablert 1999

- Org.nr: 980 883 248
- Telefon: 70 19 07 03
- E-post: kontor@jrsunde.no
- Daglig leder: Arnt Egil Stadsnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24 mill. kr (+10,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,66 mill. kr (Margin 6,9 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- november 2025: 11
- desember 2025: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 5,83 (meget god). Ned fra 5,87 i 2024
- Soliditet: 83,7 % (meget god). Opp fra 83,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | 7,4 % | 6,9 % | 8,5 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 9,2 % | 6,1 % | 5,9 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 14,8 % | 8,6 % | 8,1 % | 10,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,69 | 6,11 | 7,99 | 5,87 | 5,83 |
| Soliditet | 86,0 % | 84,1 % | 88,0 % | 83,5 % | 83,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 320 | 25 605 | 22 324 | 21 721 | 23 980 |
| Driftsresultat | 1 665 | 2 351 | 1 354 | 1 289 | 1 657 |
| Årsresultat | 1 309 | 1 854 | 1 112 | 1 060 | 1 347 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 9,2 % | 6,1 % | 5,9 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 2 527 | 3 106 | 2 264 | 3 338 | 3 381 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 970 | 20 432 | 22 323 |
| Finansresultat | - | - | 65 | 67 | 72 |
| Resultat før skatt | 1 678 | 2 368 | 1 419 | 1 356 | 1 729 |
| Anleggsmidler | 1 088 | 758 | 892 | 751 | 973 |
| Omløpsmidler | 16 918 | 18 781 | 17 965 | 19 542 | 19 710 |
| Sum eiendeler | 18 006 | 19 539 | 18 858 | 20 293 | 20 683 |
| Egenkapital | 15 479 | 16 432 | 16 594 | 16 955 | 17 302 |
| Kortsiktig gjeld | 2 527 | 3 074 | 2 248 | 3 331 | 3 381 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 32 | 15 | 7 | - |

## Ledelse og styre

- Arnt Egil Stadsnes: Daglig leder
- Kjell Harald Otterlei: Styrets leder
- Jostein Sætrenes: Styremedlem
- Oddbjørn Brunstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Solavågseidet 76, 6037 Eidsnes
- Postadresse: Postboks 43, 6034 Eidsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 01.06.1999
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1999
- Revisor: [ÅLESUND TEAM-REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987210818-alesund-team-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 187 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av jern- og fargevarehandel og hva som naturlig faller inn under dette, samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000226175&sokeverdi=980883248&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEDDE MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/913926544-vedde-mat-as) | Sula | 13 | 43,9 mill. kr | +6,3 % |
| [LANGEVÅG DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/916223366-langevag-dagligvare-as) | Sula | 10 | 21 mill. kr | +4,9 % |
| [SPORTÈN OUTLET AS](https://www.norscout.com/no/company/921533454-sporten-outlet-as) | Sula | 14 | 11,9 mill. kr | −2,5 % |
| [BILHUSET SUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/920157505-bilhuset-sunde-as) | Sula | 9 | 82 mill. kr | −7,9 % |
| [SULA MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/932302667-sula-mat-as) | Sula | 16 | 28,6 mill. kr | +49,7 % |
| [MØRE STARFISH AS](https://www.norscout.com/no/company/928103005-more-starfish-as) | Sula | 7 | 17,6 mill. kr | +14,9 % |
| [DIDRIK HAVNEGJERDE AS](https://www.norscout.com/no/company/923807756-didrik-havnegjerde-as) | Sula | 17 | 71,2 mill. kr | +1,5 % |
| [BY SUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/916838794-by-sunde-as) | Sula | 6 | 6,2 mill. kr | +4,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.08.2026.
